Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orbáni illiberalizmus...

Az orbáni illiberalizmus lehet a kiüresedett identitáskereső magyar kisember narkotikuma? Pálinkagőzzel, valóságshow-val, nemzetiszín vallásos maszlaggal, éhbéres közmunkás karrierrel, álszent harciaskodó fajvédelemmel?

Figyelt kérdés
A színfalak mögött pedig milliárdos újgazdag fideszesek hízzák gusztustalan gazdaggá magukat pár év alatt lezsírozott Eu-s közpénzekből a"legalizált" korrupció intézményrendszerével.
2022. nov. 17. 11:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%

#2 az a gond, hogy az oktatás, és az egészségügy züllesztése, feudális jogbizonytalanság építése, az ország, és a lakosság idegen érdekeknek való kiszolgálása (német autógyár, kína, szovjetúnió) nem nemzeti érdek.

A társadalmi többség pedig hagyományosan ostoba (legalább is Magyarországon és a olyan helyeken ahol az oktatás nagyon rosszul működik, és erős az államtól függés), így az általuk jónak hitt irány, a jovő felélése a pillanatnyi juttatásokért, tehát gyak a nagy zabálás, habzsolás, kipukkadásig.

2022. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
9%

11# számodra mi lenne a nemzeti érdekek?

Legyünk az EU csicskája, jöjjenek a migránsok, jöjjön a globális tőke, mint az MSZP SZDSZ kormányok alatt, adjuk külföldi kézre a közműszolgáltatásokat, stb...

2022. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%

#12 - Nézzünk szembe a tényekkel: Magyarország egy kis ország, durván nyitott gazdasággal (talán a harmadik legnyitottabb a gazdasága), zéró természeti erőforrással (fizikailag nincs elég termőföld, a vizeink meg átfolyó vizek, nem sajátjaink) Az ország kizárólag az itt élő emberekre és a történelmi-kulturális értékeire építhet.


Vagyis a nemzeti érdek a harmonikus nemzetközi kapcsolatok kiépítése, és az emberi erőforrások fejlesztése, más szavakkal tanulni, tanulni és még tanulni. Bármit gyártani az ország úgy tud, hogy előbb megveszi az alapanyagot, aztán eladja azt, amit összerakott belőle. Ez persze pörgeti az exportot és az importot, de a sima összeszerelésből nem sok hozzáadott érték születik. Az a szolgáltatás jellegű és szellemi tevékenységekből keletkezik sok: vendéglátás, IT, oktatás, bármi, amihez magas szintű szakértelem és tudás szükséges.


Szóval igen, perpill nemzeti érdek, hogy külföldi befektetések történjenek (tippeld meg, hogy pl. Audi nélkül hol tartana Győr és a magyar autóipar), szükségünk van bevándorlókra, és a versenyre is. A magyar vállalkozásoknak versenyezniük kell, hogy minél hamarabb kialakulhasson egy hozzáértő, erős magyar vállalati szféra. Ezt "csinálni" nem lehet: ezt csak nevelgetni lehet. Ahhoz meg igenis arra van szükség, hogy a magyar vállalkozások külföldiekkel mérettessenek meg.


Másrészt az EU két irányban nyitott. Nem csak a külföld jöhet ám ide, hanem Magyarország is mehet oda. Innen szolgáltathatsz külföldieknek, az ottani helyi fizetési képességekhez igazítottan.


Az ország nemzetközi érdekérvényesítő ereje is attól függ, hogy hányan bírnak minket. Jelenleg, tetszik vagy nem, az ország a "hűségét" tudja csak adni. Azt, hogy megbízható, lehet rá számítani, kiszámítható, együttműködő. Nézd meg mit ért el az orbáni bunkópolitika: mindenhonnan kivágták, már a régen tényleg erős V4-eket is szétverte, pedig együtt ez a négy ország komoly súllyal bírt az EU-ban. Nem ért el semmit Orbán. Kína messze van, Oroszországot csak annyira érdekli Magyarország, hogy innen könnyebb téglákat juttatnia nyugatra. A keleti nyitás egy kudarc.


Több, mint ezer év magyar történelme szól a Nyugatról, és akkor volt nekünk jó, amikor nyugati szelek fújta. Szent István királyunk, Mátyás királyunk, Mária Terézia, II József a nyugati értékek mentén voltak nagy uralkodóink. Az 1800-as évek nagyjai - Széchenyi, Deák, Kossuth, Petőfi - nyugati értékeket vallottak. Nyugatos költőink voltak. Soroljam még? Hosszú még a sor, ez csak a felszín! Akarod, hogy megbecsültek legyenek a Nagy Magyarország határon túlra szakadt emlékei? Akkor bizony tiszteletet, barátságot és megbecsülést kell kiérdemelni a szomszédainktól. Ehhez pedig alázat, tartás, becsület, erkölcs, illemtudás és önismeret szükségeltetik.

2022. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

13 Amit leírtál, abból szemernyit sem következik, hogy közműszolgáltatókat, stratégiai ágazatokat miért kellene külföldiek kezébe adni.

Sem pedig az, hogy mindamellett amit összeszedtél miért kell az MSZP-SZDSZ példáját követve lemenni kutyába az IMF előtt.

2022. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

#14 - Nem külföldi kézbe kell adni őket, hanem privát tulajdonba. Ez nagyon más dolog. Most az egész közmű egyetlen állami cégbe van összerakva, a működése átláthatatlan, és monopolhelyzetben van. Főleg vállalati ügyfelek esetén kínos a dolog, mert így, ha bármi miatt is elégedetlenek, nem tudnak másik kereskedőtől vásárolni. A mostani "stratégiai ágazati" politika gyakorlatilag arról szól, hogyan lehet kiszivattyúzni minél több pénzt az államkasszából. Olyan beruházásokat nyilvánítanak stratégiai fontosságúnak, amik nyilvánvalóan nem azok.


Nem kell "lemenni kutyába az IMF előtt", hanem felelős gazdaságpolitikát kell felépíteni. Ez magában foglalja az MNB autonómiáját, a kiszámítható költségvetési törvényt és úgy általában a kiszámítható törvénykezést. Szeretnélek egyébként emlékeztetni, hogy a Bajnai kormány annak idején közel sem használta fel az IMF hitelkeretet, hanem amint lehetősége volt rá, a piacról finanszírozta az ország működését (aztán később a második Orbán kormány vett az IMF hitelkeretből horror áron MOL részvényeket)

2022. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

15 A privát tulajdonba adással az a gond, hogy egy MOL vagy közműcég esetében ugye belátod, hogy nem Kovács Józsi lesz a vevő, hanem mint a szociknál valamelyik francia vagy német multi, esetleg épp az oroszok.


Ez magában foglalja az MNB autonómiáját, a kiszámítható költségvetési törvényt és úgy általában a kiszámítható törvénykezést.

Ez az irány éve. Köszi.

2022. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Privatizációval csak az a baj ha a Fidesz a haveroknak csinálja nulla nemzeti érdek nélkül. Lásd az eladott értékek garmadája a Mészáros Lőrincnek az Orbáni haveroknak. Egyébként működhet. Ez az illiberalizmus ettől mentsen meg a jó Úristen minket tisztes magyarságot.
2022. nov. 17. 15:15
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy a nemzetközi tőkének eladni, vagy mint anno személyesen Gyurcsánynak meg pár vörös bárónak miért számít jó privatizációnak?


Beengedni az oroszokat a MOL-ba, meg a titkosszolgálathoz mint GyF miért inkább nemzeti érdek?


Eladni a gáztározókat miért előnyös?


Elmeséled, kérdező?

2022. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Amit Orbán csinált privatizáció alatt az a nemzeti vagyon átjátszása a saját zsebébe strómanok által. Nyilván erre gondolhattál amikor megpróbálsz terelni. Sajnálom hogy nem tudsz a tifajtátok szégyenével szembenézni.

De maradjunk inkább az eredeti kérdésem megválaszolásánál. Mégiscsak nagyobb bűn ami most megy 2/3 autokráciája alatt, mint az előtte lévő 20 év demokráciája alatt.

2022. nov. 17. 15:29
 20/30 anonim ***** válasza:

Nem tereltem. Feltettem 2-3 világos kérdést. Egy általános iskolás 8. osztályban értené.


Melyik részét nem érted?

Melyiket nem érti a fajtád?

2022. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!