Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire ez a nagy felháborodás a...

Mire ez a nagy felháborodás a az új abortusz módosítás miatt?

Figyelt kérdés
Konkrétan megértem, aki azért vetetne el egy gyereket, mert beteg, vagy mert veszélyes lehet a szülés pl: belehalhat a kismama, esetleg ha erőszak áldozata lesz. De a statisztikákat elnézve ezek a számok nem állják meg a helyüket sokkal többen élnek abortusszal, mint ezek a fenti példák. Magyarul a gondatlanság miatt ölnének meg ártatlan gyerekeket, és az hogy kötelezik az ilyen anyát, hogy hallgassa meg a szívverését a kicsinek szerintem igen is helyénvaló. Hogy lehet valaki ezen kiakadva? Ha tudja hogy nem engedheti meg magának a gyereket, és nem tudná felnevelni miért nem védekezik helyesen? És itt nem a 99%-ból arról az 1%-ről van szó. Ha meg ígyis van miért nem adja meg neki az esélyt hogy örökbe adja, és egy szerető családban nevelkedjen majd esetleg? Undorítóan önzőnek tartom ezt a hozzállást. Mi a véleményetek erről?

2022. szept. 14. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Én támogatom az új törvényt.
Én nem támogatom az új törvényt.
Semleges a véleményem.
72 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
88%
Az okozza a felháborodást, hogy ez konkrétan a nők megalázása, érzelmi manipulálása és zsarolása, és a privát szférájukba való betolakodása az államnak. Mi lesz a következő? Orbán, Toroczkai, meg TúróTorta kitalálják, hogy a nők hordjanak erényövet? Vagy bűncselekmény lesz házasság előtt szexelni?
2022. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
9%
Szokásos balhé balról, ha bármi jó ötlete van a kormányzatnak.
2022. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
#1 Aki felelőtlensége miatt egy életet ki kell oltani, vagy egy életre képes magzatot az megérdemli az érzelmi fájdalmat szerintem. Itt semmi másról nincs szó, mint hogy jobban érezze, hogy egy emberi életet fog ezzel kioltani, és ezt felelősséggel tudja kezelni. Amiket felhoztál közel sem állnak ehhez.
2022. szept. 14. 12:23
 4/74 anonim ***** válasza:
4%
1: Minden állam szabályozza, hogyan lehet abortuszt végrehajtani, emészd ezt meg.
2022. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
9%
A libsik és sokak szerint a magzat nem ember, az anyákat helyezik központba. De ha nem ember, miért ver a szíve, miért lesz sok anya depis vagy öngyilkos később?... Bonyolult kérdések ezek egy liberálisnak, még megfájdul tőlük a feje.
2022. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:
#5 Pont erről beszélek. Egykor ő is magzat volt, és lám ember lett belőle. Ugyanolyan érző ember lesz belőle ha megszületik, és felnevelik. Persze mondom bizonyos esetekbe megértem az abortuszt amiket feljebb írtam, de csak azért, mert "nem terveztük be, és felelőtlenek voltunk" azt rohadtul nem tudja befogadni a gyomrom, és egy normális embernek sem.
2022. szept. 14. 12:28
 7/74 anonim ***** válasza:
14%
Én ezt a szívhangot kivenném, ha az orvos tényleg azt mondja, hogy a gyerek súlyos fogyatékossággal fog megszületni vagy nemi erőszak esetében. Viszont éppen ideje volt annak az elejét venni, hogy komplett társadalmi rétegek terhesség elleni védekezési formaként, rutinműveletként tekintsenek az abortuszra..
2022. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
93%

3, hibás hozzáállás.

A büntetésvégrehajtás (börtönök) célja sem a bűnhődés, hogy az elítélt fosul érezze magát, hanem az, hogy vissza tudják integrálni az embert a társadalomba.

Ahol ez működik, ott sorra zárják be a börtönöket, mer 10% körül van a visszaesők aránya. Ahol nem működik - pl Magyarországon - ott a böri célja a szivatás, hogy szarul érezze magát az elítélt. Igaz, hazánkban közel 75%-os a visszaesők aránya, ami egyébként elképesztő erőforrásokat von el az államtól, és egyáltalán nem segít a bűnözés visszaszorításában.


Ha elkezdesz büntetni egy társadalmi réteget, hogy fosul érezze magát, nem fogsz vele senkit sem semmire sem megtanítani. Félelemben tarthatod a többieket, de akkor is igazából nem az abortuszt fogják rossznak tartani, hanem a stigmatizálást, amit a társadalomtól kapnak érte.

Elértük, hogy az emberek ne abortuszban gondolkodjanak? Nem. Pusztán azt, hogy szarabbul érezzék magukat.


Szerintem azt a célt kéne kitűzni, hogy az emberek ne gondolkokdjanak megoldási opcióként az abortuszra. Ehhez viszont oktatás és alternatívák felmutatására lenne szükség. Egyik sincs meg.

Nem, az nem oktatás, hogy trancsírozott magzatok képével ijesztgeted az embereket. És nem, az nem alternatíva képzés, hogy "lehet, hogy 16 éves vagy, de sebaj, majd lesz valahogy".

Oktatás kell, hogy ne is kerüljenek olyan helyzetbe, ahol felmerülhet az abortusz és alternatíva, hogy ha megszüli a nem kívánt gyermeket, akkor az ne egy gyűlöletes életet kelljen éljen. Pl állami intézmények drasztikus minőségjavítása.

2022. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
99%
6, jól írod. "HA flenevelik". De azok akik aborátlnak, nem szülni nem akarnak, hanem nevelni... Ha nem abortálnak, akkor sem fognak érdemben nevelni...
2022. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:
#9 Viszont nagyon sok olyan pár van aki szívesen fogadna egy babát, mert épp sajnos nekik nem lehet. Szóval ők felnevelnék a felelőtlen szülő helyett.
2022. szept. 14. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!