Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/225 anonim ***** válasza:
6%

91-es : Legyünk őszinték, titeket valójában nem ez a sok jogi csűrés-csavarás zavar, hogy van-e fékek és ellensúlyok rendszere meg milyen a demokrácia-indexünk és hasonló megfoghatatlan dolgok, szimplán olyanok vagytok, mint a dacos hároméves óvodások, akik vergődnek, a földhöz verik magukat, tombolnak, ha nem úgy történik minden, ahogy ők akarják. Utáljátok Orbánt zsigerből, csipőből és kész.

Ennyi az oka.


A gyermekvédelmi törtvény története és kiforgatása is kiváló példa erre, ha az ellenzék nem aggatta volna rá kib--szásból a melegellenes jelzőt , nem lett volna hiszti és tüntikézés, senki el sem olvasta volna (igy is sok ellenzéki van, aki úgy tüntetett ellene, hogy azt sem tudta, mi ellen tüntet, el sem olvasta - még tüntető Momentumos aktivistát is láttam, aki nem tudta, mi ellen tüntet és nem olvasta el).


Mindig keresitek az okot, hogy mivel lehet épp ekézni Orbánt.


De azt sem tudjátok megmagyarázni, a ti életeteket ez a sok jogi meg ideológiai maszlag mégis miben változtatta meg. Szerintem semmiben.

2022. dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/225 anonim ***** válasza:
100%

[ma 19:16]: "Ugyanis sok esetben a bíróság is tudott róla." (mármint a hamis bizonyítékról)

- Ha valaki tudott ilyen esetről, ööö... mi is Gulyás Gergelyék szavajárása, ja, tényleg... bármikor tehetett feljelentést.


"Sőt, megmondták a bírónak, hogy milyen ítéletet kell hoznia."

- Na és akkor mi van? Tiltotta ezt a törvény? Ma is sok konkrét esetben, különösen a nagy port kavarókban (romagyilkosságok, olaszliszkai lincselés, lúgos doki), sokan megmondják, hogy a bíróságnak milyen ítéletet kell hoznia. Megmondják pártok, megmondják újságírók, megmondják jogvédő szervezetek, megmondják a sértett családtagjai, megmondják a vádlott családtagjai. Aztán a bíróság valahogy dönt. Ebben semmi jogellenes nincs. Régen se volt. Juj, hát véletlenül '48-től a kritikus ügyeknél mindig a rákosista sajtó és megmondóemberek véleménye ment át legjobban. Há' most mi van abba'? Mi ebben a nem jogszerű? Csak azt ne mondd, hogy jogállamban nem szokták befolyásolni a bíróságot... mert hát most is szokták.


"A főügyésznek kötelező vádemelést indítania olyan ügyben, ahol bűncselekményt tapasztal."

- "Ahol bűncselekményt tapasztal", aha értem, tehát te magad is leírod, hogy van egy rohadt nagy személyes faktor. Innentől nekem nem kell magyarázkodnom. :D

2022. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/225 anonim ***** válasza:
100%
[ma 19:44]: Én nem utálom Orbánt. Szavaztam is az általa fémjelzett listára régebben, kétszer is, 2006-ban és 2010-ben. Előtte fiatal voltam, utána láttam, merre viszi az országot. Én ezt nem tartom jó iránynak, de tiszteletben tartom a többség akaratát, a többség Orbánt akarja, Orbán vezetheti az országot. De hogy nem fogom nettó görénységekről leírni, hogy az milyen rohadt jogállami, az holtbiztos.
2022. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/225 A kérdező kommentje:

"- Na és akkor mi van? Tiltotta ezt a törvény?"

:D :D :D

Most komolyan, basszus, tényleg arról kell vitáznunk, hogy tiltotta-e törvény, hogy megmondják a bírónak, milyen ítéletet hozzon? Hát pont ezért mondom, ilyen ismeretekkel nem csoda, hogy diktatúrának látsz szabad országokat...

2022. dec. 25. 20:35
 105/225 A kérdező kommentje:

Ennyi magyarázat mellett továbbra is értetlenkedtek, aztán minden választáskor csodálkoztok, hogy nem teljesül az általatok igazságnak vélt igazatok. Amikor tényleg arról kell beszélni, hogy tiltotta-e törvény azt, hogy az állam teljeskörűen rátelepedjen a bíróságokra, akkor igazából felesleges minden szó...

További jó idegeskedést 4 évről 4 évre, hisz megérteni a dolgokat továbbra sem fog menni.

2022. dec. 25. 20:38
 106/225 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szép kis dühkitörésed lett hirtelen. Próbálod bizonygatni, hogy a fidesz igenis dmeokratikus és amikor szembesítünk a valósággal, hirtelen átállsz a gyász alkudozós fázisába, hogy de akkor nézzük meg, hogy mi minden jót adott nekünk a fidesz. És amikor megállapítom, hogy na-na, ez nem ilyen egyértelmű és nem tudsz normális ellenérvet hozni, egyből dühbe gorulsz és vagdalkozol.


De figyelj, elárulom azt a nyilt titkot, hogy igen, lenézlek. Nem azért, mert a fideszre szavazol, nem is azért, mert ne lenne mindenről tudásod, hanem azért, mert egyértelműen tudod, hogy ami mellett kiállsz, az morálisan és erkölcsileg sz*r. Ennek ellenére próbálod ezt álcázni, ahelyett, hogy felvállalnád.


Az egész vita a részemről onnan pattant ki, hogy nem jó, ha a fidesz, vagy bármilyen kormánypárt ellensúly nélkül marad. Ennyi. Azt hiszed, hogy ellenzéki vagyok? Sokkalta inkább kormánykritikus, ha érted (és tényleg meg is akarod érteni), hogy mi a különbség.


Az a baj, hogy bármennyire is nem szimpatikus és nem értesz azzal egyet, amit írok neked, az legalább egységes és konzekvens. Te úton útfélen ellentmondásba keveredsz pl. diktatúrázod az EU-t, aminek mi is a részesei vagyunk, csaképp kisebbségben. Nem is veszed észre, hogy ugyanez az analógia ráhúzható a magyar ellenzék és fidesz kapcsolatára, ami viszont a fideszt festi le diktatórikusnak. Ami ellen elvileg érvelni próbálnál.


Legyünk őszinték, titeket nem a jogállamiság érdekel, nem is a demokrácia, hanem kizárólag az, hogy "győztes" tudatban élhessetek, megfűszerezve egy temérdek áldozat-életérzéssel, hogy az egész világ ellenetek fogott össze. Erkölcs, moralitás, igazságosság? Ezt mind elcseréltétek demagógiára és a "jóvanazúgy" mentalitásra. Mikor a Kutyapárt kiírta a saját kamukonzultációját benne az egyik kérdéssel, hogy: "Támogatja, hogy Oroszország civil célpontokat bombázzon, ha Ön kap 5 millió forintot?"..ez a kérdés tökéletesen összefoglalta a teljes fideszes mentalitást.


Történelmi, jogi és közgazdasági ismeretek nélkül okoskodsz/okoskodtok itt gyakran a gyakorin, én pedig csak fogom a fejem, hogy fele hülyeségeitek egy középiskolai tankönyv anyagával megcáfolható, csakhát akkor jön a csodaérv, hogy "de Gyurcsány jobb volt?!" :D


Szóval igen, lenézlek téged. Mélységesen lenézlek téged, mert az, hogy rám nem hallgat a kormány, az egy dolog. De hogy nektek nincsenek nagyobb igényeitek a saját pártotokkal szemben, az siralmas. A fidesz egy valódi rendszerváltó, paradigmaváltó kormány lehetett volna a sok Mszp-s káder szökevény után, de ti lealjasodtatok és elfogadtátok ezt a sz*rt, merthát legalább annak tudtatok örülni, hogy ez a ti sz*rotok.

2022. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/225 anonim ***** válasza:
100%

"További jó idegeskedést 4 évről 4 évre, hisz megérteni a dolgokat továbbra sem fog menni."


Az egyetlen tanulság, amit a Fidesz újfent bizonyított, pláne most 2022-ben, hogy hazudni, hazudni, hazudni. Ezzel lehet választást nyerni, jahh és még egy csomó pénzzel és médiamegjelenéssel.

2022. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/225 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell bizonygatni semmit, minden választáskor kiderül, hogy mit akar a nép. Az, hogy te ezt nem tudod elfogadni, a te problémád :D
2022. dec. 25. 20:49
 109/225 A kérdező kommentje:

A saját frusztrációdat pedig ne rám vetítsd ki, én nem dühöngök, hiszen többé-kevésbé olyan politika zajlik, ami nekem tetsző. Próbáltam megmagyarázni neked, hogy mi a különbség a rákosi rendszer és a mai kormány rendszere között, de szemmel láthatólag felesleges, hisz szerinted az sem törvénysértés, ha megszabják a bíróságoknak, milyen ítéletet kell hozni...

Ha ennyire az alapoktól kell indulni, akkor felesleges az egész. Kettőnk közül viszont te vagy frusztrált, neked vannak dührohamaid, nekem teljesen mindegy, ha nem tudjuk egymást meggyőzni, számomra jó a helyzet úgy, ahogy van. Az, hogy te és a diktatúrát kiáltó társaid mit visongtok össze, a ti problémátok. Segítő szándékkal azért megjegyezném: amíg a rákosi rendszer diktatúrájához hasonlítjátok a mai magyar közállapotokat, senkit nem fogtok meggyőzni a tévképzeteitekről, hiszen minden értelmes ember számára egyértelműek a különbségek ;)

2022. dec. 25. 20:54
 110/225 anonim ***** válasza:
Lehet ugyanaz a %-unk kérdező, de a 106-os válaszom nem neked ment kérdező, én pedig nem a rákosi rendszeres válaszoló vagyok.
2022. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!