Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ausztriában jártam és csodálko...

Ausztriában jártam és csodálkozva tapasztaltam hogy rengeteg bolt nincs nyitva náluk vasárnap, nálunk ugyanezért miért volt a nagy felháborodás?

Figyelt kérdés

2022. júl. 30. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Belgiumban is szombaton kettőkor egymás után zártak be az élelmiszerboltok, mikor ott jártam.

Minden megszokható és mindennek az ellenkezője is.

2022. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában a munkavállalói érdekképviselet harcolta ki,hogy legyen egy fix pihenőnapja a boltosoknak.


Egyébként Magyarország is ebben az irányba halad, a szakszervezet jelentősen rövidíteni akarja a vasárnapi nyitvatartást.

2022. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk mindenért felháborodik valaki. A boltosok családi életével meg senki nem törődik, csak a sajátjáéval.
2022. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Magyarországon történelmileg úgy alakult a rendszerváltást követően hogy a boltok egy része vasárnap is nyitva tartott. Ezt egy törvénnyel, társadalmi konzultáció nélkül szüntették meg néhány hetes átfutással. Aztán foggal-körömmel küzdött az ezzel kapcsolatos népszavazás ellen a kormányzat. Majd, hogy elvegye a szelet az ellenzék vitorlájából, hogy a népszavazás során tematizálni tudja a politikát, inkább néhány nap alatt eltörölte.


Egyébként pont most amikor megint felmerült, hogy legfeljebb délig legyenek nyitva az üzletek vasárnap, derült ki, hogy Magyarországon az üzletek kétharmada nem is nyit ki vasárnap.

2022. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

A magyar jobbágy hétfő reggeltől szombat estig gürizik, és csak vasárnap ér rá shoppingolni.

A büdös lipsi nyugaton bezzeg bármelyik nap bármelyik órájában ráér a jobbágy bevásárolni, így hát nincs szükség vasárnapi nyitvatartásra.

2022. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországban is szombat délutántól hétfö reggelig minden bolt zárva van, ennek ellenére senki nem hisztizik emiatt. Mindenki tudomásul veszi, hogy az eladóknak is jár a szabad hétvége, és beszerzik, ami kell másfél napra.


Magyarországon is ezelött 25-30 évvel még az volt a természetes, hogy hét végén nincs nyitva üzlet (egy-két kivételtöl, föleg Pesten, eltekintve).

csak késöbb kezdtek egyre több helyen minden nap nyitvatartani, mára meg az emberek annyira elkényelmesedtek vagy elbutultak, hogy nem képesek átgolndolni, mire is van szükségük egy hétvége alatt.

2022. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedvencem Olaszország. Nyitvatartás 8-20-ig (kiírás)

Gyakorlat: 9-kor kinyit, 13-16-ig elmegy pihenni, majd 22-kor bezár 🤣

2022. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

4: "Magyarországon az üzletek kétharmada nem is nyit ki vasárnap"


Lehet, hogy az üzletek számát tekintve igaz ez az arány.


De megnézném én az arányt akkor, ha a boltok alapterületével számolnánk, tehát, hogy vasárnap hány m2 össz-alapterület van nyitva, amiben élelmiszert (is) árulnak.

Mert az elég csalóka, ha egy boltnak tekintjük a panelház földszintjén egy garázsban működő boltot és ugyanígy egynek a több hektár alapterületű hipermarketet.

2022. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!