Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint megszorítást akar...

Már megint megszorítást akar a baloldal?

Figyelt kérdés

[link]



Még ebben a helyzetben is amikor az elhibázott és átgondolatlan szankciók miatt hatalmas az infláció az EU-ban még ilyenkor is megszorításban gondolkozik a baloldal. Hihetetlen.


Még jó hogy nincsenek hatalmon és remélem soha nem is lesznek.


Megmutaták a "válságkezelésüket" 2010 előtt - csőd szélére került az ország 12%-os munkanélküliség - fizetéscsökkentés - GYED - GYES megnyírbálása stb.... Már ott tartott a gazdaság, hogy a nyugdíjak kifizetése is kérdéses volt.



Most bedig a válság ellenére is emelkednek a bérek csökken a munkanélküliség -nyugdíjemelés és 4-5% körüli gazdasági fejlődés.



2022. júl. 9. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
70%
balos vezetésű Demszky féle bűnbanda - 12 éve Orbán gazdád az ország első embere, mi a rákos faxért nincs akkor börtönben ez a Demszky féle bűnbanda, he?!
2022. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:

56-


""Egy többkulcsos szjaval pont az átlag magyar járna jól ""



Az biztos


300-e forintól már a jelenlegi 15%-helyet 20%- lenne az SZJA. Baromira jól járna mindenki.

2022. júl. 12. 21:23
 63/75 A kérdező kommentje:

61-

[link]

2022. júl. 12. 21:26
 64/75 anonim ***** válasza:
52%

Aha csak kihagyod az adójóváírást a dologból. Szóval megint kamuztál.

Demszky meg miért lett volna balos? Ne nevezzük már balosnak az szdszest!!!

2022. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:

""Demszky meg miért lett volna balos?""



Akkor mi volt? Jehova?



Ne mentegesd már a tolvaj baloldali haverjaidat.

2022. júl. 12. 21:45
 66/75 anonim ***** válasza:
87%

#60


Igen, többet loptak ott. De mit is mondtál, hogy akkor építettek vagy csináltak valamit ami pénzbe kerül?? Anyagok, emberek stb. Ahha... Ott akkor azért mehetett a túlszámlázás meg a többi dolog amit jelenleg is használnak Orbánék.

De ott volt költekezés olyan dolgokra amik pénzbe kerülnek. Amiatt is lett pont ez a perverzióm Orbán alatt, mert pl egy bicikli útnál is hiába a túlszámlázás meg minden, de legalább megcsinálták, ott van, pénzbe került, mert ugye se az alapanyag, se az eszközök, se a munkások nincsennek ingyen.

Tudod mi van ingyen?? A free licenszes linux mint és a free licenszes programjai. Na ott mire ment el a pénz?? Lehet mondani, hogy Gyúcsány lopott. Ott van feketén fehéren, hogy lopott. Lehet mondani, hogy a fidesz lop, ott van feketén fehéren. Mehet a péló méregetés, hogy ki lopott többet. De mikor nulla ( 0 ) forintot kihoznak 2 milliárdra ott elgondolkozik az ember. És tényleg nem egy 10 évvel ezelőtti dologra kellene mutogatni. Ez most volt. Valamint nem nagy összeg azokhoz képest, amiket a mostani kormány össze lop. De ott akkor csinálnak valamit legalább és úgy lopják a pénzt. De 2milliárdot valami ingyenesre kidobni??

De ugye ez tényleg teljesen jogtisztán ingyenes minden ember számára. Nincs aktiválás sem, se semmi egyéb. Csak fel kell telepíteni és máris egy teljes értekű, jogtiszta operációs rendszer, még csak nem is szürke zónás a használata, hanem jogtisztán ingyenes és teljes értékű. Jobban nem tudom hangsúlyozni, hogy mennyire ingyenes a dolog. De erre elment 2 milliárd forint.

Majd erre mondod, hogy hát de Gyúrcsány.... Ez komoly?? 😂

Nem akarom védeni, bár eskü jópofa pali, de inkább maradjon a youtube videóknál, mint a politikánál. Szóval nem akarom védeni, bár remélem érted miről beszélek. Nem is azzal van a baj hogy lopás, meg fidesz, meg Orbán. Hanem már tényleg úgy lopnak, hogy ingyenes dolgok is 2 milliárd forintba kerülnek.


Mondjak valami még szomorúbbat?? Ez ugye gazdasági világválság kezdetén volt, mikor látszott hogy baj lesz. Mikor tombolt a covid. Majd Orbánék elkezdek mutyizni a kínai vakcinákkal (ezzel növelve az oltás ellenesek félelmét), valamint 2 milliárd forintot kidobott erre a kormány.

Majd tovább tolta a dolgot. Egyszer már írtam, de arra se tudtál mit reagálni. Szóval ellenzékben Orbán 2008ban nagyon jó tanácsokat adott Gyurcsánynak, hogy hogyan kezelje minnél jobban a válságot. Tényleg hittem és bíztam most benne. Feltünt, hogy óriási a baj. Vártam, hogy most megmutatja Fecónak, az egyesült ellenzéknek, a 15millió magyarnak és egész európának, hogy ő igenis egy méltó politikus. Nem tudom leírni azt az érzést ami átjárt akkor, mikor ez kibontakozott. Féletem attól amit tudtam, hogy jönni fog, de biztam Orbánban. Pont előtte láttam egy ilyen videóját, ahol pont a válság kezelésről beszélt, még ellenzékiként. Akkor igenis tudta mit kell tenni.

Most meg...

Nem vitte le a 27% os áfát, nem vitte le az adókat sem a benzinről.

Egyszerűen mondhatta volna azt, hogy az élelmiszerekre 17% az áfa. Akár ilyen hülye módon, mint most a forgalmis rendszernél, hogy lakcímkártya és ha itt laksz akkor kapod kedvezményes áron. De nem...

Az egész válságot próbálta rádobni a benzinkútakra, boltokra, hentesekre. Cserben hagyta a választóit. Nem is az a szomorú, hogy rosszul kezeli a válságot és csak rosszabb lesz a helyzet (bár ez is az). Az a szomorú, hogy pedig tudja, hogy tehetné jobbá a helyzetet a népnek, de nem teszi meg inkább. Inkább rúg rajtuk mégegyet.

Valamint ugye írtam az árstopos élelmiszerek esetén hogy oldják meg (szükségszerűen) a boltok, hogy ne legyen veszteség. Rá teszik olyan árúkra amik nem árstoppos termékek. De egyszer az árstopp véget ér. Szerintem akkor is maradnak majd az árúk emelt áraik és hozzá jön majd az árstoppos termékek rendes ára.

De ezzel már együtt kell élni. Nem most csúszott el minden, de most kezdi Orbán beismerni. Itt 4 év múlva olyan helyzet lesz amiből az EU nélkül 30 év alatt se lábalnánk ki. De még velük is piszok nehéz lesz. De ha Orbán nem csinál valamit, akkor vége mindennek. Vagy orosz vagy kínai gyarmat leszünk és ez nem egy szóvirág. Ez egy tény. Nem lesz olyan önálló gazdaságunk, amivel lehetne bármit is kezdeni. Túl sokat loptak. Gyúrcsány is, majd ezt folytatta a fidesz. Az előző világválságot nem éreztük ennyire, mint a mostanit.

2022. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

66-


""Egyszerűen mondhatta volna azt, hogy az élelmiszerekre 17% az áfa. Akár ilyen hülye módon, mint most a forgalmis rendszernél, hogy lakcímkártya és ha itt laksz akkor kapod kedvezményes áron. De nem""



csak eddig olvastam ezt a tömény zagyvaságot. De ennyi is elég volt.


Miért kellet volna felemelni az alapvető élelmiszerek áfáját 5%-ról 17%-ra?

Az áfacsökkentést amúgy is lenyelik a cégek - láttuk ezt 2015-ben és 2016-ban akkor amikor néhány alapvető élelmiszer áfája csökkent . Két hónap után a kereskedők ugyananyiért árulták ezeket mint előtte.


Azért találták ki a forgalmis rendszert nem a lakcímkártyásat, hogy nem tudjon az EU belekötni . Ugyanis a forgalmi autóhoz kötött. . Bárkinek lehet Magyar forgalmival ellátott autója az EU-ban így nem lehet mondani, hogy megkülömbözetés történik. Bár az EU baliberális agyatlanjai így is lázadnak.

2022. júl. 12. 23:35
 68/75 anonim ***** válasza:
89%

Nem baloldal, hanem ellenzék és csak szólnod kellett, jön is a rezsicsökkentés rezsicsökkentése. :)


Nem tudom mi lesz ennek a vége, szerény véleményem szerint valószínűleg a bizonytalanság miatt az energia spórolására próbálják a lakosságot motiválni, másfelől a gázszolgáltató mínuszban van, mert piaci ár alatt adja a gáz köbméterét.


Hajón jön ide a sz*r minőségű, rákkeltő palagáz, az is nagyon kell...

2022. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
87%

Na kérdező.

Annyira megszorítást akart a baloldal hogy megcsinálta a fidesz. 😂

2022. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
87%

#67

Aztaaaa, most látom, hogy 2022től valóban van 5% os áfa is. Na, ezért jár a taps a kormánynak. Csak sajnos erről a hírről lemaradtam, lehet nem volt nagy hírverése és így elkerülte a figyelmem. Csak pár oldalon ahol kerestem élelmiszereket még 2022ben ott is mindenhol az volt, hogy x összeg + 27% áfa.

Viszont akkor rosszabb a helyzet, mint gondoltam. Mert brutálisak az alapvető élelmiszerek bolti árai, legalább biztam abba, hogy az áfa tartja fenn ennyire, de sajnos akkor nem. Az bizony akkor az, hogy Orbánék hatalmasabb válságot hoztak ránk, mint ami van.


A forgalmis rendszert meg értem. Azt kár volt magyarázni. Az pl amiatt is jó, mert mint ahogy a környéken is van olyan, hogy egy házban van 300 ukrán bejelentve 1 lakcímre, úgy már mindjárt van lakcímkártya is. De a forgalmit nem olyan egyszerű mutyizni.

Persze ebbe bele se akartam már menni, hogy több tízezer ukrán és román kap a mi adónkból több százezer forintos nyugdíjat, ami miatt valószínűleg fogják emelni a nyugdíj korhatárt és idővel el is fogják törölni. Mert ugye pl az az ukrán aki egész életét kint dolgozta le, kint adózott, kint vásárolt, tehát egy forinttal nem játult hozzá a magyar gazdasághoz, az átjelentkezik ide. Kapja a magyar nyugdíjat (persze előtte a munkavállalói papírját picit átszerkesztik) és mindjárt lesz 300ezer forint nyugdíja. Amit nem itt költ el, hanem megy vissza ki, majd él mint a kiskirály. (De ugye nem 1 ilyen ember van. Az egyik pici szabolcsi faluban pl egy háztartásban van 300 ilyen bejelentett lakos, aki "életvitelszerűen" él 1 háztartásban. De számoljunk az egyszerűség miatt 100ezer forint nyugdíjal. 300ember × 100.000ft = 30.000.000 ft (30millió ft) forint havi szinten és ez 1 település 1 ház. Ráadásul olyanoknak van ez a 30 milla (ami ugye inkább a 80millához húz), akik 1 forintot nem forgattak vissza a közösbe. De legalább a fideszre szavaznak.

Szóval értem én a forgalmis rendszer lényegét. Amit továbbra sem értek az a 2milliárd forint egy ingyenes dologra.

2022. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!