Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/225 A kérdező kommentje:

"- Nem, a társadalom az Országgyűlést hatalmazta fel a törvények módosítására"

Na, akkor az országgyűlés tagjai (beleértve a kormány tagjait is) jogosultak olyan törvényeket hozni, amiket hoznak. Te magad írtad!

Akkor hol ez a nagy diktatúra? :D Ott, hogy nem neked tetsző törvényeket hoznak az országgyűlés tagjai? :D


"@120: úgy látják, hogy pl. a rabszolgatörvény elfogadásakor hetekig kint voltak az emberek az utcákon...

És a lakosság kb. 85%-a ellenezte -ennek ellenére simán elfogadták."


A demokráciában nem kötelesek a törvényhozók minden egyes törvény elfogadása előtt kikérni a társadalom véleményét. Ha a társadalom úgy látja, hogy összességében rossz munkát végez a kormány, akkor leválthatják. Ha nem teszik, akkor szemmel láthatólag a többség egyetért a politikájukkal, ilyen egyszerű.

Egyébként vicces, hogy egyik nap jobboldali populizmus miatt vergődtök, másik nap pedig amiatt, mert a kormány olyan döntéseket hoz, amivel az ország 85%-a nem ért egyet. Akkor most melyik az igaz? :D

Először ki kellene találni egy koncepciót, amivel támadhatjátok a kormányt, ha össze-vissza vergődtök, az nem fog sehova vezetni. Pontosabban de, további Fidesz kétharmadokhoz :D

2022. dec. 26. 09:00
 132/225 Alex Fly ***** válasza:
61%

@131: "Na, akkor az országgyűlés tagjai (beleértve a kormány tagjait is) jogosultak olyan törvényeket hozni, amiket hoznak. Te magad írtad!


Akkor hol ez a nagy diktatúra? :D Ott, hogy nem neked tetsző törvényeket hoznak az országgyűlés tagjai? :D"


Mégegyszer: az Országgyűlésnek a választók érdekeit kell képviselniük és nem a kormányfő szavazógépeként kellene működni. Ma gyakorlatilag semmi szükség nincs a Parlamentre, annak hiányában sem változna semmi: akár közvetlenül is törvénybe iktathatnának bármit, amit a viktátor kitalál.


"A demokráciában nem kötelesek a törvényhozók minden egyes törvény elfogadása előtt kikérni a társadalom véleményét. Ha a társadalom úgy látja, hogy összességében rossz munkát végez a kormány, akkor leválthatják."


De igen, a törvényhozóknak egy demokráciában az lenne a feladata, hogy a választóik érdekeit képviseljék. És persze arról is megfeledkezel, hogy ebben az országban nincs lehetőség a munkáját nem megfelelően végző képviselők visszahívására. Akormányt pedig jelenleg pont a kormány által kinevezett, tőle függő szervezeteknek lenne joguk leváltani, ami önmagában is nonszensz...


Az, hogy jelenleg az állampárt elnöke teljhatalommal rendelkezik és bármi hülyeséget kitalál, abból másnapra törvény lesz anélkül, hogy bárki másnak ebbe beleszólása lenne (beleértve azokat is, akiket k~pviselnie kellene), az nem demokrácia vagy jogállam, hanem egyszerű egypárti diktatúra. A jelenlegi rezsim pontosan annyira demokratikus vagy jogállami, mint annak idején Rákosiék voltak.

2022. dec. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/225 anonim ***** válasza:

#132

Az ellenzéknek azért nincs beleszólása, mert nem volt elég szavazójuk. A rendszer nem engedi, hogy elegen szavazzanak rájuk? Ha a kovetkezo valasztasokon már nem lesz 2/3-os tobbsege a fidesznek, es esetleg a Mi hazannak lenne abszolut tobbsege mar nem lenne diktatura? A valasztói akarat dönti el, hogy diktatúra van-e?

2022. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/225 A kérdező kommentje:

"Mégegyszer: az Országgyűlésnek a választók érdekeit kell képviselniük és nem a kormányfő szavazógépeként kellene működni."

Aha, és azt, hogy a választók érdekeit képviselik-e, azt pont te döntöd el, ugye...? Erről a választópolgárok döntenek, de te nem akarod elfogadni az ő döntésüket, és eközben te beszélsz diktatúráról.


Ezt írtam:

"A demokráciában nem kötelesek a törvényhozók minden egyes törvény elfogadása előtt kikérni a társadalom véleményét."

És erre te ezt válaszoltad:

"De igen"

Ha valaki ennyire nem ismeri a demokráciát, abba tényleg kár minden szó. Ez alapján nem létezik demokrácia a világon, legfeljebb Svájcban, bár ott sem minden egyes döntésről szavaz a nép, szóval a te demokráciád nem létezik. Németországban sem kérdeznek meg mindenkit minden egyes törvénymódosítás előtt.


"ebben az országban nincs lehetőség a munkáját nem megfelelően végző képviselők visszahívására."

Ez is úgy hülyeség, ahogy van. Négy évente vannak országgyűlési választások, ha a társadalmi többség a te nézetedet képviselné, akkor megvonhatnák a Fidesz minden tagjától is akár a Parlamenti helyeket.


"De igen, a törvényhozóknak egy demokráciában az lenne a feladata, hogy a választóik érdekeit képviseljék."

Ezt mantrázod, egy hozzászólásban 3x is leírtad :D

Az sajnos elkerülte a figyelmedet, hogy a demokráciában nem te döntöd el, hogy a törvényhozók a választókat képviselik-e, hanem a választók döntenek erről.

2022. dec. 26. 10:00
 135/225 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, semmit nem fogadnak el :) Nekik a sajtószabadság is azt jelentené, hogy 10 % lehet jobboldali, 90 % ellenzéki. Ha 50-50 % , nekik az diktatúrikus.


Ha nyolc párt ül a Parlamentben, nekik az egypártrendszer :)


Múltkor döbbenten olvastam, hogy Gulyás Márton a pályája eleném Hitlerjugendnek nevezte egy videójában a Fidelitasosokat (akik tizen- és huszonévesek), és Alex fly egyetértett vele.


Nem tudsz mit csinálni az ilyen emberekkel.


Ők a Horthy -rendszert is fasizmusnak gúnyolják, a kommunizmusban átmosták az agyukat, nincsenek nemzeti érzéseik sem. Semmibe nem nézik HOrthyt, bizonyára örülnének is ,ha a mai Magyarország a Tiszántúli húzódna, ahogy a kapzsi,aljas románok akarták.


Én már el se olvasom az ilyeneket, akik Észak-Koreáznak, rezsimeznek, autokráciáznak. Nem normálisak. Jó dolgukban nem tudják hogy mondjanak nagyobbakat.

2022. dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/225 anonim ***** válasza:
51%

A populizmuson is kivagyok... mindenkire rá lehet fogni, hogy populista.


Aki meg egy 21. századi demokráciát rezsimnek, autokráciának hiv, Rákosizik,az szimplán nem normális. Már nem olvasom el őket.

2022. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/225 Alex Fly ***** válasza:
75%

@134: ha esetleg nem tűnt volna fel, én vagyok a választópolgár és a törvényhozók az én alkalmazottaim. És teljes joggal várom el tőlük, hogy ennek megfelelően képviseljenek engem a törvényhozásban, ne pedig rajtam élősködjenek.

Én elhiszem, hogy neked tökéletesen megfelel az alattvalóii státusz, de attól az még nem lesz demokrácia.

2022. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/225 A kérdező kommentje:

"én vagyok a választópolgár és a törvényhozók az én alkalmazottaim. És teljes joggal várom el tőlük, hogy ennek megfelelően képviseljenek engem a törvényhozásban, ne pedig rajtam élősködjenek."

Értem, tehát nem az a demokrácia, amikor a választópolgárok döntenek a többség akarata szerint, hanem az a demokrácia, ami úgy működik, ahogy te megmondod, hiszen ugyebár te is egy választópolgár vagy...

Ilyenkor azért gyorsan felsejlik, hogy miféle szabad demokráciát is hoznának el az ellenzékiek győzelem esetén...

2022. dec. 26. 10:44
 139/225 anonim ***** válasza:
61%

10:44: erre reagálni sem érdemes, annyi érvelési hiba és kognitív disszonancia lenne.

Az már 12 éve folyamatosan látszik, hogy ti, megafonos trollok miféle szabad demokráciát építgettek. Hogy megszálltátok a média 80 %-át és goebbelsi módszerekkel mossátok a választópolgárok agyát, hogy mindenért a sorosmigrácsbrüsszellmbtqzelenszkij a hibás, a kormány meg soha semmiért - hát ezt én nem nevezném szabad demokráciának. Hibrid rezsim, az lehet. Közben meg nincs az az aljasság, az a lopás, az a cinizmus, amit ne sikerülne a szőnyeg alá seperni. És erre még büszke is vagy, vagy fizetnek érte, hogy itt kampányolj? Nem is tudom, melyik a rosszabb.

2022. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/225 anonim ***** válasza:
56%

139, aki nem ért veled egyet (mondjuk a centrumban áll vagy jobboldali) , az troll ? A pofám leszakad már ezektől a gusztustalan, ocsmány jelzőktől.

Aki nem gyűlöli a Fideszt veletek vagy vaalmiben egyet mer érteni velük, az troll, goebbelsista, náci, itt diktatúra van, autokrácia meg hibrid rezsim.


Mert ha az ellenzéki sajtó ezt irja, ti mindent készpénznek vesztek.

2022. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!