Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ilyen nagy lakáshiány és...

Ha ilyen nagy lakáshiány és extrém magas árak vannak Budapesten, akkor miért nem építenek 80-100 emeletes felhőkarcolókat, amelyekben akár több tízezer ember is élhetne?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt, ha szóba került, hogy felhőkarcolót kéne építeni Budapestre, egyből jött rá a válasz, hogy minek, ha olcsók az ingatlanárak.


Most viszont már évek óta masszív lakáshiány van, a fiatalok alig jutnak lakásokhoz, a telekárak az egekben, kb hasonló a helyzet, mint az amerikai nagyvárosokban.


Miért nem úgy oldják meg a lakáskrízist, hogy 100 emeletes felhőkarcolókat építenek Budapesten, mint mondjuk New Yorkban?



2022. aug. 15. 20:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
53%
Jó ötlet.válasszuk meg Trumpot és majd megépíti, orosz hitelből.
2022. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
54%
Simán állami bérlakásokat is lehetne építeni, kedvező bérleti díjjal, de azt sem akar nálunk az állam építtetni, mint máshol.
2022. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
36%

12.


Ingyen lakást a dzsippóknak?

Ne.


A vége úgyis az lenne.

2022. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%
13: nem ingyen, és aki nem fizet, azt természetesen kitenni
2022. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
33%
#13 Igazad van, ha a fehér magyar mellett a cigány magyarnak is jutna, akkor inkább ne legyen senkinek se. Ezért nem jut egyről a kettőre a retkes országotok.
2022. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%

14#

Azt te csak hiszed.

Jönnék a civilszervezetek,jogvédők,hogy "háát rászorulók, mélyszegények".


15#

Szépen fizesse mindenki a piaci árat.

Beb_szna, ha jó környékeket züllesztenének le kisebbségekkel.

Nem azért fizettünk közel 60 milliót egy útépítésűért, hogy utána pár évvel kisebbségeket nyomjanak be valamelyik lakásba.

2022. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%
Nem épitenek mert akkor csökenének az albérlet árak szerinted a diákoknak is miért nem épitenek.Meg hagyjuk pesten vidéken is duplázotak az ingatlan árak ha mérnök vagy ugy se tudnál venni lakást.Ez az ország le mondot a fitalokrol ennyi generáciok fognak az idiota szülökel élni és nem családot alapitani mert soha nem lesz rá pénzük.
2022. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
28%

17.


Nem tudom, miért mondod ezt.

Én 30 múltam kicsivel és tudtam venni lakást.

Otthonról kaptam másfél milliót támogatásnak.A többi én kerestem meg, meg persze volt lakástakarékom, amire hosszú évek óta ment a pénz.


Tudod, nem minden fiatal olyan naiv, hogy elmegy olyan egyetemi képzésre, ami csak hobbira jó és attól vár majd megváltást.

2022. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
16! Amúgy téged az miért zavarna?
2022. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
53%
12! Nézd meg ott ahol ilyen rendszer müködik mindenkinek jó pl. Szegednek viszonylag nagy az önkormányzati lakásállománya, van sima bérlakás és rengeteg bérleti jog is kapható!
2022. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!