Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint megszorítást akar...

Már megint megszorítást akar a baloldal?

Figyelt kérdés

[link]



Még ebben a helyzetben is amikor az elhibázott és átgondolatlan szankciók miatt hatalmas az infláció az EU-ban még ilyenkor is megszorításban gondolkozik a baloldal. Hihetetlen.


Még jó hogy nincsenek hatalmon és remélem soha nem is lesznek.


Megmutaták a "válságkezelésüket" 2010 előtt - csőd szélére került az ország 12%-os munkanélküliség - fizetéscsökkentés - GYED - GYES megnyírbálása stb.... Már ott tartott a gazdaság, hogy a nyugdíjak kifizetése is kérdéses volt.



Most bedig a válság ellenére is emelkednek a bérek csökken a munkanélküliség -nyugdíjemelés és 4-5% körüli gazdasági fejlődés.



2022. júl. 9. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
66%

#31

Kinek képzeled magad, hogy ilyet mondj másnak?

2022. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
91%

#41


Engedd el. Ha számára a ballib média hazug ott rég gondok vannak.

Nem a ballib média veszti sorra a pereket, nek nekik kell rendszeresen bocsánatot kérni azért, mert valótlan tényeket állítottak, hanem bizony a fidesz médiának.

Meg mindenki balos libsi csak azért mert nem fideszes...

Ember... Mikor az oldalra regisztalráltam és leírtam hogy ellenzéki vagyok (nem fideszes) akkor elhordtak itt minden náci, fasiszta, rasszistának. Az közel állt az igazsághoz. De az, hogy azért vagyok liberális, mert nem vagyok fideszes... Hát ne nevettessenek már. Az a jobbos kormány akik mindenféle pedofilokat haza szöktetnek titokban?? Az én "libsi" kormányok kint is hagyta volna peruban. Meg aki megírta a meleg ellenes törvényt a fidesznél, az utána lebukik egy meleg orgián?? Nem szánalmas ez?? Csodálkoztok az ilyenen, hogy merem mondani, hogy a fidesz nem jobb oldali, miközben tényleg ilyenek vannak a soraiban. Elítélik a kommunistákat, majd dörgölőznek kínához és az oroszokhoz. Mit várunk abból a kapcsolatból?? Az EU ad nekünk pénzeket, a kínaiak esetleg hitelt. De arra is miért van szükség?? Mert romokban a gazdaságunk?? Miért?? Mert túlszámlázással csináltatunk mindent Orbán barátaival. És az is még mindíg csak a jéghegy csúcsa.

2022. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:

39-""


""Neki az a megszorítás, ha törlik a rezsicsökit""



Na az tényleg megszorítás lenne!!!!! Ezt a baloldal már régóta szeretné- rögtön többszörösére emelkedne mindenkinek a rezsiszámlája a gáz a villany a távfűtés a szemétszállítás 5-6 szorosára.



Amit a 34-írt az nem megszorítás. Az lenne a megszorítás amit a balos Róna Péter szeretne minimum20%-os SZJA nyugdíjak megnyírbálása stb...

2022. júl. 11. 22:07
 44/75 A kérdező kommentje:

42-


""ballib média hazug ott rég gondok vannak.""


Hát pedig az!!!!!!!!



Előre legyártott lejárató cikkek - ferdítések stb...

2022. júl. 11. 22:08
 45/75 A kérdező kommentje:

32-



""De ezt a mai közmunkát a Gyurcsány kormány vezette, az akkor még egyértelműen szélsőjobboldali Jobbik inspirációjára, és az akkor ellenzékben lévő Fidesz és Jobbik asszisztálásával""



Miért kell mindig hazudni?


[link]



""mert 30 éves kor fölött már SENKIT nem vesznek föl dolgozni. ""



Még egy hazugság!

2022. júl. 11. 22:12
 46/75 A kérdező kommentje:

36



""A KATA szigoritas meg minden csak nem lof.sz, kette akarjak bontani es az also savban a max bevetel 25%-kal csokken mig az ado 70-100%-kal nő. A kis hijan duplazott adoteher az k..rvara nem kis megszorita""



Miért írj ostobaságot?



Eddig mindig az volt a baja a baloldalnak a KATA-val, hogy sok vállalkozás elkerüli az adózást most meg hogy tesznek azért, hogy ez ne legyen lehetséges most az a baj.

2022. júl. 11. 22:21
 47/75 anonim ***** válasza:
76%

#45 Nem hazugság: [link]


Éltél te már egyáltalán akkor?


A másik sem hazugság. Nálunk tényleg ezt mondták a munkaügyi központban. Sőt, nekem még még azt is mondták egyszer, hogy "egyszer úgyis meg kell halni". Hát, kösz.

2022. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 A kérdező kommentje:

47-


54 évesen egy az az egy hónap alatt találtam munkát Borsodban!


Ne mindenféle marhaságot linkelj hanem olvasd a tényeket a közmunkáról:


[link]

2022. júl. 11. 22:54
 49/75 anonim ***** válasza:
86%

#44


A ferdítések nem azt jelentik, mint amit a fidesz média csinál?? Azért is vesztik sorra pereket. Az ellenzéki médiában nincs ilyen. Csak a fidesz mutogat, hogy ez nem így van, pedig de. Olvasok fidesz médiát is, szóval képbe vagyok. Őszintén jó néha fidesz médiát is olvasni. Vagy ilyen beszédeket nézegetni. Ha egy történetnek csak 1 oldalát ismered akkor könnyű megvezetni. Ha ismered mind a 2 oldalát akkor láthatsz 2 sarkított véleményt. De hogy te mit gondolsz a dolgokról azt magadban kellene lejátszani. Mint ahogy én is olvasom pl az origo híreket. Van amit jogosnak találok és van amit irdatlan nagy baromságnak. Ugyan ez van ellenzéki oldalon is. Van amire azt mondom, hogy jogos, van amire azt, hogy baromság. De ehhez kell egy nyitott hozzáállás is. Te eldöntötted, hogy az ellenzéki média hazug. Mégis miben??

Abban pl hogy fidesz lop??

Na figyi, olyat mutatok padlót fogsz.

[link]


Gondolom erről hallottál. Elsőként az origóról értesültem erről. Kíváncsian vártam, egy 2 milliárd forintos fejlesztést harangoztak be sok programot ingyenessé téve. Őszintén ekkor is nagyon örültem, hogy tényleg a kormány vett valami tömeg licenszes valamiket és ez milyen hasznos lesz majd meg minden. Tényleg alig vártam, hogy kipróbáljam.

Aztán láttam hogy a "szoftvercsomag" azért kicsit megtévesztő elnevezés, ez egy operációs rendszer. De legyen, attól még biztos szuper. VM feltelepítettem (nem tiszta telepítés, hanem csak egy virtuális gépre). 2 percig úgy nevettem, hogy azt hittem meghalok. A kormány sikeresen kiadott egy linux mint operációs rendszert. Ha nem tudnád mi az, a linux mint az egy népszerű linux operációs rendszer. Teljesen ingyenes. A sok hasznos program amit írnak hozzá az is mind ingyenes. És itt az ingyenes nem azt jelenti, mint windows alatt, hogy kell termék kulcs, de meg lehet okosba oldani. Ez tényleg teljesen jogtisztán ingyenes, nincs olyan, hogy "aktiválás", free license van rá.

[link]

A magyar honlapjáról le is tölthető. Mint mondtam népszerű, így van magyar oldala is és támogatja a magyar nyelvet. Teljesen ingyenes úgy az egész ahogy van.

Mégis 2 milliárd forint ment el rá.

[link]

Itt a kölcségvetés is hozzá.

Mi az ami 2 milliárd forintba került egy 0forintos projekten??

Miért is volt erre szükség?? Nem lett volna jobb helye ennek a 2 milliárd forintnak??

És ugye ez még csak egy "kis tétel". Nagyobban is ugyan így mennek a dolgok de számomra ez a legérthetetlenebb dolog. 2milliárd forintba került valami ami amúgy teljesen jogtisztán ingyenes. Miért??


Jelezném, hogy ezt nem kapta fel a ballib média, sem a fidesz média, hogy miért költöttünk ingyenes dologra 2milliárdot. Ez is olyan saját vélemény dolog. Ott van feketén fehéren, hogy erre elment az a sok pénz. De ott van feketén fehéren, hogy ez teljesen ingyenes.

De ugye ami ingyenes, az nem kerül pénzbe... Nem is kell rá költeni. Akkor ezt hogy hozták össze??


Tényleg kezd el olvasgatni a számodra balos médiákat is. Meg esetleg pár videót nemzetközi szinten (sokat csináltak már magyar felirattal is, hogy hozzánk is eljusson, próbálják felnyitni a szemünket).

2022. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
76%
#48 Mért hazudsz?!
2022. júl. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!