Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi tanárok...

A magyarországi tanárok tudatos arconköpködése zajlik?

Figyelt kérdés

Többszörösére nő a határon túli oktatási-nevelési támogatás, pedig egy romániai tanár alapbére jóval magasabb a magyarországi tanárokénál.


[link]


Béremelést kapnak a hittantanárok, miközben a matek/magyar/idegennyelv/stb. tanárok nettó 207 ezres fizetésből nyomorognak.


[link]



2022. nov. 25. 15:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%

Ez inkább gazdaságpolitika. A gyárakba sokkal kevesebb hazai tanult ember kell. A tervező mérnökök nagyrésze külföldön van a kényelmes irodájukban, ahol megfelelő oktatást kaptak. A műszakvezető mérnököket pedig egyenlőre ki tudjuk termelni.

Ez rövid távon valóban nagy gazdasági hasznot hajt az országnak. Hosszú távon azonban egy ketrecbe zárja a társadalmat, amiből nagyon nehéz kitörnie.

Pártpolitikai vetülete egyértelmű. A kevésbé iskolázott réteget könnyebb befolyásolni. Egy bebetonozott rezsimnek tökéletes.

2022. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
Minek ide oktatás, itt GyK-n is látszik az átlag, birka, gyárimunkás színvonal, ez kell a fidesznek.
2022. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
A tanárok is azt a célt töltik be, hogy a magyar mindig, mindenkor haragudjon valakire. Ez Orbán Viktor politikája, erre tanította Finkelstein. Oszd meg, és uralkodj! Mindenki tudja, hogy ez nem jó, de sokkal kényelmesebb semmivel sem törődni, és erre még büszkének is lenni. Mindenütt, mindenben az utolsók vagyunk, tényleg nem lehetünk már büszkék semmire.
2022. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
64%

Ha lenne propaganda ismeret és védekezés tantárgy már az általános iskolában + érdekérvényesítés, akkor a politikai söpredék nem tudná ezt csinálni.


Így meg szépen roma mentalitású lesz az ország nagy része.

2022. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Emelhetnèk a tanàrok bèrèt,de azèrt a 207 ezres fizetès nem fedi a valòsàgot teljesen.Legelőször is azèrt,mert a nettò fizetès sok mindentől függ plusz a tanàrok bèrtàblàja is fokozatosan emelkedik.A 207 ezres fizetès a kezdőbèr(legrosszabb esetben),azèrt egy 20 ève pàlyàn lèvő tanàr nem ennyit keres.


PS:Amùgy a közszfèra szintjèn vannak mèg a tanàroknàl is rosszabul dizeter t,szintèn diplomàs szakmàk

2022. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
16%
3 ti liberálisok mindig haragudtok a másként gondolkozókra
2022. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

"A 207 ezres fizetès a kezdőbèr(legrosszabb esetben),azèrt egy 20 ève pàlyàn lèvő tanàr nem ennyit keres."


14 évig nem emelkedik.

2022. nov. 25. 16:31
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Hittantanár vagyok. Idén január 1-ig 170 ezer volt a nettó fizetésem 37 évesen...februártól kaptam némi kompenzációt, így 38 évesen nettó 232 ezret keresek. Ha a párom nem lenne vállalkozó, nem engedhetném meg magamnak hogy a hivatásomat űzzem...
2022. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Hittantanár vagyok (...) 38 évesen nettó 232 ezret keresek."


Én meg tanító vagyok, 35 évesen kapok nettó 207 ezret. Nincs párom aki eltartson, albérletben élek, szó szerint nyomorgok, fűteni sem tudok rendesen, mert nem tudom kifieztni akkor a rezsi, inkább ülök a 18 fokos szobában.

2022. nov. 25. 20:05
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, nem?
2022. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!