Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint megszorítást akar...

Már megint megszorítást akar a baloldal?

Figyelt kérdés

[link]



Még ebben a helyzetben is amikor az elhibázott és átgondolatlan szankciók miatt hatalmas az infláció az EU-ban még ilyenkor is megszorításban gondolkozik a baloldal. Hihetetlen.


Még jó hogy nincsenek hatalmon és remélem soha nem is lesznek.


Megmutaták a "válságkezelésüket" 2010 előtt - csőd szélére került az ország 12%-os munkanélküliség - fizetéscsökkentés - GYED - GYES megnyírbálása stb.... Már ott tartott a gazdaság, hogy a nyugdíjak kifizetése is kérdéses volt.



Most bedig a válság ellenére is emelkednek a bérek csökken a munkanélküliség -nyugdíjemelés és 4-5% körüli gazdasági fejlődés.



2022. júl. 9. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:

30-



Szerinte érted nem tehetnek semmit az elmegyógyászok annyira elborította az elmédet a hazug balib média.

2022. júl. 10. 23:20
 32/75 anonim ***** válasza:
79%
#24 Nem hazudok, és még csak "balos" sem vagyok. Tudom jól hogy történelmi távlatokban volt már közmunka korábban is. De ezt a mai közmunkát a Gyurcsány kormány vezette, az akkor még egyértelműen szélsőjobboldali Jobbik inspirációjára, és az akkor ellenzékben lévő Fidesz és Jobbik asszisztálásával. Emlékszem rá pontosan, figyeltem rá nagyon, mert akkor én éppen a súlyos beteg, végső stádiumú rákos édesapámmal voltam otthon ápolási segélyen. Mivel a városunkban hatalmas volt a munkanélküliség, rettegtem attól, hogy mi lesz velem "utána". Hiszen nálunk már évekkel korábban is azt mondták a munkaügyi központban még a harmincasoknak is, hogy ha van rokona, vagy ismerőse, aki tud neki munkát adni, akkor lesz munkája. Ha pedig nincs, akkor nem lesz, mert 30 éves kor fölött már SENKIT nem vesznek föl dolgozni. És ezt képzettségtől függetlenül. Nagyon sok diplomás, sőt többdiplomás, úgynevezett hiányszakmákkal rendelkező ismerősöm is volt iszonyú nagy bajban. Sőt, az egyik volt kollégámat 27 évesen utasították el arra hivatkozva, hogy már "öreg", fiatalabbat szeretnének. 5 nyelven beszélt a srác, nagyon jó végzettségei és fiatal kora ellenére nagyon jó szakmai tapasztalatai voltak. Én pedig már 54 éves is elmúltam akkor...
2022. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
* vezette = vezette be.
2022. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
93%

"Milyen megszorításokat vezettet be a fidesz?"


Ìrtam kerdezo, csak nem reagaltal.


legitarsasagok, bankok "extraprofit" adoja


Megemelt cegautoado, chipsado


KATA-sok adoemelesenek terve


megemeltek a diakhitel torkesztojet



Erre mit szolsz kerdezo?

2022. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
5%

#34

Ezek lófaxok.

Chipsadó, bazz... :D Ezt komoly fejjel le lehet írni, mint megszorítást?

A diákhitelt eleve a Fidesz vezette be, és csak a diákokat érinti, akik 25 év alattiak és SZJA mentesek.

2022. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
86%

35


Nem mindegy a mertek? A kerdezo azt mondja nincs megszoritas mikozben van. Innentol kezdve mar nyilvanvalo hogy hazugsag a kerdes. Egyebkent ez csak par pelda, tucatnyi adonemet emelt a fidesz.


A KATA szigoritas meg minden csak nem lof.sz, kette akarjak bontani es az also savban a max bevetel 25%-kal csokken mig az ado 70-100%-kal nő. A kis hijan duplazott adoteher az k..rvara nem kis megszoritas.

2022. júl. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
4%

#36

Ez nem megszorítás. Ilyen alapon megszorítás az is, hogy 200ezer a minimálbér, mert nem mindjárt 210ezer. A Katás téma meg a vállalkozókat érinti.

2022. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
90%
37. Tehát ha téged valami nem érint, akkor már nincs is megszorítás. Világos :D
2022. júl. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
91%
#38 Neki az a megszorítás, ha törlik a rezsicsökit. :D
2022. júl. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
74%
:D
2022. júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!