Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tehetnek arról az...

Mennyire tehetnek arról az emberek hogy ha átlagfogyasztás felett fogyasztanak?

Figyelt kérdés
Itt is nagy fideszesek jönnek hogy átlagfogyasztásig biztosítja a kormány a rezsicsökkentést és ki az a hülye aki e felett fogyaszt. Hát szerintem nagyon sok az olyan család, akik pl. szigeteletlen házban élnek és hála a Fidesz politikájának nem arra ösztönözte őket, hogy energiát takarékoskodjanak, mert nem ez volt a kommunikáció.
2022. aug. 26. 09:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Aki gázzal fűt, az csaknem mind túl is lépi. Ami logikus is, elvégre azok is beleszámítanak az átlagba, akiknek be van kötve, de csak főzésre használják a gázt. Szóval technikailag igaz lehet, hogy annyi az átlag, de azért van a dologban egy erős csúsztatás.

De, igazából még egyet is értenék talán az intézkedéssel, HA nem hazudták volna hónapokig azt, hogy nem fognak hozzányúlni a rezsicsökkentéshez. Pontosan tudták már tavaly ősszel, hogy ezt meg fogják lépni, mégis kiürítették az államkasszát, és hamis nyugalomba ringatták a szavazóikat. Pedig, ha azt a pénzt, amit a választás előtt kiszórtak irányítottan osztották volna energetikai korszerűsítésre, akkor nagyon sok család fele akkora bajba se lenne, mint most.

2022. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 hypno ***** válasza:
100%

#10


Olyan kommunikáció viszont volt, hogy megvédjük az embereket a rezsitől, milyen nevetségesek már a németek, hogy spórolnak, MZP pláne, hogy szerinte az a rezsicsökkentés, amit nem kell kifizetni mert nem használtuk el, milyen jogon szólnak bele a magyarok dolgába, stb.


Szóval éppen senki nem tiltotta, de nem is támogatta és főleg nem propagálta.


Meg emlékszem rá, hogy a napelemet azért nem támogatjuk, mert "éjszaka nem süt a nap" és "áram akkor is kell, ha nem fúj a szél". (by L. Simon lászló miniszterelnökség)

2022. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

> Olyan kommunikáció meg sosem volt, hogy ne szigeteld a házad


Mondjuk ha nem csak a migránsokkal meg a bvuzikkal ijesztgettek volna folyamatosan, és ha nem gúnyolták volna ki a zöldeket, Thunberget, meg bárkit, aki a spórolásról, takarékoskodásról beszélt, akkor egy kicsit egyetértenék ezzel. De még akkor is lehetne mondani, hogy az állam feladata részben, hogy az embereket edukálja, és a helyes irányba terelgesse, ösztönözze.


És ha az ember azt látja, hogy 50 év alatt sem térül meg szigetelős, hőszivattyús beruházása, akkor nem áll neki. Miért kellene arra gondolnom, hogy biztos hazudik a kormány, és hiába mondják 10 éve, hogy nem lesz rezsiemelés, mégis megcsinálják, és akkor már mondjuk 5-10 év alatt is megtérülhet a befektetésem.

2022. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
71%

Ja én vagyok a mindenki által utált 2-es, természetesen kistelepülésen élőkre gondoltam a 40 milliós ház alatt. Általában azt emlegeti a sajtó, hogy ők lesznek a nagy vesztesek, jajajjajj.


Akinek rózsadombi villája van, az remélem nem nyavalyog.

2022. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%

#10

"Az ő ingatlanukról van szó"

Ja, leszámítva azt a "pár" embert akinek nem futja sajátra és béreltben él.

Mint pl. én. Szigeteletlen ház, ami nem az enyém, szóval nem akarok/tudok milliókat belepumpálni MÁSVALAKI tulajdonába. Fagyjak meg, az én hibám, mi? :D

2022. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
25%
Sokaknál megy a 3 TV, 3 számítógép, 5 táblagép, 6 telcsi, 10-féle konyhai-otthoni eszköz, 5-féle kerti kütyü, tehát vannak, akik tesznek is ezért.
2022. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, a gyakorin nem szabad ilyet kérdezni, mert nem tudnak normálist választ adni. Itt a többség olyan, aki még az életben nem látott semmit, így buták, mint a segg.
2022. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%
Úgy beszélnek sokan, mintha a szegényebb rétegnek valaha is lett volna lehetősége normális szigetelésre vagy bármiféle napelemre, hőszivattyúra. Azokat szinte kizárólag a tehetősebbek engedhetik meg maguknak. A falvakból pedig nem tudnak lakásba menni ott, ahol egy korszerűtlen családi ház eladhatatlan vagy csak olyan olcsón, hogy abból max egy garázs jön ki a városban.
2022. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 hypno ***** válasza:
100%

#14


Nekem úgy van egy 39 nm-es kb. 35 millát érő lakásom, hogy 8 millióba került, plusz 300 ezerért nyílászáró cserébe, de közben a csok áldásának hála 10 év alatt a nominálisan a négyszeresét éri.


A kistelepülések 40 millás házaival is pont így van. Amikor kalákában megépítette a család, akkor 5 misibe sem került és nem is ért többet.

2022. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

> Sokaknál megy a 3 TV, 3 számítógép, 5 táblagép, 6 telcsi, 10-féle konyhai-otthoni eszköz


Nem hinném, hogy ez sokakra jellemző lenne.

2022. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!