Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi tanárok...

A magyarországi tanárok tudatos arconköpködése zajlik?

Figyelt kérdés

Többszörösére nő a határon túli oktatási-nevelési támogatás, pedig egy romániai tanár alapbére jóval magasabb a magyarországi tanárokénál.


[link]


Béremelést kapnak a hittantanárok, miközben a matek/magyar/idegennyelv/stb. tanárok nettó 207 ezres fizetésből nyomorognak.


[link]



2022. nov. 25. 15:32
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
91%

#20

És neked még az se sikerült! 😂

2022. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%
21-es. Én az ELTE-TTK-át végeztem el. AZ valóban egyetem
2022. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként nem azért nem hagyjátok el az iskolákat, mert mártírok vagytok, hanem egyszerűen nincs másra kompetenciátok, nem értetek semmihez. Nem is bírnátok a folyamatos 8-10 órás munkavégzést sem a boltokban, mekiben. Csak ezta könnyű munkát tudjátok már csinálni
2022. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
76%
23.-as. Látszik, hogy semmilyen értelemben nem vagy érintett az ügyben, de legalább cinikus vagy. Igazi magyar mentalitás. A tanárok nagyobb része olyan hivatás tudattal, hivatás tudatból végzi a munkáját, amiről Te még nem is hallottál. Ahogy az orvosok, nővérek is. Ez az egész, amit a tanárokkal tesz a Tisztelt Kormányunk, és ebből levezetve egész Magyarországgal, ennyit érünk nekik! Nem az orrukig, addig sem látnak. Nekik egy buta, lebutított társadalom tökéletesen megfelel. Nincs szükség öntudatos, magára vigyázó, a sorsáért tenni akaró társadalomra. Buta, terelhető tömegekre van szüksége. Bulgáriában már egy végzős egyetemi évfolyam 80-90 %-a megy külföldre. Valami hasonlóra kell hamarosan nálunk is számítani.
2022. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
28%
24, semmi hivatástudat sincs! Egyszerűen nem lenne képes egy tanár folyamatosan dolgozni. Elkényelmesedett. Semmilyen tudása, semmilyen skillje nincsen beilleszkedni a versenyszférába. Csak ezt a könnyűmunkát tudja csinálni. Tudom, látom...
2022. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
25. Nem tudom, hogy te mit látsz, de nekem a családom 75%-a pedagógus, szüleim és távolabbi rokonaim is... Láttam cifra dolgokat. Én gyártó cégnél vagyok és gyakran mentem haza arra, hogy még dolgoznak, feladatokat készítenek elő, adminisztrálnak. Én 3 évnyi munkaviszony után (pályakezdőként) másfélszer annyit keresek, mint a szüleim 40 év után, de szeretik a gyerekeket és kis faluban ha valaki elmenne, nincs helyette más, tehát egy felmondással azt kockáztatná akármelyikük, hogy megszűnik az egész és egy falunyi alsós gyerek mehet busszal a messzebb lévő városba tanulni.
2022. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
23%
26 ez nem igaz! Nem kell játszani a mártírt, hogy mennyit dolgozik. Egy tanár bejön 10-re vagy ha 8-ra akkor már délben elhúz. Feladatokat nem kell előkészíteni. Megvan minden korosztály számára tucatnyi készen. Az adminisztráció egy nap 5 perc. Ha nem lesz tanító a kis faluba vesznek fel másikat. Az államnak van eszköze arra, hogy pedagógus állásokat töltsön fel. Ne foglalkozz vele. Te a te saját dolgoddal foglalkozz, hogy neked legyen jó. Ha te szenvedsz akkor állj fel és menj el. Ha nem teszed, akkor nem is szenvedsz, viszont akkor nem kell a mártírt eljátszani
2022. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
91%

27. Írtam, hogy én nem ott dolgozom, de ezek szerint azt mondod, hogy egyébként amit a saját szememmel láttam/látok az nem igaz. Nos, én tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de nem kötelező elhinni, nem én fogom megváltoztatni a véleményedet ismeretlenül. Ettől függeltenül reagálnék azokra, amiket írtál.

Lehet, hogy nem egységesen jár egy tanár 8-tól 4-ig minden nap, de máskor meg korábban kell menni ügyelet miatt és később ott kell maradni a napköziben. Ezen felül készülsz másnapra és adminisztrálsz, ami azért nincs előre elkészítve, mert pár évente változtatnak tankönyv beszállítót, így a tanárnak is újra kell szabnia a korábbi tanmenetét az új anyag szerint, ami más feladatokat, más éves tantervet jelent. A falvakban nincsenek új tanítók, mert akik tudják, elhagyják a pályát, egyébként meg senki nem tanul annak. Aki mégis, az nagy valószínűséggel megszerzi a diplomát és elhelyezkedik vele máshol, ahol jobb körülmények vannak. Sorozatosan nyugdíjasokat hívnak vissza, akik nem szívesen mennek, mert örülnek, hogy ledolgozták az idejüket. Könnyű azt mondani, hogy akinek nem tetszik, az lépjen le, de nyugdíj előtt pár évvel nem feltétlenül ez valakinek a legnagyobb vágya. Én testközelből látom ezt gyerekkorom óta, úgyhogy bár soha nem dolgoztam tanárként, mégis elég jól belelátok.

2022. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
51%

Te csak azt tapasztaltad, hogy egy lusta tanár még a napi fél órás adminisztrációját is estig húzza. Ez lehet a magyarázat is rá miért nem megy dolgozni. Mert máshol teljesíteni kell pl....


Nem kell egyáltalán feladatokat összeválogatni. Megvannak tömkelegével több ezer feladatsor! Nem kell javítani mivel a gyerekek egyszerűen fogalmaznak, közhelyeket írnak a PISA teszt alapján is szegényes szókincsük, műveltségü van. Matek, fizzika, kémia doliban már az eredményeket is megjegyzed második javításra és elég azt lepontozni. Csak mondom, hogy nem kell itt hasraesni

2022. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
91%
Örülök, hogy a szüleim egész életének munkáját lustaságnak nevezed. Tudatlannak lenni egy bizonyos témában nem bűn, de reklámozni nyilvánosan szerintem elég kínos. Innentől nekünk nincs miről beszélnünk.
2022. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!