Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hoppon maradó KATÁsoknak...

A hoppon maradó KATÁsoknak lesz lehetőségük visszamenni a munkaerőpiacra?

Figyelt kérdés

2022. júl. 14. 23:17
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
74%

"egy átlagos katás heti 6 napot dolgozik sokszor 12+ órában"

Ez alól kivétel a fodrászom, aki megengedheti magának, hogy én igazodjak a munkarendjéhez, mert én is dolgozom napközben és volt már párszor, hogy 4:30-ra nem vállalt el. (Amúgy 9-kor kezd.)

Egyébként, hogy van ez a nyugdíj? Nem úgy van, hogy az 50 ezerrel 1,5 év számít egy évnyi szolgálati időnek, de 75 ezerrel egy év egy évnek számít? Miért mondjátok, hogy a KATA-snak nem lesz nyugdíjja?

2022. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
63%

"átlagos katás heti 6 napot dolgozik sokszor 12+ órában?"


A gyerekem autosoktatója hívott, h készüljünk, mert a 8000/órás óradíja emelkedni fog a Kata változások miatt, kb 9000-9500/óra lesz. És ő közel se dolgozik ennyit, hétvégét alapból nem visz, hetkozben is max 18-ig tolja. Eddig 1.000.000 forint volt a bevétele, ki lehet számolni, h 9ezres óradijjal mennyi lesz. Ja és van pofája havi 1 milla mellett acsarkodni, h elviszik az 50ezres Katát. Szóval undorítónak tartom az egész hozzaállásukat a katásoknak.

2022. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
64%

12-es mutass olyan vállalkozót aki nem terheli át a dolgokat a vevőkre :D Mindenki átterheli. AMig szabad árazás van és csak pár dolog hatósági áras vége nem lesz

6-os utánad a cég adózik. a katásoknak ott van az anyag költség, a tb a nyugdij. nem csak az 50k adó van. De ha az olyan jó volt miért nem mindneki azt választotta? :D


Amugy meg 6-os a youtuebrek a streamerek is mind KATÁBAN tolták :D Szerinted most a youtube, a twitch megfog szűmnni és a tartalomgyartók mennek gyárba dolgozni? :D

2022. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

#6 nem 33,5%-ot adózik egy alkalmazott, hanem jóval többet. Mivel a munkáltató is fizet még a bruttó bérén túl is. Valójában amibe kerül neki az a szuperbruttó. Így 50% körül adózik egy alkalmazott..

Tőled 10 év alatt jóval több adót vontak le, mint 28 millió..

2022. júl. 15. 15:28
 15/53 anonim ***** válasza:
93%

miert ne lenne? Eddig is volt, csak sokaknak ez kedvezobb volt vagy nem vettek oket fel 4-6 oraban.


En inkabb azt nem ertem, hogy ha az a baj, hogy nem a "lakossagnak" szanlaztak, hanem cegeknek stb. is, akkor hogy is van az, hogy a kormanynak is szanlazott mindenfele munakra sok katas igy vagy ugy...tehat kin is mulik, hogy ki lesz az alvallalkozo??? Kicait az az erzesem, hogy egy az eddigi kormany altal is tamogatott, es szepen kimuvelt rensszert, most hirtelen felszanolnak, mert keves a kasszaban a penz es akkor hirtelen mar nincs is szukseg ra vagy ellenkezoleg mert az o zsebuk (no nem a katasoke) mar tele es nincs tobbe szukseg a kisberencekre.

Persze adozzon mindenki sokat, de a katasok azert csak adoztak, helyettuk elobb a teljesen feketen dolgozokat kellene felszamoltatni...csak hat akkor lehet sokminden borulna, igy meg egy kis tuntetes, de aztan benyelik, hogy de hat ez tenyleg eredetileg is a kormosnek lett kitalalva. Ha meg veletlen beteg gyereket apolsz, vagy nem tudsz alkalmazottnak menni mert 4 es 6oraban, rugalmas munkarendben latni se birnak, akkor meg ...mar igy se kellesz stb.

2022. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
82%

Egy kicsit tegyük már tisztába a dolgokat. Katás vagyok, de cégeknek számlázok. Hogy miért álltam át arra, hogy magánszemélyeknek nem dolgozok? Azért, mert b@sztak kifizetni azt, amit megrendeltek. Nem vagyok adócsaló, fizetek mindent, amit kell. Lehet, hogy ti az 50ezres adót látjátok az 1 milla bevétellel, de higyjétek el, hogy ez a legtöbb katásnak csak álom. Plusz nyugdíjunk sem lesz és a szolgálati időt is 0,6-os szorzóval számolják.


Munkaidő: Attól függ, hogy valaki kismama vagy apa vagy gyermektelen vagy egyetemista vagy nyugdíjas vagy mellékállású. Ha ezt a felsorolást megnézitek, már rögtön kivehető, hogy azért a nagy százalék bevétele nemhogy nem érte el az 1 milliót, de kb 250-350 között mozgott jó esetben.


A saját munkaidőm kb ugy néz ki, hogy hétköznap jellemzően reggel 9-től este 6-10-ig dolgozom munka mennyiségétől fuggően. A téli és tavaszi hónapokban inkább az este 10-ig volt a jellemzőbb, nyáron már tudtam egy kicsit fújni én is és kevesebb időt dolgozni (9-este 6-7ig). És ugye szombaton is dolgozom a legtöbbször, de ilyenkor csak pár órát és nem minden szombaton. Nekem nincs gyerekem még, de tervezzük. Természetesen gyest, gyedet is csak fika összeget kapnék a kata miatt.


Kiadások: kata adó 50 000 havonta, iparűzési adó 50 000 évente, kamarai díj 5000 ft évente, könyvelés 10 000 ft havonta, székhelyszolgáltatás 10 000 ft havonta, számlázóprogram 17 000 ft évente, nyugdíjelőtakarékosság 25 000 ft havonta. Emellett otthonról dolgozom, de van, akinek még van irodabérlés, benzinköltség, stb. Én mindezek mellett kb 230-300 000et tudok összeszedni havonta (munka mennyiségétől függően). Nyugdíjam kb nem lesz, ezért az elotakarékosság.


A törvénymódosítás miatt sem megyek vissza alkalmazottnak. Mérnök voltam, de többedik munkahelyen is fejetlenség uralkodott, nem becsültek meg minket, még az egyetem alatti gyári diákmunkán is rendesebben bántak velünk. Szóval maradok inkább vállalkozó.


Átalányadóba megyek át, megnézem, hogy ott mi a helyzet. Ha nem működik, akkor irány külföld. Felsőfokú német és középfokú angol nyelvtudással csak kapok majd odakint valami munkát. Nem az alapján kellene marni egymást, amit a média sugall. A kisadózó egyéni vállalkozók nem milliomosok sajnos.


És nem mindenki csinálja 10 éve, én még csak 2 éve csinálom és az első évemben 1,2 milliót sikerült összeszedni egy évben. A költségek függvényében ki lehet számolni, hogy mennyi volt az, amit el tudtam költeni.. A második évtől indult meg a dolog és értem el azt a szintet, ahol most vagyok. Egy vállalkozás nem csak az ölébe pottyan valakinek, hanem kőkeményen meg kell érte dolgozni, hogy egyáltalán legyen munka.


Legyünk már egymással kicsit megértőbbek és nézzünk mögé a dolgoknak, mielőtt valaki ítélkezik... Nem kéne benyelni a propagandát, amivel egymást marjuk, ugyanis az egység szétzilálása a cél. Így lehet ugyanis azt csinálni, amit a kedves vezetőnk csinál: lassacskán kommunizmust.

2022. júl. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem esik egy szó sem a másodállásos KATÁs vállalkozókról? Nekem igenis nagy szívás. Ápoló vagyok főállásban, mellette másodállásban KATÁs vállalkozó. Most az fog történni, hogy felmondok a kórházban és elmegyek olyan helyre dolgozni, ahol nem halok éhen a fizetésemből 2 kisgyerekkel. Ugyanígy tesz kb egy osztálynyi kórházi alkalmazott, csak nálunk.
2022. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

#17

Igazad van. Ilyenkor ezt kell csinálni: váltani kell. Sokan sokszor megteszik, manapság elhelyezkedni egyáltalán nem nehéz. Főleg,ha nem teljesen hülye. Sok sikert a váltáshoz az új helyeden: :)

2022. júl. 16. 15:50
 19/53 anonim ***** válasza:
94%

16-os vagyok, érdekelne, hogy miért lettem ennyire lepontozva? Elmondtam mindent az aktuális helyzetről, amiből értelmes ember számára látszik, hogy egy katás nem egy köztörvényes bűnöző vagy milliomos adócsaló.


17-es: én azért nem beszéltem erről, mert sosem voltam benne. Talán érdemes lenne leírni pontosabban a helyzeted, mert minél többen látják, annál inkább megértik, hogy egy rohadt nagy gyűlöletkampány miatt köpködnek ránk indokolatlanul.

2022. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

13!

Lesz egy két élelmes, aki feketezni fog a többi meg majd áll a magas áraival.

2022. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!