Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tehetnek arról az...

Mennyire tehetnek arról az emberek hogy ha átlagfogyasztás felett fogyasztanak?

Figyelt kérdés
Itt is nagy fideszesek jönnek hogy átlagfogyasztásig biztosítja a kormány a rezsicsökkentést és ki az a hülye aki e felett fogyaszt. Hát szerintem nagyon sok az olyan család, akik pl. szigeteletlen házban élnek és hála a Fidesz politikájának nem arra ösztönözte őket, hogy energiát takarékoskodjanak, mert nem ez volt a kommunikáció.
2022. aug. 26. 09:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem csak a Fideszesek jönnek ezzel. Júliusig az ellenzéki propaganda is az volt, hogy csak a gazdagok fogyasztanak sokat, akik medencét fűtenek és autóbejárót jégtelenítenek.
2022. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%

Nyugodtan eladhatják a szép nagy házukat olcsón (pl nekem), és elköltözhetnek panelba (ahol most én nyomorgok, mert másra nem telik).


Nem tudok olyanokat sajnálni, akiknek 40 milliót érő saját házuk van.

2022. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem az volt az ellenzéki propaganda, hogy CSAK a gazdagok fogyasztanak sokat, hanem, hogy a gazdagok sokat fogyasztanak! A kettő nem ugyanaz. A baj az volt, hogy a kormány a medencék, garázsok, 300nm-es luxusingatlanok, nyaralkók, stb fűtésését fizeti a mi pénzünkből. A Fidesz meglépett valami hasonlót, ami miatt az ellenzéket még kigúnyolta pár hete. A különbség annyi, hogy a gazdagok megint jobban járhatnak, mert egy jól szigetelt, modern, zöld luxus-ingatlan így is olcsón kapja majd az energiát, míg egy család, aki eddig sem tudta kifizetni a szigetelést, ablakcserét, kazáncserét, az majd most még többet fizethet.
2022. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

2

Ma 40 millióért Budapesten egy kétszobás távfűtéses panellakást kapsz, nem házat.

2022. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

"Nem tudok olyanokat sajnálni, akiknek 40 milliót érő saját házuk van."


40 milliót érő lakások Budapesten...

[link]

2022. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 hypno ***** válasza:
80%

Egyáltalán honnan vette Pacal Szilárd, hogy ennyi az átlagfogyasztás? Miért pont a 2019-es év fogyasztása az átlag?

Az elhasznált áram nagyrészét itthon állítjuk elő. Miért a világpiaci árak számítanak? (Az USA maga termeli a földgázt, de az ötödébe kerül az európainak és nem emelnek árat azért mert máshol drágább)

Nagy pofával lehetett azt mondani, hogy kinek mit intézett a kormánya. Most mi van a hosszú távú gáz és olaj szerződésekkel, merthogy embargó még nincs hatályban az orosz termelésre.

2022. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%
Sokan lépik túl a fogyasztást kényelmi vagy lustasági okokból, én is. A két hangrendszerem, két asztali konfigom, egy szünetmentes és a TV csak azzal fogyaszt 40 wattot óránként, hogy be vannak dugva. Az havi 29 KW, úgyhogy már billenőkapcsolóval áramtalanítok. Amióta nem mennek ész nélkül a gépek hanem percek után alvó üzemmódba kapcsolnak, megspóroltam csak ezeken 80 KW-ot. A mostani legjobb befektetésem a kétezer forintos fogyasztásmérőm volt.
2022. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A héten benyomtam 7 deci almapálinkát és még csak most jön a hétvége. Jaj jaj mi lesz ebből.
2022. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

> Sokan lépik túl a fogyasztást kényelmi vagy lustasági okokból


Így van. Ezért is volt elhibázott ötlet 10+ éven át mesterségesen alacsonyan tartani a rezsit. Képzeld mennyit spórolhattunk volna mi is, az állam is, ha már az elmúlt 10 évben is takarékoskodunk, és ezt a pénzt lehetett volna fejlesztésekre költeni.


Szerintem a jó megoldás az lett volna, hogy a kezdetektől a keveset fogyasztókat "jutalmazni", a sokat fogyasztókat "büntetni" az ár-sávokkal. Emellett pedig folyamatosan támogatni a rászorulók modernizációját (bojler, szigetelés, napelem, stb). A "rászorulók" definícióját pedig ügyesen megválasztani: pl 3 gyerekes pedagógus család rászoruló, 10 gyerekes börtönből szabadult munkanélkülni nem rászoruló.

2022. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%
Eléggé. Mégis ki tehetne róla? Az ő ingatlanukról van szó. Még Kordáék is eladták a villájukat, mert már nagy volt a gázszámla. Olyan kommunikáció meg sosem volt, hogy ne szigeteld a házad, ne szerlej fel hőszivattyút, ne szerelj fel napelemet.
2022. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!