Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért ilyen drágák...

Budapesten miért ilyen drágák az ingatlanok, amikor az emberek nagyon szegények ott is?

Figyelt kérdés

Voltam az 5. kerületben ami a legdrágább kerület Budapesten egy ALDI szupermarketben és azt láttam, hogy az emberek nagyon csöves szinten élnek. A bor szekciónál az volt, hogy a palackozott csöves borból fogyott a legtöbb meg a legolcsóbb üveges borból. Ha néztél felfelé a sorok között ami egy kicsit is drágább volt alig fogyott belőle aznap 1-2. A sajtoknál is a legolcsóbb nyomós sajtból már egy darab sem volt a helyén, viszont a drága sajtból meg szarásig tele volt a tároló, azt senki sem veszi. Ugyanez a szalámiknál meg minden egyes terméknél.

Összességében azt lehet mondani, hogy a vásárlói kosár az megfelel egy legutolsó vidéki falu boltjának a fogyasztásánál egy szegény megyében. Valamint az épületek meg a közterek is nagyon lepukkantnak tűntek nekem.

Miért ilyen drága Budapest amikor azt lehet mondani, hogy valójában egy csöves nyomor város, ha a tényeket nézzük? Még a legdrágább kerülete is.



2022. okt. 29. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Újra itt a Budapest egy csöves város, ahol a legnagyobb a nyomor és csak a turistákból él című hülyeségekkel jövő kérdező...


Akkor megvan a megoldás! Nem kell ott ingatlant venni!

2022. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Rossz kerületben voltál, rossz időben.

Valszeg a nyugdíjadok elkapkodták az olcsó termékeket.


Az erősebb fogyasztók délután mennek boltban

2022. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert minden idiot ide jön
2022. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Este voltam. A Jászai tér közelében ami elvileg jó drága környék, az emberek mégis nagyon puritán módon élnek.

Félreértés ne essék, nem akarok Budapesten ingatlant venni, meg nem akarom degradálni, csak kíváncsi vagyok miért ilyen drága, hogyha egyszer szegény?

2022. okt. 29. 19:25
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Mindenhol drága.

Oka:Emberi butaság.Egy havi bért is hajlandók fizetni érte.

Vannak országok,ahol szabályozva van.

Nálunk nincs így a befektetők élősködhetnek a munkavállalókon.

2022. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

5. Így van, de erre más magyarázat is van.



Egyébként meg mindenhol sok szegény ember él, hisz az ország gazdasága a béka segge alatt van. Az már más kérdés, hogy Bp-en az átlag m² ár 1.000.000 Ft körül van.. 😅

2022. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok nyugdíjas lakik a belvárosban, akik még a kommunizmus alatt szereztek ott valami bérlakást, vagy már ők is örökölték. Általában nem valami magas komfortfozatú lakások ezek. Nem is értem ezek miért nem adják el, aztán vennének egy lakást olcsón más kerületben, meg életük végéig aranyéletük lenne a pénzből.

Emellett persze ott vannak a millió négyzetméterárú lakások, de azok nyilván nem ez a katgeória.

2022. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Mert a zemberek ezt akarják.
2022. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert nagy a kereslet a betelepülő külföldiek serege miatt.nem az átlag magyar vásárol ott ingatlant.
2022. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a pesti ingatlanok nem az átlag magyar tárcájához vannak mérve ár-érték arányban. Így marad a kiváltságos gazdag rétegnek vagy a külföldinek. A többi meg nyomorog.

Mondjuk azt nem tudom, hogy van-e valahol statisztika arról hányan bérelnek lakást és hányan élnek saját tulajdonban. Egy ismerősöm szobát bérel a Jászai környékén 130-ért. Meg még van 2 bérlő lakótársa. A tulaj havonta keres 390-et csak a lakással. Hülye lenne eladni.

2022. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!