Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hoppon maradó KATÁsoknak...

A hoppon maradó KATÁsoknak lesz lehetőségük visszamenni a munkaerőpiacra?

Figyelt kérdés

2022. júl. 14. 23:17
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
95%
17-es vagyok újra. Ápoló vagyok egy megyei kórházban, mellette egy magáncégnél asszisztens. Havi 200.000 a bevételem onnan, ebből befizetem a 25.000 Ft közterhet, évi 25.000 ft iparűzési adót és ennyi. Kamarai tagdíjat a kórház fizeti. Így megèlünk. Magamnak könyvelek, mert nem egy nagy művészet kitölteni egy oldallal többet adóbevallásnál. Ha ebből a kevés pénzből kifizetem a könyvelőt (sima vállalkozóként már nem plusz 1 oldal, így nem tudom megcsinálni), adót, járulékot, iparűzési adót, akkor 100.000 ft sem marad. Az már kevés, így inkább elmegyek egy multihoz, mert sajnos nekem 10.000 ft is sok pénz. Csak ezzel az a baj, hogyha csak 1 ember esik ki a rendszerből, akkor nincs nyári szabadság, nincs betegállomány, mert így is kevés az ápoló. Imádom a munkám, de sajnos kénytelen leszek váltani. Szégyen, nem szégyen, nagyon félek, mert máshoz nem értek. Lassan 40 éves vagyok, ez az első munkahelyem. Szóval van egy főállásom, onnan fizetem az adót, járulékot, plusz nem dolgoztam feketén, így még befizettem a 25.000 ft-ot is. Sajnálom, hogy ez is kevés az államnak, többet nem tudok betolni.
2022. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
37%
Persze, a munkáltatók is rá fognak jönni, hogy ez szuper olcsó foglalkoztatás volt. A KATAs próbálkozok meg ne nevezzék magukat vállalkozónak, mert 20 éves múlttal a hátam mögött mondom, hogy nem azok. 20 éve is már 50 ezer forint jarulekkal kezdtem a pályafutásom. 7es hozzászóló tökéletesen leirta a nagy igazságtalanságot. Ezek az emberek a munkaerőpiacra valók, nem vállalkozónak. És még hidakat is lezárnak? Na ne rohogtessenek. Eddig volt szuper világuk, ajándék volt, amit el kell fogadni, de ennyi kB. Aki katara épített életet, üzleti modellt, az vak volt, süket, vagy végtelenül naiv. Ébresztő. Egy dolgot megértek. 50 ezer adó után hirtelen 5szor annyit fizetni, az fájhat, de kB ez áll közel a valósághoz. A hocipom tele van az ilyen hídlezárókkal.
2022. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
83%
Az a célja ezzel, hogy menjenek az emberek a gyárakba 3 műszakba 200ezerért, szo..ni. Erről szól csak az egész. Úgy tűnik még az ukránok se maradnak itt elegen.
2022. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
27%

21!

Erős pofátlanság, h 2 munkahelyet foglaltál eddig, míg másnak 1 sincs. Hála Isten, h vége a katazos pénzlopasnak.

2022. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
97%
A helyzet a következő. Van egy mikrovállalkozásom. Nem katás, rendes kft. Szellemi értéket állítunk elő a családommal, fizetünk adót (sokat), a maradék bevételből kijönb az én fizetésem és a feleségemé. Meg némi pénz a működésre. Nincs pénzünk még egy alkalmazott felvételére, az összes járulékaival együtt, ezért volt néhány katás alvállalkozónk, akik segítettek minket tehermentesíteni, mi fizettünk nekik, ők pedig adóztak. Minden patyolatfehéren ment. Ezután így lesz: nem tudunk senkinek fizetni, ezért ők bevétel nélkül maradnak, mi pedig vagy megszakadunk, vagy csökkentjük a saját fizetésünket, ami egyébként sem túl magas. És ezzel az állam sem fog jól várni, mert nekünk is kevesebb lesz az adónk, a katás alvállalkozóink pedig nem fizetnek majd semmit, vagy elmennek külföldre. Hajrá, Magyarország!
2022. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
25 én ezt értem, de sajnos a szomorú valóság az, hogy az üzleti modelled tarthatatlan, ha erre építetted.
2022. júl. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
91%
22. Majd pont te mondod meg, hogy ki a vállalkozó és ki nem :D Sokaknak lehetőség volt a kata arra, hogy megtanuljanak vállalkozni, és aki megmaradt, az tényleg vállalkozó. Biztosan azért fújsz ennyire a katásokra, mert annyira jó vagy a szakmádban és nem félted a munkád. Ja nem :) Vigyázz, mert lassan felvált az új vállalkozói réteg, miközben te szépen kiöregszel. Nekünk már hatalmas előny a digitális szemlélet, amit neked talán nehezebb fenntartani. Sok sikert "20 éve vállalkozok, tehát más nem lehet vállalkozó" uram/hölgyem!
2022. júl. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos a szomorú valóság az, hogy az üzleti modelled tarthatatlan, ha erre építetted."

Nem építhettem másra. Mi nem vagyunk sem multi, sem haveri cég. Mi csak fizetünk az államnak, nem kapunk semmilyen támofgatást.

2022. júl. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Ki fog segíteni a KATA vállalkozóknak, hogy visszatalálhassanak a munka világába legalább napi 4 órába?


És most nem a közmunkára gondolok

2022. júl. 17. 07:17
 30/53 anonim ***** válasza:
75%
Szép új világ: a grafikusok, írók, zenészek, kézművek, kistermelők mehetnek szépen árufeltöltőnek vagy a szalag mellé, mert arra van ma csak igény.
2022. júl. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!