Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi tanárok...

A magyarországi tanárok tudatos arconköpködése zajlik?

Figyelt kérdés

Többszörösére nő a határon túli oktatási-nevelési támogatás, pedig egy romániai tanár alapbére jóval magasabb a magyarországi tanárokénál.


[link]


Béremelést kapnak a hittantanárok, miközben a matek/magyar/idegennyelv/stb. tanárok nettó 207 ezres fizetésből nyomorognak.


[link]



2022. nov. 25. 15:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok. A református hittanár kolléga 50 pár évesen is 170 ezret keres, holott neki is egyetemi végzettsége van, csak náluk nem vezették be a bértáblát, nekünk emiatt lett emberibb fizetésünk. Nem sajnálom tőle azt a bruttó 61 ezret. Egyébként az én fizetésem felét, tehát 120 ezer forintot az egyházközség biztosít, azaz a gyülekezet. Mivel az eddigi havi 8 millióról 40 millióra ugrott csak a gázszámla, nem tudnák kigazdálkodni a fizetéseket, így egy hangyányi segítség ez a bruttó 61 ezer. A gyülekezeti tagok is egyre rosszabbul élnek, főleg az idősek. A jótékonysági ebédeinken sokkal többen vannak, mint eddig.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden fekete-fehér. A kormány szándékosan próbál összeugrasztani. Erről a kiegészítésről már nyáron szó volt, érdekes módon pont most szavazták meg..

2022. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anettbp ***** válasza:
94%
#5 A bértábla egyrészt nagyon sokáig nem emelkedik, amikor meg emelkedik (3évente), akkor nettóban 4 ezer forintot jelent. Szerinted van még egy olyan munkáltató az államon kívül, akinek van pofája ennyivel emelni a fizetést?
2022. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
5%

"Én meg tanító vagyok, 35 évesen ...."


Miért nem mész el akkor a TESCO-ba árufeltőltőnek? Mekibe? Portásnak? Biztonsági őrnek? Senki sem erőszakolja rád a tanítói életet

2022. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sajnálom az ilyen sanyarú sorsú tanítokat, de akkor miért nem vállalsz magánórákat mint mások? A részmunkaidős állásból futna rá. Vagy miért nem mész magániskolába sokkal jobb fizetésért?
2022. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Részmunkaidő??? Reggel 7:30-ra az iskolában vagyok, délután 2 körül szabadulok, erre jön rá a napi 3-4 óra javítás/készülés/adminisztráció/szülőkkel üzengetés.


Plusz néha a hajnali 6-os ügyelettől a délután 5-ig tartó plusz órák (versenyfelkészítés, ünnepély betanítása, felzárkóztatás), természetesen fizetetlenül.


Szívből kívánom, hogy kelljen kijavítanod heti 2-szer 35 alsós által írt fogalmazást, mire egyen átrágod magad, elmegy negyed óra...

2022. nov. 28. 13:17
 16/36 anonim ***** válasza:
5%
Akkor miért nem mész a tescoba?
2022. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Nem azért tanultam 4 évet az egyetemen, hogy árufeltöltő legyek. Ha minden tanár elmegy a Tescóba, ki tanítja majd a gyereked?
2022. nov. 28. 15:15
 18/36 anonim ***** válasza:
91%

#16

Lali válasza Rókának jut eszembe erre a kérdésre az Üvegtigrisből...

Azért, mert valakinek még van hivatástudata ebben az országban és nem csak a lóvé az egyetlen szempont, mint a nagyságos uraknak a parlamentben.

2022. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
51%
17, ne foglalkozz vele mi történik az iskolákba. Nem a te dolgod. Egy kormánynak vannak erre lehetőségei, hogy mit lehet és mit kell csinálnia. Meg tudja oldani nélküled is. Ha te szűkőlsz, rosszul érzed magad akkor váltsál. A saját dolgoddal foglalkozz!
2022. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
16%

"Nem azért tanultam 4 évet az egyetemen..."


Az a tanítóképző főiskola messze a leggyengébb felsőoktatás

2022. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!