Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít homofóbnak? Ki...

Ki számít homofóbnak? Ki számít lmbtq propagandistának?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés hogy ezekről a témákról azért nem lehet értelmesen vitatkozni mert érvek és pontos válaszok helyett valahogy mindenki lusta és csak valami egyszavas cinikus skatujázást írkál be minden kérdés alá. Ez Vica versa igaz.


Szóval előszőr el kellene dönteni ki számít ezeknek. Kire igazak.


És az nem válasz hogy a "libsik" mint ahogyan az sem válasz hogy "a fideszesek".


Az alapján is igazságtalan bárkit besorolni valahova hogy milyen témájú kérdést tett fel. Nem helyes hogy érdemi vita helyett csak dobaljuk egymásra ezeket az elcsépelt panelmondatokat.


Jómagam és még sokan mások (remélem) annak hívei vagyunk hogy a feldolgozatlan megértetlen frusztrációinkat felhozzuk a szellem napvilágára átvilágításra. Ne legyenek tabuk és ne egymás személyéről ítélkezzunk hanem a konkrét kérdésekre témákra válaszoljunk gyűlölködés nélkül. A pár jancsibohóc aki nyilván ezt a kérdést is szét trollkodja nem veszek tudomást. Kérem más se tegye.


Senkit nem pontozok le a véleménye miatt. Csak tegye azt személyeskedés nélkül.

Törjük meg ezt a trendet.


2022. júl. 2. 14:20
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

"Zászlóegetés önmagában nem homofóbia, de kiváncsi vagyok hány nem homofób jutott odáig, hogy elégessen egyet....Hmm..hmm. Na ezért gondolom, hogy homofób, mert homofób érzések az előzményei."


Ha nem vitatjuk hogy több rossz nevelést kapott ember van mint ahány pszichológiai beteg akkor be látható hogy elég kevés ténylegesen homofób fog zászlót égetni.

2022. júl. 2. 18:00
 32/41 steven95 ***** válasza:
73%
Egyebként a náci ugyanez pepitába. "Nem vagyunk nácik." Oké, akkor azok vagytok, akiket rajtatok kívül sokan annak gondolnak. :D
2022. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

"Ha kínai vízerőműnek nevezné mindenki a homofóbokat, akkor én is kínai vízerőműnek nevezném őket"


Ez elég baj, bár nyivan nem kívánsz nagyon kilógni a sorból ahogy tapasztalom jó ott neked.


"Nem látom, hogy a homofóbok szent szolidáris arany érmes jóembereknek neveznék a melegeket. És fordítva, a melegek se illetik jó névvel a homofóbokat."


What? Elolvastad amit írtam? Minek neveznék annak a "homofóbok" a melegeket? :D

Nem írtam ilyent. Saját magukat hiszik annak, nem a melegek hanem akik védik őket.

2022. júl. 2. 18:07
 34/41 A kérdező kommentje:

"Egyebként a náci ugyanez pepitába. "Nem vagyunk nácik." Oké, akkor azok vagytok, akiket rajtatok kívül sokan annak gondolnak. :D"


Az is egy érdekes téma, azt is lehetne boncolgatni. Am ott is ugyan az a jelenség figyelhető meg mint ebben. "Nem akarok veled vitatkozni ezért oda írom hogy homofób vagy. Nem akarok veled vitatkozni ezért annyit mondok náci vagy. Nácikkal meg nem vitatkozunk. Senki nem fogja emiatt tele sírni a plüss maciját :D Csak olyannal is nehéz vitatkozni aki egy erkölcsi magaslaton érzi magát a másikkal szemben, nem kell érvelnie, nem kell válaszolnia, elég ezeket a szavakat puffogtatni. Az én szememben ezek ugyan úgy szar emberek.

2022. júl. 2. 18:14
 35/41 anonim ***** válasza:
72%

"Ez elég baj, bár nyivan nem kívánsz nagyon kilógni a sorból ahogy tapasztalom jó ott neked."

Úgy látom előlről kell kezdeni ezt a témát veled, mert alapszinten sem érted a témát, amit kritizálsz.


Tegyük fel, hogy van egy fa. Egy fizikai fa. Én azt mondom rá, hogy "fa". Te meg azt mondod rá, hogy "n7h98bg86vefecgfjg". Egyik sem helyesebb vagy helytelenebb a másiknál. Nincsen SEMMI abban a fában, ami miatt az "f" és "a" betűkkel kellene rá utalni a magyar nyelvben. Azért mondom azt, hogy "fa", mert MEGÉRTI A TÖBBI EMBER. Nincsen semmi más oka. Az tesz helyessé vagy helytelenné egy szót, hogy a többi ember érti-e vagy nem. Ha olyan hangokat formálok, amit a többi ember megért, akkor tudok beszélni egy adott nyelven. Ha meg "önálló" vagyok, és saját szavakat találok ki, arra is van fogalom. Magyarul az alábbi betűsorozattal jelölik: "nem tud beszélni"


MINDEN szó azért létezik, mert a társadalom megegyezett benne, hogy együtt azt a szót használjuk egy adott fogalomra. A "homofóbia" pontosan ugyanolyan szó, mint az, hogy "fa", vagy bármelyik másik szó. Azért így használjuk, mert ez a közmegegyezés. Ha mindenki más szót használna mindenre, akkor nem tudnánk kommunikálni. Nem azért használom azokat a szavakat, amiket mindenki más is, mert nem akarok kilógni a sorból. Hanem azért, mert ez teszi lehetővé a kommunikációt emberek között. Te is ezt teszed. Csak láthatólag nem érted hogy működik.


Köszöntem az érdeklődésedet, de én a homofóbiát (=azt a jelenséget, amit a magyar emberek ezalatt a betűkombináció alatt értenek) jöttem megvitatni, nem a nyelvek filozófiáját, úgyhogy itt elválnak útjaink.

2022. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 steven95 ***** válasza:
Én továbbra is vitatkozom valakivel ha valakit homofóbnak titulálok. Ezt nem viseli el általában, s így bármiről is vitatkoztunk előtte, utána arról akar csak vitatkozni, hogy ő miért nem az. Lényegtelen mert az én fogalmi hátterem szerint az. Ennyi.
2022. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

"Tegyük fel, hogy van egy fa. Egy fizikai fa. Én azt mondom rá, hogy "fa". Te meg azt mondod rá, hogy "n7h98bg86vefecgfjg".



De nem mondom azt rá, mert egy zagyvaság. Elég nyaka tekert módon próbálsz érvelni mellette. Amit mondasz az igaz a fára, kanálra, lábasra, ajtóra. Én értem miért helyes szerinted, nem kell újra és újra elmagyaráznod. Viszont szerinted akkor (mert ugye addig eljutottunk hogy szerinted is van különbség homofób és homofób között akkor milyen alapon nevezzük őket ugyan úgy. Főleg ha az egyik előbb volt "foglalt" mint a másik? Csak szerintem ez kevés mint ahogyan meglepődnék rajta ha szerinted okés pl a bűnözés helyett "cigánybűnözés" szó használata, noha mindenki pontosan tudja hogy az "öregezés, színes fém tolvajlás, mezőgazdasági termények ellopása értendő alatta. Ne tipródjunk már ilyen elnevezéseken. De én aki szerint a fóbia egy betegség az mi a phaszt akadékoskodok azon hogy ugyan kiket neveznek így.

2022. júl. 2. 19:08
 38/41 A kérdező kommentje:

"Én továbbra is vitatkozom valakivel ha valakit homofóbnak titulálok. Ezt nem viseli el általában, s így bármiről is vitatkoztunk előtte, utána arról akar csak vitatkozni, hogy ő miért nem az. Lényegtelen mert az én fogalmi hátterem szerint az. Ennyi."



Magyarra fordítom aki nem értené. Nem arról van szó hogy a fene nagy vita kultúrádban kifogásolják hogy kit nevezel homofóbnak. Hanem hogy ezen szó ismételgetésen túl másra nem futja így teljesen természetes hogy a másik fél is csak erről tud kérdezni.

2022. júl. 2. 19:14
 39/41 anonim ***** válasza:
40%

36, 37, 38:


Hogy ti végülis milyen hülyeségről vitatkoztok... ahelyett, hogy a témáról beszélnétek...

2022. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 steven95 ***** válasza:

"fene nagy vita kultúrádban"...de szép hangnem


Úgy latszik, egyszer elhangzik a szó, és máris csak a szó ismételgetésére vagyok képes agyatlanul... egy értekes vitát hazavágva. Miközben pont a skatulyázással van problémád...

2022. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!