Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint megszorítást akar...

Már megint megszorítást akar a baloldal?

Figyelt kérdés

[link]



Még ebben a helyzetben is amikor az elhibázott és átgondolatlan szankciók miatt hatalmas az infláció az EU-ban még ilyenkor is megszorításban gondolkozik a baloldal. Hihetetlen.


Még jó hogy nincsenek hatalmon és remélem soha nem is lesznek.


Megmutaták a "válságkezelésüket" 2010 előtt - csőd szélére került az ország 12%-os munkanélküliség - fizetéscsökkentés - GYED - GYES megnyírbálása stb.... Már ott tartott a gazdaság, hogy a nyugdíjak kifizetése is kérdéses volt.



Most bedig a válság ellenére is emelkednek a bérek csökken a munkanélküliség -nyugdíjemelés és 4-5% körüli gazdasági fejlődés.



2022. júl. 9. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:

""Azért is vesztik sorra pereket. Az ellenzéki médiában nincs ilyen""



Ha ha ha ha ha ha !!!!!!!!


Megvolt az esti mese mehetsz aludni.

2022. júl. 11. 23:11
 52/75 anonim ***** válasza:
89%
#51 A 2 milliárdos ingyenes szoftver beruházásra nem reagáltál. Talán mert sértené a fantáziavilágodat. :)
2022. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
90%

#52


Arra valahogy soha nem reagálnak.

Kaptam már meg azt mondjuk, hogy én idióta, attól hogy le lehet tölteni ingyen, attól még nem ingyenes. Aktiválni kell 😅

Ott mondjuk látszott, hogy nincs mit kérdezni a továbbiakban.

Volt egy értelmesebb fideszes, ő benne volt az informatikában is, de ő is valami olyanba kezdett bele, hogy ne itt kérdezgessem, mert nem ide tartozik 😅

Valahogy ez mindenkinek feladja a leckét. Tettem már fel róla kérdést, de ott se jött válasz. Infós kérdésként kezdtem az elején, mivel érdekelt más informatikusok véleménye is, de ők is egyből írták, hogy ez vicc. Szóval nem csak én néztem be valamit. Ott linkelték be konkrétan a "számlát" is, mert volt olyan aki nem hitte el, hogy erre elment több mint 2 milliárd forint. Egy picit átalakított linux mint. A picit azt jelenti, hogy le van cserélve a háttér, a start menü ikonja és annyi. De amint felrakod egyből visít is, hogy ő firissítene, mert elavult...

Na mindegy.


Szóval ez a rejtély nem oldódik meg hamar, hogy 0ft költségből, hogy lett 2 milliárd forint.

Bár lehet jobb ha leírom az 2.129.862.406 ft összegről beszélünk. Ha veszel egy 100milliós házat és költesz rá 30misit, durván akkor is marad még 2 milliárd forint a zsebedben. Szabolcsba lejösz egy komplett utcát megvehetsz ebből, felújíthatod és minden házad elé vehetsz egy közép kategóriás új autót és még a felét se költötted el. Nem tudom mennyire lehet felfogni, hogy mekkora brutál összeg ez a 2 milliárd forint.

Na... Most ők ezt az összeget megoldották úgy, hogy eredetileg semmibe se került volna. Akkor mégis miért fizettek??

Ott van minden papíron, én azt értem. De akkor is mi az ami ott van. Hogy kerül pénzbe valami ingyenes dolog??

Vagy ha most tényleg sehogy nem lehetett megoldani és fizetni kellett valamit, mert valami korlátozás alá esett a dolog, hogy pl a Fidesz csak 2milliárdért cserélheti le a linux mint hátteret (vagy tényleg nem tudok mire gondolni már), akkor miért kellett ez a projekt?? Simán mehetett volna egy Origo felhívás, hogy akiknek régi gépe van otthon javasolják ezt a linux mint rendszert, a hivatalos linux mint oldalról le lehet tölteni, támogatja a magyar nyelvet, vannak beépített programjai is, pl a táblázat kezelő és a szövegszerkesztő, van software center is rajta. Valamint a neten sok dologhoz segítséget nyújt a linux mint közösség....

De nem, ők valaki zsebébe nyomtak 2 milliárd forintot erre a projekre.

Ebből tényleg tisztán látszik a lopás, túlszámlázás. Ilyen az is mikor bármi mást csinálnak. Akár utak építése, felújítás, vagy valami random építkezés. Ott is ugyan így túlszámláznak mindent, majd a pénzt eltüntetik. Mikor a balos média megírja, hogy hoppá lopott a fidesz, meg ez hogy van, akkor az ilyenek, mint pl a kérdező egyből mondja, hogy az bizony hazugság. Hát de mikor van ilyen aminek elérhető a számlája, hogy mire mi ment, az brutál...

Meg miért mindíg a barátok nyerik a pályázatokat?? Volt olyan, mikor a második legdrágább vállalkozó fele annyiért dolgozott volna, mint mészáros cége és mégis mészáros kapta a melót.

Az ilyenekkel is mi a helyzet??


De az tényleg a fétisem már, hogy mi a helyzet az ingyenes linux mintel.

2022. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
86%

Na Róna Péter. Végre egy rendes baloldali ember aki mer arról beszélni hogy fizessenek több adót a multik és a gazdagok és ne kapjanak ők támogatásokat hanem inkább azok a magyarok akik rászorulnak.

Egy baloldali ember a kisemberek mellett szokott kiállni és nem a gazdagok és a multik mellett mint a fidesz.

Magyarnemzet persze nem azt mondja hogy emeljük meg a gazdagok és a multik adóját ahogy Róna Péter fogalmaz.

Tessék megnézni azt amit mond aztán kiderül hogy mekkora hazug a fideszes propaganda gépezet.

2022. júl. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
78%

Rezsicsökkentést jónak tartod ebben a formában?

Szerinted annyi energia amennyit fizetsz?

2022. júl. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
86%
Egy többkulcsos szjaval pont az átlag magyar járna jól szóval nem tudom miért brutális adóemelésnek akarják ezt beállítani.
2022. júl. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
86%

Rezsiszámla emelkedne azoknak akik mondjuk 1 millio fölött keresnek. Nekik nem járna támogatás. Akik keveset azoknak normál időkben lehet hogy több járhatna.

Neked jó hogy a te adódódból fizetik a gazdagok rezsijét is?

Ha 2szer annyit fogyaszt akkor 2szer annyit támogatást kap. 1000 mrdos hiánya van az MVMnek. Ezt a te adódból is fogják pótolni csak ott nem differenciálnak mindenki fizeti majd. Szóval a fidesznek sikerült megtámogatni még ezzel is a gazdagokat.

2022. júl. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
86%
A 2010 előtti mszp meg gyurcsány meg miért lett volna baloldali. Azt sem tudod mit jelentenek ezek a szavak.
2022. júl. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 A kérdező kommentje:

54-

""Na Róna Péter. Végre egy rendes baloldali ember aki mer arról beszélni hogy fizessenek több adót a multik és a gazdagok""



Szerinted aki háromszázezret keres az már gazdag? Ugyanis a balos haverod szerint már ennél a keresetnél is 20%-os SZJÁ-t kellene fizetni!


Vagy minden vállalkozó? Ugyanis minden Magyarországon működő vállalkozásnak - a péknek a szobafestőnek STB... 15%-os társasági adót kellen fizetni a 9%-helyett. Gazdagok a nyugdíjasok, hogy el kell venni tőlük a egy plusz havi nyugdíjat? STB...



Tényleg rendes baloldali - rendesen megszorítana mint ahogyan azt tette a baloldal mindig amikor kormányon volt.

2022. júl. 12. 21:18
 60/75 A kérdező kommentje:
Csak 2 milliárdos szoftver? - A balos vezetésű Demszky féle bűnbanda csak a 4-es metró beruházásnál jóval többet ellopott.
2022. júl. 12. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!