Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az energiaválság miért Orbán...

Az energiaválság miért Orbán hibája?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam a napokban, hogy mindenkit érint most a rezsis dolog, de mindenki úgy beszél róla, mintha maga Orbán tehetne az egészről, közben az összes EU-s országban ez már jó ideje megy elég közeli szomszédainkban is. Nem tudom bárki gondolt-e rá, de talán az EU hibázott a szankcionálással, és saját magát kötötte fel egy olyan országért, amihez semmi közünk nincs? Ez hogy lehetne Orbán hibája? Vagy a másik gyakori érv, hogy beígérte, hogy marad a rezsi ár. Igen maradt is áprilisba volt a választás márciusba kezdődött a háború honnan kellett volna sejtenie Orbánnak, hogy az EU ekkora agyhalott lesz, és saját magát nyírja ki? Értem én, hogy zórbán fóbiás mindenki, de hogy lehet az ilyen logikátlan dolgot is a Fidesz számlájára írni, de komolyan? Aki érdemben nem tud válaszolni, csak mocskolódni arra kíváncsi se vagyok, csak értelmes válaszokra.

2022. júl. 15. 20:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert Putyin annakidején átverte az olcsó gázzal, arra álltunkmrá most meg a háború miatt gáz van az orosz gázzal.
2022. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Ez szép, és jó, de ha nincs szankciózgatás nincs ekkora sz*pás sem nem?
2022. júl. 15. 20:28
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Mert elszórta a lakóépületek energia korszerűsítésére szánt EU-s pénzeket.


Nem tett semmit az energia import diverzifikációjáért .


A megújuló energiába semmit se fektetett.


Paks II esetében egy kapavágás sem történt.

2022. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
#3 Az első tény amit mondasz, de a Paks 2-őt ki tartotta vissza nekünk? Tippelj kettőt ki miatt kell vele szarakodni hogy épülhessen.
2022. júl. 15. 20:30
 5/38 anonim ***** válasza:
89%
Persze ha Putyin nyugton marad akkor meg semmilyen nincs.
2022. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolkodsz. Nem 0rbán hibája, hogy válság van.

Az már annál inkább, hogy rengeteg családot sodort olyan helyzetbe, hogy nem fogják tudni a rezsit kigazdálkodni.

2022. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
#5 Putyin nincs megkötve senki által azt csinál amit akar. Az EU-nak továbbra sincs semmi köze hozzájuk nem szankcionálgatni kellett volna, hanem hagyni hogy had csinálja a saját dolgát. Egy csomó országot támadtak és a kutyát sem érdekelte az elmúlt években, ez mitől kivétel?
2022. júl. 15. 20:32
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

A háború februárban kezdődött, nem márciusban. Az energiaárak pedig már azelőtt magasak voltak, a választások előtt pedig már teljesen nyilvánvaló volt, hogy fenntarthatatlan. A kampányt mégis az ellenfél lejáratására tették fel, pedig csak kimondták az igazságot ezzel kapcsolatban. Nem Orbán a felelős az árakért, azért viszont igen, hogy tudatosan becsapta az embereket.

Ami a szankciókat illeti ne gondold, hogy Oroszországnak nem tettek be. Le kellene állniuk a háborúval. Értem, hogy téged nem érdekel Ukrajna, de mégis csak egy szomszédos országról van szó, ahol fölöslegesen halnak meg emberek.

2022. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#6 De ha nincs miből kifizetnie ezt a hatalmas rezsitöbbletet te miből oldanád meg? A rezsicsökkentés így is évente valami 2000 milliárd volt amit kipótolt az állam. Most ha ez 1000 milliárd lenne pl honnan szedje elő? Tarthatatlan.
2022. júl. 15. 20:33
 10/38 A kérdező kommentje:
#8 De azért ennyire nem volt vészes erre tisztán emlékszem. Az ukránok rühellnek minket, és egy köpködik a kint élőket. Majd sírok értük ha lesz időm.
2022. júl. 15. 20:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!