Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP azért vesztett, mert...

MZP azért vesztett, mert őszinte volt?

Figyelt kérdés

Belegondolva most a Fidesz ugyanazt csinálja, amit MZP már a választások előtt mondott. Akkor kiröhögtétek, hogy spórolni kell az energiával, vagy hogy a rezsicsökkentés jelenlegi formája fenntarthatatlan. Most a Fidesz mondja ugyanezt, így már elfogadjátok.

Az energiaárak már választások előtt megugrottak, háború is volt már akkor is, a Fideszben pedig nem hülyék, pontosan tudták, hogy mire számíthatnak.

Az emberek jobban szeretik a szép hazugságot, mint az őszinte valóságot? Ez megérte a kétharmadot?



2022. júl. 26. 12:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

#40: Nem az ellenzékről kérdeztem, hanem csak MZP-ről. Oké, az ellenzékkel fogott össze, de engem konkréten MZP vonatkozásában érdekelt. Elmondtad a véleményedet, nem értek egyet, de elfogadom. Az ellenzék többi része viszont nem érdekel.

Azt viszont nem értem, hogy miért mondod, hogy neked nem hazudott. Neked is ugyanúgy azt mondták, hogy nem lesznek megszorítások, a rezsicsökkentéshez pedig nem nyúlnak. Az eredmény: rezsicsökkentés részleges eltörlése, extraprofitadók, amik beépülnek az árakba, KATA átalakítása. Értem, hogy téged az utóbbi nem befolyásol, örvendek neki, de attól még nem ezt ígérték.

2022. júl. 26. 18:14
 42/64 anonim ***** válasza:
36%

"Az ellenzék többi része viszont nem érdekel."


Kellene, hogy érdekeljen,mert megválasztása esetén mzp csak egy tehetetlen báb lett volna a kormánypárti képviselők nélkül. Neki meg 1 azaz egy embere nem lett volna a parlamentben. Ez azért egyértelmű számodra is gondolom.

2022. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:
#42: Érdekelt olyan szempontból, hogy épp ezért nem szavaztam az egyesült ellenzékre. Ettől még MZP-ről lehet jobb véleményem.
2022. júl. 26. 18:46
 44/64 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen lehet, csak nem igazán világos számomra, mire alapozod.🙂 De ez legyen az én bajom. Vagy a tied.😄
2022. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:
#44: Nem kell egyetértenünk ebben :)
2022. júl. 26. 18:53
 46/64 anonim ***** válasza:
63%
#16 Soha nem a fideszes szavazókról beszélt, hanem a fideszes párttagokról, fideszes "újságírókról". Az más kérdés , hogy nektek a média úgy tálalta, mintha az egyszerű választópolgárokról beszélt volna. Tudod ez olyan, mint amikor Orbán azt mondja, hogy Brüsszel támadja Magyarországot, pedig csak őt.
2022. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
15%

#46 Konkrétan azt hallgattam meg amit mondott és bizony a fideszesekről beszélt, az emberekről, a szavazókról.

felesleges mosdatni, nem fog menni, a saját társai is elmondták, hogy mennyire rosszul csinálta a kampányt.

2022. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
63%
#47 Én is azt hallgattam meg, amit mondott. Méghozzá én az eredeti vágatlan verziót hallgattam a saját oldalán, nem pedig az m1, vagy a megafonosok által összevágott verziót. És ahhoz mit szólsz, hogy Orbán szerint minden katás adócsaló volt, aki cégeknek számlázott? Pl. egy webfejlesztő miért lett volna adócsaló? Talán minden megrendelőjének föl kellett volna vennie, alkalmazottnak, arra pár napra, vagy hétre, amíg elkészül a honlapja? Vagy egy könyvelő, aki több tucat cégnek könyvel. Mindegyik ügyfelének föl kéne őt vennie alkalmazottnak? Pontosan az ilyen vállalkozásokra találták ki a katát. Arról pedig soha szó sem volt, hogy csak magánszemélyeknek dolgozhatunk. Hiszen még be is kellett küldenünk minden számlát a NAV-hoz, ebből könnyen láthatták volna, hogy ki az, aki mindig ugyanannak az egy-két cégnek cégnek számláz. Akkor ki is sértegeti az egyszerű választópolgárokat?
2022. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
15%

#48 Ez olyan parttalan vita mint az őszödi beszédnél. Ugyanazt hallgatjuk meg de neked az igazságbeszéd, nekem meg egy választási csalás beismerése.

Te viszont most pont azt adod elő Orbánnal kapcsolatban amit feltétlezel rólam MZP-vel kapcsolatban. Nem tudom miért kell ilyen hülyén hazudni. Orbán soha nem mondott ilyeneket.

Pont arról van szó, hogy nem nektek találták ki a KATA adózást, és hogy nagyon jól látták kiknek számláztok, pont emiatt lett változtatás.

A ballib propagandában szerepelnek csak ezek hogy Orbán ilyet meg olyat mondott - holott soha nem mondott ilyeneket. Veled ellentétben én hallottam MZP szavait, te meg tuti nem hallotta amit Orbán mondott.

Úgy csinálsz mintha innentől vége lenne a világnak, csak mert ezentúl KATA helyett átalányadózó leszel és nem csak egy nevetséges zsebpénz lesz amit iszámolnak nekd majd nyugdíjnak, lesz rendesen táppénzed, igénybe veheted az adókedvezményeket is, mert többet fogsz adót és járulékot fizetni - ami még így is kevesebb lesz sokkal, mint amennyit én kell fizessek adót és járulékot.

És ne kezdj bele nem sajnálom tőled! Nekem marhára nem számít hogy előre eljátszod a jövődet, hogy hagyod magad kihasználni csak mert azt hiszed a minimális adózással jársz jobban. de most változtattak a törvényen és ami lehetőséget neked megadtak 10 évvel ezelőtt azt most elveszik. Ennyi.

2022. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
#49 Soha nem mondtam azt, hogy az öszödi beszéd "igazságbeszéd" volt. Mindig is ezt mondtam, hogy ezzel a beszéddel akarta Gyurcsány lenyomni az MSZP-és képviselők torkán, hogy a választási ígérgetéseik helyett súlyos megszorításokat kell majd végrehajtaniuk. Igen, a katát pont az ilyen vállalkozásoknak találták ki, mint mi vagyunk. Ezt csak most utólag mondják, hogy ők "másképp gondolták". Egyébként kösz, hogy aggódsz a nyugdíjamért, de fölösleges. Ugyanis pár éve már nyugdíjas vagyok, és a nyugdíjam összegén semmit nem változtat az adózásom módja. Amit meg eddig az államnak fizettem be adóként, azt meg ezentúl a könyvelőnek fogom. Ugyanis az átalányadózás szerint adómentes leszek, csak éppen több lesz vele a macera, ezért kénytelen leszek könyvelőt fogadni.
2022. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!