Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami az LMBTQ érzékenyítést...

Ami az LMBTQ érzékenyítést illeti, nem kellene kivárni, hogy a gyerek magától találkozzon a témával?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell már ovis korban bevinni a témát. Azt főleg nem, hogy miért a meleg-szubkultúra legszélsőségesebbjei, a drag queenek (nőnek öltözött férfiak) mennek be nyugaton "story hourt" tartani. Itt miről van szó tulajdonképpen? Éretlen elméket könnyebb betörni? Mert ez bőven túlmegy a sima elfogadáson.


[link]



2022. aug. 25. 01:29
A kérdező szavazást indított:
Az érzékenyítést nem lehet elég fiatalon elkezdeni
14-18 éves kortól kell elkezdeni
Sehol nem kell az érzékenyítés, ez maradjon a szülő dolga
31 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, 31 éves vagyok, rendszerváltás utáni világ szülötte, aki egy kisvárosban nevelkedett és történetesen meleg. Tudod, kb 12-13 évesen már realizálódott bennem, hogy talán meleg vagyok, de nehezen vallottam be magamnak, kisvárosban nőttem fel, lengyel-magyar kettős állampolgárként, kései legifjabb tesóként és gyerekként, idősebb szülőkkel, nagyszülőkkel. Nem emlékszem arra,hogy bármiféle LMBTQI-s érzékenyítés ért volna, de arra tisztán emlékszem, hogy Gergőkét aki fiúsabb szőke srác volt, úgy megnéztem magamnak, de ugyanúgy bátyáim akkoriban már néztek a Z+ vagy VIVA tévét, német nyelven, nos volt pár kamasz vagy 18 éves srác panelünk környékén, akik közül az egyik Back Street Boys Nick Carterére emlékeztet, pedig nem voltam 7 éves... és mégis bátyáim alig bírtak elrángatni onnan... hogy ne bámuljam meg azt a srácot. Ezek ilyen apróságok, de utólag már látom, hogy mi-miért történt....
2022. aug. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%

De hát ők úgy is mind meg fognak fagyni télen. Szóval nem kell aggódni, mert hamarosan már nem is lesznek. Elhanyatlottak. Miért kell ezen akkor ajvékolni?

A haza itthon épül, szépül. Ez a fontos.

2022. aug. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
A helyzet az, hogy a gyerekek maguktól is elég érzékenyek. Ha nem nevelnék beléjük a homofóbiát, akkor nem kellene érzékenyíteni senkit.
2022. aug. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%
kérdező, 1-es vagyok, akkoriban már ment ugyebár a Cartoon Network, és a Pindur Pandúrokban volt egy ördög karakter aki ilyen transzvesztita szerű volt, aztán Rtl Klubon volt a Sailor Moon ahol tündérek harcoltak a gonosz ellen, ott is volt leszbikus karakter, szerinted ezek hatására lettem meleg vagy pedig a 90-es évekbeli fiú popbandák hatására vagy a nagy popdívák hatására? Ja és még Ru Paul zenéjére is emlékszem mikor az It's a Rainy Mant énekelte...
2022. aug. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
81%
16 évesen hiába próbálnák érzékenyíteni ha egy átlag magyar rasszista honofób családban nőtt fel.
2022. aug. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként az érzékenyítés nem arról szól, hanem arról, hogy pl mivel én átlagnál idősebb nagyszülővel éltem együtt, én 12 voltam, mikor anyai nagyapám aki utolsó nagyszülőm volt meghalt 88 évesen, így alapvető tisztelettel közelítem meg őket, ugyanakkor hamar oldódik velük a viszonyom.


Ugyanúgy kilógtam a kisvárosban, hogy az apám lengyel, vagy hogy anyám csípőficamos és gyermekbénuláson is átesett.. de nekem ez természetes volt és pont emiatt segítek, ha valaki nehezen mozgó embert látok, vagy ha bármi fajta fogyatékossággal élőkkel találkozom.. Saját melegségem okán, ami meg nem választott, nem külső behatásra ért dolog, meg megpróbálok segíteni a saját közösségem tagjai iránt..


Amúgy ahogy az ötös válaszadó is leírta a magyar átlag ilyen, és sajnos tényleg eléggé rasszista, homofób a magyarok többsége, vidéken ezt különösen tapasztaltam...

2022. aug. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
23%
Amikor mondtam középiskolában, én mindkét identitást sajátoménak érzem, akkor jól megbotránkozott ezen a volt magyar tanárnőm aki osztályfőnököm volt, amikor felsőfokú szakképzésre jártam, akkor igazgatónő egyébként is szabálytalanul 40.000 Forintot szeretett volna elkérni és el is kérte hiába első szakmai képzésünk volt, mert külsős nyelviskolával állapodtak meg, de én esetemben 50.000 Forintot követelt, mondván, hogy csak lengyel állampolgár vagyok, szerencsére közöltem az akkor lengyel állam gazdasági helyzetét, meg a magyar államét, és rögtön elállt, plusz azt is felhoztam, hogy mindkettő EU-s országnak számít, jó kis blöff volt a részükről...
2022. aug. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%
Ja meg volt egy kisebb városból járó lány, de több ilyen emberrel is találkoztam, akik ha már más országból jöttél, vagy a felmenőid egyike, akkor rögtön ne beszéljél erről, mert ezzel te felvágsz... holott nekem ez a természetes, hogy beszélek erről, például, hogy is tudnék arról beszélni, miközben mondjuk céklalevest főzök, hogy közben ne említsem meg, hogy Lengyelországból hozzuk a receptet és hogy emiatt a kedvencem.. a turbó magyarok nem értik ezt...
2022. aug. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha a primitív fideszes szülőkön múlik, először akkor fog amikor megverik őt az iskolában vagy ő ver meg másokat mert az jó buli.
2022. aug. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%
Az a jó, hogy itthon meg annyira megy az érzéketlenités, hogy lassan semmi sem marad, ami kicsit is emberi, se empátia, se együttérzés, se segitőkészség vagy támogatás nem maradt már ebben a qva társadalomban. Ha valaki meleg, hidd el önmagában földi pokol lesz neki ez az ország! (bár nem csak a melegeknek)
2022. aug. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!