Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az energiaválság miért Orbán...

Az energiaválság miért Orbán hibája?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam a napokban, hogy mindenkit érint most a rezsis dolog, de mindenki úgy beszél róla, mintha maga Orbán tehetne az egészről, közben az összes EU-s országban ez már jó ideje megy elég közeli szomszédainkban is. Nem tudom bárki gondolt-e rá, de talán az EU hibázott a szankcionálással, és saját magát kötötte fel egy olyan országért, amihez semmi közünk nincs? Ez hogy lehetne Orbán hibája? Vagy a másik gyakori érv, hogy beígérte, hogy marad a rezsi ár. Igen maradt is áprilisba volt a választás márciusba kezdődött a háború honnan kellett volna sejtenie Orbánnak, hogy az EU ekkora agyhalott lesz, és saját magát nyírja ki? Értem én, hogy zórbán fóbiás mindenki, de hogy lehet az ilyen logikátlan dolgot is a Fidesz számlájára írni, de komolyan? Aki érdemben nem tud válaszolni, csak mocskolódni arra kíváncsi se vagyok, csak értelmes válaszokra.

2022. júl. 15. 20:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
És az emberek többsége már eljutott arra a szintre, hogy egy szavát nem hiszi el a fidesznek. 12 éven át megállás nélkül hazudoztak, de mivel dőlt a brüsszeli lóvé, ezért mindenkit meg lehetett venni kilóra. De most se pénz, se őszinteség és már marhára unják az emberek.
2022. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, butaságokat beszélsz.


Az energiaválság és az infláció nem most kezdődött, hanem tavaly nyáron:

Földgáz: [link]

Kőolaj: [link]

Elektromos áram: [link]


Vesd össze a három grafikont. Jól látszik, hogy a gáz és az áram is az egekben van, de - kapaszkodj meg! - az EU az energiahordozók közül CSAK az olajra vetett ki embargót. Ez mit jelent? Azt jelenti, hogy bár CSAK az olajra vetett ki embargót, ettől függetlenül az áram és a gáz ára is az egekben van. Azaz, az embergónak vajmi kevés hatása van a drágulásra. Az EU nem lőtte lábon magát, a szankciók hosszú távon fogják éreztetni a hatásukat, és ezek a hatások Oroszországnak nagyon rosszak lesznek.


"Vagy a másik gyakori érv, hogy beígérte, hogy marad a rezsi ár."


Nem csak azt ígérte be, hanem azt is, hogy ötödáron kapjuk a gázt (legalább 2036-ig): [link]


Na most akkor hol van ez az ötödáras gáz? Továbbra is szeretném jelezni, hogy a gázra nincsen semmilyen embargó.


"Putyin nincs megkötve senki által azt csinál amit akar. Az EU-nak továbbra sincs semmi köze hozzájuk nem szankcionálgatni kellett volna, hanem hagyni hogy had csinálja a saját dolgát."


Ezt mondanád akkor is, amikor Putyin a tankjaival bevonulva Pestre? Merthogy abban biztos lehetsz, hogy önszántából nem fog megállni Ukrajna határainál.

2022. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még egy dolgot nem is említettem: [link]


A rezsicsökkentett gázár éveken keresztül szinte folyamatosan MAGASABB volt, mint a világpiaci ár. A különbözet a fogyasztóktól az államnak van. De akkor HOL VAN MOST AZ A PÉNZ, amikor szükség lenne rá?

2022. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Napelemet nem kaptunk hónapok óta xDDD

pedig megnyertünka pályázatot.

2022. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
91%

15: "számomra az a fura, hogy az EU-t senki nem szidja csak Orbánékat?"

Hát, mi a rossebért kéne az EU-t szidni?!

Vagy te tényleg azt hiszed, hogy mindenki hülye, csak Orbán az "ész"?

Hát ki kell ábrándítsalak: Orbán személye fekély az EU testében, és az EU (is) szeretne már megszabadulni tőle!

Azt azért tudd: az EU az egyetlen kontroll Orbán felett, és ahelyett hogy örülnél, hogy van olyan szervezet aki képes kordában tartani ezt az elmebeteget, még te véded a védhetetlent?!

A propaganda-kérdésed meg eléggé kontra-produktívra sikeredett...

2022. júl. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 hypno ***** válasza:
100%

#9


A rezsicsökkentés előtt is külön díjszabása volt a lakossági és nem lakossági felhasználásnak. Miért nem ahhoz akarnak visszatérni? Miért a piaci árat akarják az emberek nyakába sózni. Ráadásul felkészülési idő nélkül.

Ezt miért nem látták szembe jönni akkor amikor kiszórtak 1000 milliárd már befizetett adót az ablakon? Nem volt olyan régen. Az energiaárak már bővnmagasan álltak. Ezért vezették be az üzemanyag ársapkát is. még tavaly.


Szóval igen Orbán hibája. Ha nem látta akkor azért, ha meg igen és mégis szórta a pénzt szetlenül, akkor meg azért.

2022. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo te egy tipikus fideszes vagy. Mindenki hulye, de orban az szent.

Sokan leirtak elottem az igazat, de te megsem erted,szomoru igy nem csoda a 2/3ad

Vitya olya nagyban, mint faluban a roma. Segelyert kuncsorog,csak nem a hivatalnal hanem az eunal.

Az eu meg mar megunta hogy minden penzt lenyulnak!

2022. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
100%
Az a röhej hogy Orbán saját maga fizetését megemeli de a miénket nem.és így fizessünk olyan drága rezsit
2022. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!