Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jónak tartanál egy ilyen...

Jónak tartanál egy ilyen üzemanyag-árstop változtatást?

Figyelt kérdés

Szóval az van, én úgy gondolom, alapvetően nem az árstop okozza az üzemanyag ellátási zavarokat, hanem a mértéktelenség.

A rezsicsökkentés mintájára havi átlagfogyasztást kéne figyelembe venni, tehát állapítsák meg hogy egy átlagautós havonta hány litert fogyaszt, pl. 40litert, 50litert nem tudom mennyi pontosan, és eddig a határig legyen az árstop, fölötte piaci ár.

De olyat is el tudok képzelni, hogy pl. havonta 20liter ingyen jár minden forgalmi engedélyhez, afölött piaci ár.


Ezek a módosítások megszüntetnék az üzemanyag ellátási zavarokat, hiszen újból érdemes lenne importüzemanyagot behozni, hiszen eladható piaci áron. Másrészt akik a fogyasztásban takarékosak, kedvező áron juthatnak üzemanyafhoz.



2022. dec. 6. 17:53
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

"Elfogadta volna, mert ennél sokkal rosszabb feltételt fogadott el a valóságban! A módszerem kevésbé lett volna rosszabb a MOL-nak, mint ami megvalósult."


Az amit én írtam ( amit anno Orbán is követelt ellenzékből, meg amit most is követelt az ellenzék ) az pedig egyáltalán nem érintette volna hátrányosan a MOL-t. Mi értelme a komcsi ötletednek amikor meg lehetett volna ezt csinálni normálisan, a piacot nem sértve is?

2022. dec. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
#41 A kapitalizmusban valamennyi cég a profit maximalizálására törekszik és tevékenységének optimalizálása a profit monoton növekedését jelenti időben. Egy ilyet csak úgy szabad szabályozatlanul hagyni, ha a profitnövekedés arányosan megjelenik az azt kitermelők megbecsültségében is. A gyakorlat ennek szöges ellentétét igazolja vissza számos esetben. Emiatt a szabályozás szélesebbkörű kiterjesztésére lenne szükség európai és világszinten is. Ez csak azért nem történik meg sok esetben, mert akik dönthetnének, azok önmaguk is általában érdekeltek a szabályozatlanságban.
2022. dec. 9. 00:39
 43/46 anonim ***** válasza:

Nem emiatt találsz ki te sem ilyen hülyeségeket, hanem azért mert nincs pénzed üzemanyagra. Ha nem lenne ilyen csóróság le sem szrnád mennyibe kerül.

Oldalakon keresztül arról írsz, hogy milyen drága most meg előállsz a piacszabalyozás vélt problémáival. Ez átlátszó.


Az ilyen komcsi baromság Magyarprszágon most bukott meg 50 éven belül másodszor, de te belefognál egy harmadikba... Ahol szabad piac van ott meg furcsamód semmi gáz...

2022. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
#43 Ha kötekedés a célod, ne tedd (főleg hogy érvelni sem tudsz...) mert nekem nincs rá időm. Keress más kérdezőt, aki unatkozik egész nap...
2022. dec. 9. 14:53
 45/46 anonim ***** válasza:

Dehogy, ezeket te fejtetted ki a #13,14 és 16-os válaszodban.


Elég hosszan indokoltad miért álltal elő ezzel az ötleteddel. A #41-ben már teljesen másra hivatkozol...

2022. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

"Dehogy, ezeket te fejtetted ki a #13,14 és 16-os válaszodban"

Akkor valamit félreolvastál, vagy összekeverted egy másik kérdéssel...

2022. dec. 9. 20:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!