Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szorul össze a gyomrotok...

Nem szorul össze a gyomrotok mostanság, amikor boltba jártok?

Figyelt kérdés
Én most legutóbb az 1200 Ft-os tojáson és 150 forintos natúr joghurton akadtam ki, de napról napra megy fel szinte minden termék ára. A sajt például gyakorlatilag luxuscikk lett. És azt mondják, a legtöbb termék meg a mostani árnak is a kétszerese lesz hamarosan. Az állam meg örül, mert ha egy termék ára felmegy a duplájára, az áfabevétel is duplaannyi lesz. Tényleg nem tudom, ez meddig tartható, mi lesz azokkal, akik minimálbért keresnek, albérletben élnek. Ráadásul mivel egyre több az elbocsátás, sok munkakereső jut kevés állásra, egyre alacsonyabb fizetéseket is kínálnak. Ami eddig nem minimálbéres volt, mostmár az is az lett. Én Békés megyei vagyok, ott lassan tarthatatlan a helyzet. Azt látom, a kiadás a duplája, a fizu meg kevesebb, és eddig is mennyien éltek rosszul. Bocsi, igazából csak puffogni akartam egy kicsit, de puffogjatok nyugodtan ti is. Én azt látom, nagyon nagyon nyomor jön. :(

2022. okt. 28. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Arra kell gondolni, hogy legalább a Gyúcsány nem vitette el a gyerekedet az orosz frontra!
2022. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2022. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

" mi lesz azokkal, akik minimálbért keresnek"


A fideszes válasz erre valószínűleg az, hogy vegyél csak árstopos termékeket, akkor meg vagy védve.

2022. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nettó 207 ezret keresek diplomás tanárként. Ebből még ki kell fizetnem az albérletet, rezsit, úgyhogy a boltban én már csak egyenesen a tészta felé megyek (az is mocskosul drágul), szinte csak üres tésztán élek. Másra nem futja.
2022. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megérte, legalább nem műtik át kutyává a gyerekeinket.
2022. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
5: fideszhívek erre azt mondják, hogy a tanár lead napi 5-6 órát, aztán utána szabad, mint madár, vállalhat akár másodállást is, mennyire állja meg ez a helyét?
2022. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell menni tüntetni a fidesz ellen,és mikor le lesz váltva akkor majd eltörlik az áfát.
2022. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"a tanár lead napi 5-6 órát, aztán utána szabad, mint madár, vállalhat akár másodállást is, mennyire állja meg ez a helyét?"


Semennyire. Igaz, hogy napi 5-6 órát ad le az ember, de emellett napi 3-4 órát készül is másnapra. Főleg pályakezdőként, mint én. Plusz pl. a nyakunkba varrtál a minősítést, tehát most épp van egy hónapom megírni egy könyvnyi dokumentumot, amiét természetesen egy fillért sem kapunk.

2022. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
engem Soros György támogat, tele vagyok pénzzel :D
2022. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Árul el nekem is, hogy lehet pénzt szerezni Gyuri bácsitól. Csöves libsi balos tanár vagyok.
2022. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!