Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi tanárok...

A magyarországi tanárok tudatos arconköpködése zajlik?

Figyelt kérdés

Többszörösére nő a határon túli oktatási-nevelési támogatás, pedig egy romániai tanár alapbére jóval magasabb a magyarországi tanárokénál.


[link]


Béremelést kapnak a hittantanárok, miközben a matek/magyar/idegennyelv/stb. tanárok nettó 207 ezres fizetésből nyomorognak.


[link]



2022. nov. 25. 15:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
51%
AZtán az is lehet, hogy ez volt a hobbija. Nekem a bátyám, minden hónapban szétszedi a számítógépét és telepít rá új OP rendszert. Miért? Mert imád foglalatoskodni vele. Élvezetet jelent fogdosni, buzerálni a PC-t. Ugyanilyenek a csillagászok is. Minek nézik a Holdat állandóan, ha már látták. 100000x jobb fénykép van róla. Mert ezt élvezik
2022. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
51%
Mindenesetre részvétem a kedves pedagógusoknak! Remélem hamarosan jelentősebben megemelik a béretek! Addig is fel a fejjel; a munkátok élvezetes.
2022. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
A munkás lánytól kérdezem, hogy azért nem ugyanaz, hogy te 120 percet rakodsz megterhelve vele a szervezeted, míg egy tanár lógatja a lábát dolgozatírás közben. 45 perc mulva kimegy sétálgatni majd a következő órán feladatokat oszt és netezik, míg dolgoznak. Nem ugyenez ugye?
2022. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Itt most a diplomások arcul csapása a probléma, és pont egy jövőt meghatározó réteg esetében. Minden elismerésem a munkások felé, de ha a munkás lány is leérettségizett volna egy gimnáziumban, majd egy tanárképzőn elvégez három évet, ő is lógathatná a lábát munka közben. Most divattá vált a tanárokat szidni, mert ez az "ukáz" jött onnan "föntről", de javaslom az Index mai cikkét elolvasni a finn oktatási modellről. Hogy honnan, hová jutottak kb.25 év alatt, mert a gyerekeknek(!) célt adtak, és amikor megvolt a cél, rendeltek hozzá tanárokat. Az eredmény ismert, Finnország tudás nagyhatalom.
2022. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
52%

"Itt most a diplomások arcul csapása a probléma, "


Miért? A tanítói, tanári diploma messze a leggyengébb. Alig kell rá tanulni. Náluk még én is többet tanultam. A tanárok, tanítók fizetése 100 évre visszamenőleg gyenge volt, miért csak most hírtelen csapják arcukat vele?



" ha a munkás lány is leérettségizett volna egy gimnáziumban, majd egy tanárképzőn elvégez három évet, ő is lógathatná a lábát munka közben"


Akkor ezzel elismered, hogy nem dolgoznak messze annyit mint egy normális állásban. Nos ezért kevesebb picit a fizujuk is

2022. dec. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy rám vonatkozott-e a "munkás lány" kifejezés, én írtam már korábban is a témában. Van diplomám, irodában dolgozom, tehát ebből a szempontból én is "lábat lógatok". Azért nem lettem tanár (lehettem volna), mert nekem nem hiányzik az otthoni munka másnapra és az egyéb kötelezettségek. Szeretem négykor letudni a munkanapot és másnapig nem is gondolni rá. Pedagógusként nem ez van, ezt valaki vagy elhiszi vagy nem, ez már nekem mindegy. Én tudom, ebben nőttem fel és úgy döntöttem, hogy nem szeretném, mert nem lennék elég elhivatott hozzá (azért a fizetés is része volt a dolognak). Azt viszont elég elkeserítőnek tartom, hogy a tanár nagyjából szitokszó lett mostanában, és sokan véleményt formálnak anélkül, hogy testközelből tapasztalták volna, hogy mivel jár ez a pálya. Külső szemszögből én is véleményezhetnék szakmákat azalapján, amit látok belőlük, de nem teszem, mert nyilván nem látok bele. Legalábbis nekem logikus, hogy amiben nincs tapasztalatom, azt nem véleményezem.

És hogy miért most tüntetnek? Szerintem azért, mert kicsit sürgetőbb a dolog, ha dupla annyi pénzed megy el a szokásos költségeidre, mint egy évvel korábban és közben a fizetésed nem követte ezeket. Nem mindegy, hogy mennyiből gazdálkodod ki... Az iskolákban ugyanez a helyzet. Jönnek leellenőrizni, nehogy fél fokkal magasabb legyen a hőmérséklet, nem kapsz patront a nyomtatóba, krétát a táblához. Bárki fel lenne háborodva, ha nem kapná meg a munkájához szükséges eszközöket. Egy gyárban dolgozó sem otthonról viszi a szerszámot (jó esetben).

2022. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!