Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a hanyatló...

Miért van az, hogy a hanyatló Nyugaton a nettó 3000 Euro-s átlagfizetésük mellé ilyen magas támogatásokat kapnak még az emberek most?

Figyelt kérdés

Olyanokat olvasok, hogy megáll az eszem. Decemberben pl. Németországban nem kell rezsit fizetni, az állam átvállalja, és utána is csak filléreket kell majd. Mi a franc ez már, amikor egy átlag német senkinek is nettó 3000 Euro a fizuja, nekünk meg vagy 800 Euro egy átlagembernek? (talán még ezzel sokat is mondtam) Ők miért nem tudnák fizetni a rezsit?

Annyira tudtam, hogy ez lesz, hogy a hanyatló Nyugaton gyakorlatilag nem lesz válság, legalábbis alig fogják megérezni. Ez a csöves ország meg össze fog omlani gazdaságilag, már kezdi is az összeomlást amikor még semmi sincs.

Miért ilyen igazságtalan az életszínvonal megoszlás Európában?



2022. okt. 25. 00:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy térkép, ami mutatja, hogy mennyi szabadon elkölthető pénzük van az embereknek (tehát ami megmarad a kiadások, a rezsi fizetése után). Minél pirosabb egy ország, annál több marad, minél kékebb, annál kevesebb:


[link]

2022. okt. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem külföldre kellett jönnöm ahhoz, hogy ne a pénz darabszámát lássam, hanem, hogy mire fussa belőle.

Konkrétan, én úgy számolom, hogy az adott fizetést, ha 10 egységnek veszem, akkor 2-3 elmegy a lakhatásra -most legyen 3 a rezsivel-, megint 3-4 mondjuk a kajára és akkor ott van még 3-4 egységnyi fizetés, amit meg arra költök, amire akarok, vagy, ha akarok, akkor spórolok. Csak hozzávetőleg, ebből a 3-4 egységből, kb 2 hónap, max egy kicsit több, megvan egy új iPhone, de nem a sima, hanem a Pro Max!

2022. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Kinek mit intézett (és lopott el...) a kormánya.
2022. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A bruttó átlagfizetés nem azonos a mediánnal.
2022. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért félreértelmezted az adatokat kérdező Úr. Elsősorban az nem bruttó 3000 euró lenne? Másodsorban az átlag az kiszúr a kis keresetű családokkal, mert felhúzza "őket" a jól vagy nagyon jól kereső réteg, de ettől ők nem fognak többet keresni. Ha te keresel 200 ezret havonta, én meg 800 ezret akkor az átlagunk fél milla, de te még mindig csak 200 ezret keresel, én meg többet az átlagnál. A német "senki" nem feltétlenül keres 3000 eurót, ráadásul ha jól tudom mint írtam az brruttó.


Persze statisztikaileg van olyan, hogy senkivel nem szúr ki az átlag, ha mindenki ugyanannyit keres, vagy csak 100 ból 1 alkalomkor, ha csak egy ember van az átlag alatt 100 ból. De előbbi még egy kommunista mintaállamban is lehetetlen, a második meg olyan, hogy 0,01% rá az esély és kommunista államban is.


A német életszínvonal így is jobb a magyarnál sokkal, egy német proli is jobban él átlagban a magyar prolinál de sokkal, a német mérnök is jobban él átlagban a magyar mérnöknél. De azért ha már számolunk, számoljunk pontosan is.


Ennyi erővel meg ha ránézel Svájc átlagfizetésére, akkor ha fiú vagy merevedésed lesz, ha lány akkor nedvesedni fogsz, de ha az ottani árakat figyelembe veszed, a kép árnyaltabb sokkal is.


Persze Svájcban is sokkal jobban él egy proli a magyar prolinál, a mérnök meg a magyar mérnöknél általában, de ott még kiemelten kell számolgatni, nemcsak az átlagbérre kacsintani.

2022. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Sőt, a német senki inkább nem keresi meg az ottani átlagbért se, ami jól tudom bruttó 3003 euró, vagy ennyi volt valamikor. Persze lehetnek jól fizetett német senkik is, akik megkeresik. De a német senkik zöme nem keresi meg, az fix.
2022. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Pl Baden-Wüttenbergben a 4000 bruttó az nettó 2650 eurò.Németországban nettó attól is függ,hogy melyik tarfományban vagy
2022. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#8 #9 . Tapasztalatból hallottam,hogy 1-es adókategóriában ( legszarabb) 2600 nettót kap egy kamionsofőr. És valljuk be ,ez a meló azért nem a csúcsok csúcsa.
2022. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Németországban 2660 euró bruttó a kamionsofőrök átlagfizetése.

Forrás: [link]

2022. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 +spessen+pótlékok ;)
2022. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!