Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidékiek determináltan...

A vidékiek determináltan Fideszesnek a Budapestiek pedig liberálisnak születnek?

Figyelt kérdés
Van egy olyan mondás, miszerint "Mindenki liberálisnak születik, csak van aki felnő". Lásd Orbán Viktort. Nem is tudom, talán az ő életéről származik. Én magam mások elmondása szerint jó lelkű, becsületes, igazságszerető ember vagyok. Amellett hogy csupa szelíd tulajdonságaim vannak oroszlánként küzdök, ha meg kell védeni a családot, nemzetet, a normalitást. Kompromisszumit nem ismerő módon nem ismerek kegyelmet ha meg kell védeni a normalitás, tisztességes életvitel értékeit. Mindig úgy értelmeztem magamban, hogy én születéstől fogva vagyok jobboldali, keresztény, konzervatív. Az emberi természetem alapvető lényege a család, nemzetünk közösségének jobbá tétele, építése és megvédése. Nem politikai média vagy munkahelyi, iskolai csoportok befolyása okán. Nem nagyon mertem ezt kimondani, mert konteósnak tituláták az ilyen gondolkodásúakat. Viszont egyre több tudomány kutatás erősíti ezt meg világszerte..... [link]

2022. aug. 8. 14:45
1 2
 11/13 Isti22 ***** válasza:
72%

Vidéki kisvárosban éltem kb. 25 éves koromig, a nem számítjuk az egyetemi éveket, amelyeket egy vidéki nagyvárosban töltöttem.


A rendpártiságtól (nem szélsőjobboldali értelemben) folyamatosan haladtam a liberalizmus irányába, aztán felköltöztem Pestre és minél több ismeretet szereztem a világról, annál jobban meggyőződtem a baloldali gondolkodás helyességéről, de ez nem a várostól függött, nem beszélgetésekből jött le, hanem egyszerű művelődésből.

2022. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is liberalistább voltam, mint a családom, sose fogtam fel, mi a baj a melegekkel vagy a más bőrszínű emberekkel. Rengeteg mindenben gondolom azt, hogy kormányunknak nincs igaza és sose szimpatizáltam a Fidesszel, ahogy a családom se, de idén még is úgy mentek el szavazni, hogy tudom, az LGBTQ kérdőívet halál komolyan vették és úgy gondolják, megrontják a gyerekeket a magamféle mezei biszexuálisok.

Itt az egész falu ilyen 80% Fideszes, aki szavaz, de én sose leszek az. Ahhoz, hogy a Fideszre szavazzak, az kéne, hogy a Mi Hazánk legyen az egyetlen másik alternatíva (esetleg egy kis Memo, Normális Élet), de akkor inkább el se mennek szavazni, mert ilyenekre minek.

A jövőmet nem itt látom, ebben a növekvő, de stagnáló helyen, szívesebben lennék városi, sok sürgés-forgással körülöttem vagy olyan falusi, aki tényleg azt érzi, vidéken él és nem jön 4 autó percenként a 30 házas utcán, amin keresztül sétál és nem egy 2. közlekedési csomópont az otthona, ahol akkora az átmenő forgalom, hogy egy közepes alföldi város is megirigyelné.

2022. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%

Én vidéki (falusi, egészen konkrétan) vagyok származásomat tekintve, abszolút vegyes ingerek értek mindig is. Jártam hittanra, a nagyi-dédi kombó már 2000 körül is fidesz szavazó volt, otthon nem nagyon volt értelmes politikai diskurzus. Kisvárosban jártam gimibe, halál fideszes volt a nevelőtestület. Nagyjából itt kezdtem politikailag ébredni, érettségire (2016) már kialakult az a nagyjábóli baloldali gondolkodásom, ami azóta is elkísér és egyre erősebb lett az egyetemi évek alatt (mert urambocsá' nem tartom hülyeségnek a dolgozó emberek támogatását a tőkések helyett).


Szóval egyszerűen: Nem, nem földrajzilag determinált a politikai hovatartozás. A család, barátok, tágabb környezet nagyon tudja befolyásolni, miként gondolkodsz a világról. Plusz nagyon fontos, hogy milyen média ingerek érnek (ma már komplett kis buborékja van mind2 oldalnak).

2022. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!