Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint megszorítást akar...

Már megint megszorítást akar a baloldal?

Figyelt kérdés

[link]



Még ebben a helyzetben is amikor az elhibázott és átgondolatlan szankciók miatt hatalmas az infláció az EU-ban még ilyenkor is megszorításban gondolkozik a baloldal. Hihetetlen.


Még jó hogy nincsenek hatalmon és remélem soha nem is lesznek.


Megmutaták a "válságkezelésüket" 2010 előtt - csőd szélére került az ország 12%-os munkanélküliség - fizetéscsökkentés - GYED - GYES megnyírbálása stb.... Már ott tartott a gazdaság, hogy a nyugdíjak kifizetése is kérdéses volt.



Most bedig a válság ellenére is emelkednek a bérek csökken a munkanélküliség -nyugdíjemelés és 4-5% körüli gazdasági fejlődés.



2022. júl. 9. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
91%
#9 Ja, azért mentek inkább az építőiparba mert aprópénz a közmunkásbér. Az építőiparban magáncégekhez mennek míg a közmunkásokat az állam fizeti.
2022. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
8- a baloldal miért olyan szarrágó, hogy most is megszorítást akar?
2022. júl. 9. 22:41
 13/75 anonim ***** válasza:
100%
#12 A baloldal akarjon akármit, most a Fidesz van porondon, ők ügyeskedjenek.
2022. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
100%
12 éve a Fidesz kormányoz kétharmaddal, ki nem tojja le, hogy mit akar a baloldal? Legközelebb négy év múlva lesz releváns. Április 3-án Orbán azt mondta, hogy ezt a győzelmet a holdról is látni. De ezzel együtt jár, hogy a kormányzásukat is látni fogják a holdról is.
2022. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
96%

Nézd vissza Orbán videóit a 2008as világválság idejéből, mikor még ellenzékben volt.

A kormány ne nyerészkedjen... Ez volt a tétel mondata. Őszintén sok ilyen videót láttam Orbántól, mikor még ellenzékben volt. Nagyon jókat mondott. Teljesen őszintén tudom mondani, hogy egy fél pillanatra megkönnyebültem, hogy Orbánnak kell kezelni a válságot. Miért?? Nem kárörömből, hogy na ha nem az ellenzék nyert, akkor ő szenvedjen vele... Nem...

Tényleg örültem neki, hiszen ellenzékben elmondta tökéletesen, hogy hogyan lehetne enyhíteni a válság hatásait, hogy a nép kevesebbet észleljen az egészből, mégis működjön a gazdaság.

Teljesen őszintén tudom mondani, hogy azt hittem, hogy végre megláthatom én is Orbánban a lehetőséget és tényleg olyan politikus, amilyennek a fideszesek látják. Szinte biztosra vettem, hogy következő választásokon rá szavazok. Hogy miért??

Mert Orbán régen ott ordította tele tüdejéből, hogy a kormány ne nyerészkedjen az embereken a válság idején. Csökkentsék a benzinen lévő adókat. Csökkentsék az áfát. Vártam is a bejelentéseket. Egymás után olvastam a híreket és csak vártam...

Majd nem ezek a brilliáns elgondolások jöttek. Hanem azok az intézkedések amik a legalpabb közgazdász könyvben is benne vannak, mint elrettentő példák. Komolyan olvass el egy közgazdaságtani könyvet és le lesz írva, hogy mi a baj az árplafonnal és hogy nem szabad alkalmazni.

Orbán továbbra is ugyan úgy nyerészkedik az embereket az adókkal és még tesz is rá pár lapáttal.

A kutak többsége be is zárt, amik nyitva vannak meg kétséges, hogy mi lesz a sorsuk. A boltokban sok termék veszteséggel van eladva. Szóval szerencsétlen boltos mit csinál, hogy pl ne kezdje el kifele rúgni az alkalmazottakat vagy bezárni?? Ráteszi a veszteséget olyan termékekre, amik nem árstoppos termékek. Ezáltal több termék ára is növekedik. Hála Orbán válságkezelésének. Ez, hogy valamire behozott árplafont ez szép és jó, csak nem éri el a lényeget. Pl a csirkemell ára 1600ft, de ez nem azt jelenti, hogy a boltosok is ennyiért veszik, hanem veszteséggel. Ami legyen 300forint. Ez nem azt jelenti, hogy 300 forint veszteséggel üzemel összesen. Hanem kilónként 300forint veszteség. Ugyan ez a cukor, olaj stb. Ezeket a pár száz forintokat szétdobálják olyan egyéb termékeken, amiket megvesz az ember, mert kell.

Szóval így még nagyobb kárt csinált Orbán, mintha inkább nézte volna az egészet tétlenül.

Másik dolog, hogy mivel rengeteg bolti termék import árú, vagy amit helyben is gyártunk, azokhoz külföldről is érkezhet alapanyag. Ezekért a behozott dolgokért pedig euróban fizetünk. A forint árfolyama már kész vicc. Lassan elérjük mi is azt a szintet, mint amik a történelem könyvben is szerepelnek, hogy a pengőt seperték összefele az utcáról, mert kb annyit ért, bár az értelmesebbje gyújtósnak tartotta.

Az meg van, hogy mi a különbség az eru árfolyamok között??

[link]

1 liter olaj 725 forint. Nálunk 600 forint.

Azért itt látszik, hogy jobb a helyzet... De ha nem 400+al kellene szorozgatni a friss árfolyamot, hanem 300forint lenne az euro, akkor 519 forint lenne az az olaj átszámolva.

Tényleg kicsit szórakozzatok azzal, hogy amit pl összeállítanak, hogy mennyivel nem drágább a nyugat, hogy egy alap bevásárlás mennyivel is kerül többe vagy kevesebbe, azt nézzétek meg úgy is, hogy oké ez ennyi friss árfolyamon, de mi lenne, ha nem ennyi lenne az árfolyam??

Szép és jó kimondva, hogy átszámolva kb ott van...

De azért ha nem lenne ennyire gyenge a forint, akkor elég siralmasan festene. A forint meg miért gyenge?? Háború?? Hát az ukránok pénze nem romlik ennyire. Migránsok?? De a mi pénzünk romlik a legjobban, pedig itt nincs is migráns?? Akkor hol lehet a baj?? 10 éve egy olyan vezet minket, akinek papíron nincs semmije... Szerintem itt érdemes kicsit kutakodni, hogy tényleg érdemes egy koldusra rábízni az országot?? Orbán előtt jobb volt a forint árfolyam. Nem kifogás erre se a válság se semmi egyéb. Ez csak minket érint. Ha nem lenne ilyen rossz az árfolyam minden olcsóbb lenne nálunk.

Most pl egy olyat néztem, hogy ilyen 20000usd körül vannak egész értelmes kocsik újonnan. Ez átszámolva 8misi, vettem egy régebbi árfolyamot (pár éves) akkor ez átszámítva 4 misit jelentene.

Tudom sokakat bezavar ez az akkor és most dolog... De ha Orbán tudná a dolgát akkor nem romlana a forint. És mindjárt ott tarthatnánk, hogy élhető helyzet alakulna ki. Nem 10misi lenne egy autó, hanem 5. Vagy ami olcsóbb kategóriás az még annyi se. Egy fiatal is könnyen össze tudná hozni azt, hogy legyen saját háza, autója. Vagy ha épóteni szeretne akkor se horror áron venné az alapanyagokat, hanem "fillérekért". Nagyon nem lenne mindegy. De mutassunk megint inkább az ellenzékre, hogy nem elég a válság, még ők csak rosszabbat akarnak... Meg mi lenne, ha ők nyertek volna...

Kérdem én... 10 év Orbán után mi lett?? Valamint csak attól nőnek az árak egyre rohamosabban külföldön mert válság van?? Vagy amiatt pert nő pár centet az ár, meg romlik mellette a forint is és már mindjárt meg is kaptuk, hogy rohamosan nőnek külföldön is az árak és nincs itt semmi baj.

Tényleg el kellene gondolkozni azon, hogy miről szólnak a hírek és hogy működik a világ.

2022. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
92%
#2 Hozott is. Mert minden ellenkező híresztelés ellenére, a közmunkát még a Gyurcsány kormány vezette be, "út a munkába" néven még 2008 elején. Dicséretükre legyen mondva, hogy akkor még a minimálbért, illetve a garantált bérminimumot fizették érte. A dolog szépséghibája mindössze az volt, hogy mindezt bősz cigányozás és munkakerülőzés kíséretében tették. "Munkára kell kényszeríteni őket", "soha nem is dolgoztak". Az akkor ellenzékben lévő Fidesz szélsőjobboldali szárnya, és a Jobbik pedig lelkesen asszisztált hozzá. A tévéikben állandón csak cigány munkanélkülieket mutogattak, mintha legalábbis csakis ők lennének munka nélkül. Nyilván róluk könnyebben el lehetett hitetni, hogy nem is akarnak dolgozni, csak "segélyeken élősködni". A mi városunkban 17-19% körül volt akkor a munkanélküliség. Papíron, mert a valóságban legalább a kétszerese. És ez nem Borsod megye, hanem Baranya székhelye, egyetemváros.
2022. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
8%

#2

Baromságot beszélsz, közmunkásból van kevesebb, mint 100ezer, 2010 óta meg kb. 800ezerrel növekedett a foglalkoztatottak száma. A baloldal 8 éve alatt mit gondolsz mennyivel nőtt?

Bérnövekedés pedig van folyamatosan, nézz utána.

2022. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
93%
amig fidesz van addig rabszolga béretek lesz.
2022. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
88%
17 Na volt még egy "apró" szépséghibája. Az, hogy a pont a legnehezebb helyzetben lévő 55 év felettieket még ebből a közmunkából is kizárták. Őrájuk aztán igazán nem lehetett azt mondani, hogy "soha sem dolgoztak", hiszen a legtöbbjük ledolgozott addigra már legalább 30-35 évet. Jól megemelték az orruk előtt a nyugdíjkorhatárt, és arra hivatkozva, hogy őket már ennyi idősen úgysem fogják sehová sem fölvenni dolgozni, még a munkaügyi központokból is elküldték őket. Löktek nekik 22.800 Ft. segélyt, (ami alacsonyabb volt még annál is, mint amit 55 alattiak kaptak arra az időre, amikor nem jutott nekik közmunka). Így aztán még a nyugdíj előtti munkanélküli segélyt sem kellett fizetniük nekik, amikor már elérték azt a bizonyos védett kort. Mert hiszen az előtte levő években nem volt hozzá elég munkaviszonyuk. És legalább nem szerepeltek a statisztikában. Jól ki volt találva. A Fidesz meg dettó, ugyanezt folytatta még 5 éven át.
2022. júl. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a legegyszerűbb ellenőrzni.

A benzin árstop 2021. nov 15-én lépett életbe. Három hónappal a háború előtt.

A liszt, farhát, tej, csirkemell stb árstop meg 2022 február 1-től van.

Oroszország 2022. február 24-én támadta meg Ukrajnát.


Háborús infláció mi?

2022. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!