Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy a feministá...

Elképzelhető, hogy a feministák idővel a jobboldalra sorolnak át, mert az LMBTQ felfogás kiábrándítja őket?

Figyelt kérdés

Azért gondolom ezt, mivel az LMBTQ mozgalom, amelyikkel eddig úgy tűnt, hogy közös céljaik vannak, lábbal tapossa a nők jogait és azok méltóságát: férfiakat engednének be a női mosdókba (tudom, szerintük léteznek hímtaggal rendelkező nők, de ezt most hagyjuk), a leszbikus közösség pedig kifejezetten erős (el)nyomás alatt van a transzlobbi miatt.

Elképzelhető, hogy a feministák elpártolnak a mozgalomtól, és még akár a leszbikusokat is viszik magukkal? Ma ténylegesen a jobboldal az, ami valóban a női érdekeket védi, lásd családpolitika, női vezetők, női köztársasági elnök stb.



2022. okt. 31. 20:04
A kérdező szavazást indított:
Igen, idővel átsorolhatnak
Nem valószínű
26 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
A nők helye a konyhában, ez jellegzetesen jobboldali gondolkodás. Ez minden modern nő álma.
2022. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Az igazi feministák nem. Az ilyen kamu-feminista terfek, mint amilyen te is vagy, már rég a jobboldalon állnak.
2022. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
10%
Mi az idol
2022. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Én abban hiszek, hogy senki se szenvedjen el megkülönböztetést olyan dologért, amiről nem tehet. Ilyen a neme, a bőrszíne, a szexuális irányultsága. Ezzel szemben, ugyan ilyen okokból előjogokat se kapjon senki.

Ugyanígy azt is gondolom, hogy mindenkinek legyen joga úgy élni az életét, ahogyan ő ki tud teljesedni, egészen addig, amíg nem árt azzal másoknak.


Egyik szélsőség sem jó, viszont én sokkal több gyűlölködést kapok személy szerint a jobbosoktól, mivel egyáltalán nem jellemző rám a náluk elvárt női modell, azaz nem érdekel a családalapítás, nem szeretnék gyereket szülni, a házimunkát a párommal közösen végzem, nem fogok senki után mosni, főzni, takarítani, mivel én is dolgozom, egyenlően oszlanak el a háztartási teendők.

Nem ismerek rengeteg LGBTQ+ embert, viszont akiket igen, sosem vegzáltak azzal, hogy miért úgy akarom élni az életem, ahogyan.

Én magamat egyébként nem nevezem feministának, mert nem mozgalmak szerint gondolkozom, viszont mint tudatosan gyermektelen antiháziasszony, akaratlanul is ezzel szoktak azonosítani.

2022. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 steven95 ***** válasza:
100%
Tudom, nehéz elképzelni, hogy vannak akik nem végletekben gondolkodnak. De csak mert Neked nehéz, még vannak ilyen emberek és nem is kevesen. Amit képviselnek, az pedig a józan ész.
2022. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%

Olyanként mondom akit a neten már ezerszer transzfób terfnek hívtak, és elküldtek a 'csába csak azért, mert beszéltem azokról a problémákról (és még másokról) amiket leírtál:


A feminizmus soha a büdös életben nem lesz jobbos irányzat. Soha. A konzervatívizmus mindig ezerszer ártalmasabb lesz, mint a liberális ostobaság. Az ellenségem ellensége nem a barátom.


A probléma forrása az, hogy (nem is maga az lmbt, hanem csak a liberális gender hívők) benyaltak egy olyan ideológiát ami erősen a konzervatívizmusból ered, szóval maximum a felszínen progresszív, de igazából több kárt okoz, mint hasznot.

Ugye 50 éve az volt, hogy ha nő vagy, akkor alapból érzelemvezérelt hülye liba vagy, és viselkedjél femininen bmeg, mert ez van a génjeidben. Legyél jó kislány, és majd egy nagy, okos férfi megvéd. Ez a konzervatívizmus.


Erre jött a feminista válasz: "abolish gender". A nemi sztereotipiák szinte mind ostobaságok, a feminitás és maszkulinitás ember alkotta káros koncepciók, amiket azért hoztak létre hogy a nőkből dekoratív házi szolgát, a ferfibol pedig magabiztos vezetőt csináljanak. Egy civilizált világban már rég nem lenne helyük.


Most, 2022ben közelebb vannak a jenkik az 50 évvel ezelőtti állapotokhoz a genderek miatt. A genderekben nincs az ég világon semmi balos; ez egy az egyben újracsomagolt jobbos nonszensz.

Régen azt mondták hogy ha nő vagy, akkor femininnek kell lenned, most meg azt mondják hogy ha feminin vagy, akkor gratulálunk, nő vagy.

Már pedig ha egy férfi nőnek érzi magát, akkor a tényleges nők kussoljanak, alázkodjanak meg, hiszen a férfi jobban tudja hogy mit jelent nőnek lenni.


A feminista álláspont a genderekről, társadalmi nemekről, nemi sztereotípiákról nem változott semmit. Sőt... Balos körökben a "tényleges" feminizmus manapság pont hogy szélsőbalos radikalizmusnak számít.


De amúgy elég nevetséges a kérdés. Tudod ez a jobb oldal/bal oldal nem tényleges oldalak, hogy csak úgy hopp, átugorhass a választó vonalon, ha kedved tartja.

A feminizmus is, és a konzervatívizmus is egymásnak gyökeresen ellent mondó politikai, ideológiai irányzatok. Olyan a kettő mint a víz és az olaj: nem keverednek.

2022. nov. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
6-os, nem érted a társadalmi nem, illetve a nemi identitás lényegét. A gender nem arról szól, hogy a férfiak férfiasak, a nők meg nőiesek és ha egy férfi a női sztereotípiáknak felel meg, akkor őt transz nőnek kell hívni, ha pedig egy nő férfias, akkor transz férfinek. Nem... léteznek nőies cisz férfiak és férfias cisz nők is, ez teljesen természetes. Sőt, továbbmegyek, vannak nőies transz férfiak és férfias transz nők is. Az egész kulcsa a nemi identitás. Ki hogyan érzi jól magát, hogyan szeret öltözködni, hogyan viselkedik természetesen, stb. Mindenkinek mást jelent nőnek vagy férfinek lenni. És van, aki egyikhez sem sorolja magát. Azt meg te sem gondolhatod komolyan, hogy a társadalmi nemek ember alkotta koncepciók. Volt egy ember, vagy emberek egy csoportja, aki kiállt és azt mondta, hogy a nőknek a feladata mostantól a szülés és ha épp nem szülnek, a konyhában a helyük, a férfiak feladata meg az, hogy hülyére dolgozzák magukat és ellássák a családjukat? Nyilván nem. Ez évszázadok alatt alakult ki így, pusztán azért, mert a nők és a férfiak többségének (de messze nem a túlnyomó többségnek és nem is ennyire szélsőségesen!) megfelel így. Akiknek meg nem felelt meg, azok így jártak, kénytelenek voltak alkalmazkodni ehhez a rendszerhez. Ez szerintem is káros és támogatom azt, hogy változtassunk ezen (és úgy érzem, a 21. századra rengeteg dolog változott pozitív irányba, de még mindig van hova fejlődni). Viszont ezt az egészet a nemi identitás és a társadalmi nem számlájára írni erős csúsztatás. Ismét hangsúlyoznám: nem érted a gender lényegét. De ez egyáltalán nem baj, a baj csak az, hogy hamisnak kiáltod ki, csak azért, mert te nem érted. Én sem értem a fekete lyukak működésének lényegét, mégsem hirdetem fennhangon, hogy a fekete lyukak létezése áltudomány, amit a tudományos lobbi talált ki. Amit te és a hozzád hasonlók csinálnak, az értelmetlen és sokunk számára káros.
2022. nov. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Mert a transz férfiakat (akiket nőknek hívsz), nem akarják "beengendi" a férfi WC-be?
2022. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
7; az egész gender a pedofília legalizálásáról szól, az eszme egyik fő teoretikusa Michel Focault jó eséllyel pedofil bűnelkövető volt. Guy Sorman kollégája úgy fogalmazott, a gender lényegében alibi a mocsokságaira.
2022. nov. 1. 20:52
 10/31 anonim ***** válasza:
80%
#9 nem is tévedhetnél ennél nagyobbat. A pedofíliát az LMBTQ is ugyanúgy elítéli, mint bárki más. A durván agymosott konzervatívokon és a pedokon kívül senki nem gondolja így.
2022. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!