Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a hatalmas infláció fő oka?

Mi a hatalmas infláció fő oka?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 19:53
 71/93 anonim ***** válasza:
53%

68


Azt hittem érthető volt, de nem az. Azt kértem, hogy írd le, hogy mi volt az a fideszes trükk, amivel átállították a fejem gyűlöletre? Minden gyűlöletnek van célpontja. Mit mondott a fidesz, hogy kiket gyűlöljek? Mert ezek szerint velem van a baj, ha nem tudom.

2023. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
53%

70, Én nem követem Szijjártó nyilatkozatait, külföldi és magyar (ellenzéki!) sajtóból tudtam meg a hirt.


Kényszeres valóságtagadó vagy és arrogánsan butázod le, aki ezt megmondja neked.

2023. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
28%

Na mivan? Nem mered felvállalni magadat? Azt hittem érthető volt, hogy nemcsak a fideszről, hanem rólatok, fideszesek válogatott csoportjáról is beszéltem, téged is beleértve :)


A fideszes gyűlöletgépezet alapja egyrészt a félelem, másrészt pedig hogy ők sosem vállalják a felelősséget. Minden, ami rossz, azért más a hibás, ezért implicit, őket kell gyűlölni. Ezalatt a kérdés alatt is bőven ki lett fejtve, hogy az infláció nagyobbik részéért miért a kormány a hibás, nem pedig a háború, vagy a szankciók. Aztán mégis mindig odalyukadunk ki, hogy a fideszesek Brüsszelre mutogatnak.

De mondhatnám Sorost is. Azt ne mondd nekem, hogyha egy ember képét állami pénzen országosan kiplakátoljuk éveken át, hogy ő a rossz és ellene hangolódjunk, az nem gyűlöletkampány. Ugyanígy Juncker-rel, csak Orbánék nem voltak tökösek azt fenntartani :)

De mondhatnám a menekültek esetét, ahol eleve csak azért hoztátok be a "migráns" kifejezést, hogy el lehessen kenni a fogalmi határokat menekült, gazdasági bevándorló és illegális bevándorlók között. Aztán persze mikor jöttek az illedelmesen kopogtatók, akkor már muszáj volt különbséget tenni a saját narratívátok szerint, de odáig és azóta is egyértelmű volt, hogy a migránsok voltak a gyűlölet tárgyai. Ennek kapcsán kiváló példa volt, hogyan vegzáltátok azokat a civileket, akik a menekülteken akartak segíteni. Az megvan, mikor hivatalosan is oltalomba vett menekült gyerekeknek adott szállást egy őcsényi panziós, erre a helyiek a migráns gyűlölet miatt kiszúrták a kocsiknak a kerekeit és Orbán a VANDÁLOK oldalára állt? Vagy megvan az a plakát, amin semmi értelmes szöveg nem szerepelt, csak egy halom vándorló színesbőrű, föléjük írja nagy betűkkel, hogy "STOP"? :D

Az megvan, mikor az MTA-t darálták be és ahelyett, hogy szakmai vita folyt volna, negyedévig jogtalanul megvonták az MTA forrásait, erőpolitikával ledarálták az egészet (azóta se hallani róla, hogy amúgy ettől most mivel lett jobb) és közben végig arról szólt a fáma, hogy mocskos libsik nem dolgoznak? Apropó akademikus világ, az megvan, mikor nyilvánosan listázni kezdtétek a kormánykritikus tudósokat, tanítókat, professzorokat, mint annak idején a nácik a zsidókat? :D

Na és az megvan, hogy a fidesz teljes marketing stratégiájához azt a Arthur Finkelstein-t foglalkoztatták, aki nemzetközileg a gyűlöletkampányairól, a lakosság megosztásáról, polgárpukkasztásról és hasonló zsonglőrködéseiről híres?

Na és az megvan hogyan forgatnak ki mindent, csakhogy jobban rezonáljon a gyűlölködés lehetőségével? Pl. a covid idején az ellenzék ódzkodott az ellenőrizetlen orosz és kínai vakcináktól (amiknek az ellenőrzöttségéről azóta sok disznóság ki is derült). Ebből mit csinált a fidesz? Az ellenzék amblock oltásellenes lett az országos kormánykommunikációban.

Bayer Zsoltról és még néhány egyéb kitartott fideszes megmondóemberről ne is beszéljünk, te sem szeretnéd :D

Vagy legfrissebben: BOMBÁKKAL illusztrálni azokat az EU-s döntéseket, amiket a fidesz is megszavazott, előtte pedig úgy megnyerni a választást, hogy hazug módon háborúpártinak állítják be az ellenzéket, ezzel hamis félelmet és bizonytalanságot keltve sokakban.


Már látom lelki szemeim előtt, ahogy próbálsz majd mindent kimagyarázni azzal, hocs explicit nem lett kimondva senkiről, hogy gyűlölni kell őket, de még mielőtt elmennél ebbe a sz*r érvrendszerbe, más módon is prezentálni tudom a fideszes kettős mércét és gyűlölködést. Nevezz meg bármilyen szignifikánsabb ellenzéki tevékenységet, vagy nyilatkozatot, ami szerintet gyűlöletkeltő volt, vagy polgárpukkasztó, és rákontrázok 2 hasonló, ha nem durvább fideszes példával. Nagyon gyorsan le fog hullani a lepel.

2023. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
75%

"70, Én nem követem Szijjártó nyilatkozatait, külföldi és magyar (ellenzéki!) sajtóból tudtam meg a hirt."


Kérlek oszd meg velünk ezt a bölcsességet akkor link formájában is.

2023. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
53%

73


Nekem az ne dumáljon felvállalásról, aki szintén alapból anonimként van ezen az oldalon. Meg az írásaid eddig 100 százalékban csak arra épülnek, amiket propagandaoldalak szalagcímeiben olvastál, és mind hibás, vagy féligazság csak. És akkor majd te szakérted, hogy én kiket gyűlölök?


Szándékosan, csak ellenzéki hangvételű médiumoknál olvastam utána, hogy miért ekkor az infláció Magyarországon, és amikor kitört a migrációs válság, akkor is ezeket olvastam a miértekről. Végül is ti állítjátok, hogy ezen médiumoknál van a bölcsek köve, szóval amit leírnak, az cáfolhatatlan tény. Hát lássuk.


Az infláció legnagyobb felelősének a kormányzati intézkedéseket tartják. Gondolok itt arra, hogy szerintük óriási hiba volt a gazdaságba tőkeinjekciót adni. Szintén probléma szerintük, hogy felelőtlenség volt a családosok lakásvásárlását támogatni. Viszont vicces, hogy a 2010-es évek elején még arról cikkeztek, hogy lakhatási válság van, és a gazdaság is csak vergődik egy Németországhoz(!) képest. És ez ellen tenni kell valamit...de konkrétan sosem írták le, hogy mit, mivel az előző "mélydemokrata" kormányzat hülyére privatizálta a termelő egységeinket.

Ja igen, a kedves, jóságos, elcsigázott menekültek, vagy migránsok, vagy menedékkérők, ha már emlegeted őket. A nagy lehetőség a gazdaságunk turbósítására, ahogy demokrata portáljaitok erről írtak. Biztos véletlen, hogy sok cikkük törölve lett 2014 óta. Sőt, azokat a videókat sem találom, ahol teljes mellszélességgel reklámozták a befogadást. Az olyan apróságok, hogy nincsenek papírjaik, viszont tele voltak pénzzel, az mellékes dolognak számított. Elég volt hozzászólások formájában olyan sületlenségeket összehordani, hogy eladták a házaikat Szíriában, ezért van sok pénzük. Igaz, hogy ott olyan laposra lőttek mindent, mint az asztallap, de mint tudjuk, az ilyen polgárháborús környezetben nagyon jól fogynak az ingatlanok :D Meg ugye ki lett jelentve, hogy ezek a "menekültek", sokkal képzettebbek, mint egy átlagos magyar, de arra nem voltak képesek, hogy az esővizet elvezessék a sátraik körül. De az olyan apróságok sem okoztak a mélydemokrata portáloknál gondot, hogy nem lehetett megállapítani róluk, hogy tényleg menekültek, vagy csak szimplán sáskák. Helyette ment a kampány, hogy "fogadj be egy menekültet éjszakára", mert az azért jó, mert...miért is...emberség...vagy valami ilyesmi... Aztán jött Röszke. És te vagy a legjobban meglepve, hogy ennyi logikus kérdés után, miért nem kért belőlük az ország?

Mondjuk én voltam olyan szerencsés, hogy a migráció nyugatiakra gyakorlott hatásairól elkezdtem olvasni a 2000-es évek elejétől egészen a mai napig. Lehet számodra hihetetlen, de szakértők tollából, és könyvtárakban. Sőt, a nyári egyetemen is hallgattam erről előadásokat. Szóval amit te gyűlöletnek hívsz, az az én esetemben tájékozottság, és olvasottság.

Aztán itt vagy te, aki nem érti, hogy mi a különbség egy papírok nélküli sáska, és egy papírokkal érkező vendégmunkás között.

Azt már csak a véletlen számlájára írom, hogy Soros bá', még véletlenül sem beszédtéma sohasem sem a szűkebb, sem a tágabb ismeretségi körömben, pedig aztán ott tobzódnak a konzervatív családcentrikus emberek. Most lehet dobsz egy hátast, de a Soros kampányt én is értelmetlennek tartom. Soros nélkül is minden értelmes ember tudja, hogy ez a fajt a migráció egy mesterséges folyamat. Erre nagyon jó példák a te civiljeid, akik a semmiből olyan hajókat rittyentettek a Földközi-tengerre, amivel ezrével bálázták a migránsokat pl Olaszországba. Az pedig nem lepett meg, hogy sokan az országban semmiféle migránsokból nem kértek ezek után. A kedvencem az volt, amikor nagy rajcsúrt rendeztek a debreceni állomáson, meg kirugdosták a rendőrök kezéből a vizet, a szomjúságtól elcsigázottak :D Meg tucatszám dobták ki az éhezők a nekik adott élelmet, valamint a buszokat és vonatokat is plafonig fosták ;) Akkor hangoztattátok, hogy az egész ország hülye, meg gyűlölködik, ezek a migrik pedig maguk a jóság, tisztesség, és a két lábon járó enciklopédia.

Az MTA-hoz nem tudok hozzászólni, mert arról semmit sem olvastam, és nem is érdekelt. Viszont ha ez olyan fontos téma volt, akkor az ellenzék miért nem foglalkozik vele a mai napig?

Finkelsteinről sem hallottam. De ha esetleg zsidó (név alapján tippelem), akkor te bizony antiszemita vagy, hiszen pont a ti "hírpotáljaitok" írták, hogy nem csak a konzervatívok között, de az ellenzéki szavazók között is nagy az antiszemitizmus. Te pedig ugye egy zsidót gyűlölsz perpill, mert a fidesznek dolgozott. Vigyázz haver, mert eddig az derült ki, hogy te magad tocsogsz a gyűlöletben :D

Sajnos a vakcinákról sem nagyon tudok beszélni. Annyit tudok, hogy nem csak az orosz, de a kínai, és nyugati vakcinákról is derültek ki dolgok. Persze a nyugati vakcinák furcsaságait, a mélydemokrata portálok nem nagyon akarták cikkezni. Gondolom megvolt az oka, hogy miért nem.

Beszélhetünk Bayerről, csak előtte írd le, hogy milyen videóit kell megnéznem, mert semmit nem tudok hozzászólni a tevékenységéhez, ugyanis sohasem nézem. Gondolom nem okoz gondot, néhányat idelinkelni, ami szerinted problémás videó. Megnézem, és beszélhetünk róla.

Az igaz, hogy a fidesz túltolta a háborús kampányt, de az is igaz, hogy az ellenzék is tett róla, hogy a lakosság így gondolja. Elég Fegyőr Bandira gondolni, vagy Donáth Annára, vagy a hősötökre (akit azóta kukáztatok), MZP-re. Egy sem beszélt sohasem a békéről, csak arról, hogy a háborúból ki kell venni a részünket.

Kicsit hosszúra fogtam, de szerinted a gyűlöletem alapja pl a migránsok felé: a mély utánaolvasottság. Írok is 1-2 egyetemi szintű szerzőnek, hogy a könyveik, tanulmányaik alapja a gyűlöletre nevelés, és ezt te mondtad...gondolom akkor így is van.

Kidobom a gazdaságtörténeti könyveimet is, mert azok is csak uszítottak pl Brüsszel ellen. Ki hitte volna, hogy az egyetemi órák és az egyetemi könyvtárak a gyűlölködés igazi keltetői lettek?

2023. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
64%

Bayer Zsolt 88 óta Fideszes, alapitó tag. Mi zavar benne ? Egyszer sem váltott pártot, oldalt, ideológiát.


A választási bukta után a Jobbikosok léptek át a Momentumba, a Momentumosok és MSZP-sek meg a DK-ba.


Aki fennakad Bayer olykor nem cizellált stilusán, az mit szól a HVG-hez ? Minden lapszámon egy uszitó Orbán karikarúra van.

Nem is tudom, mi lenne a HVG-vel, ha nem lenne Orbán. Nem tudnának kit mocskolni minden héten. Miből élnének ?

2023. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
45%

"Bayer Zsolt 88 óta Fideszes, alapitó tag. Mi zavar benne ? Egyszer sem váltott pártot, oldalt, ideológiát."


Nem mernék mérget venni arra, hogy nem volt MSZMP tag, ill. nem vállalt valami tisztséget, de legyen neked igazad, tegyük fel, hogy a Fidesz az első pártja, akkor is nonszensz azt mondogatni, hogy sose váltott ideológiát!


Az egész Fidesz egy ideológiai szélkakas! Kezdetben liberális volt, ateista, aztán polgári, aztán keresztény aztán illiberális, és mindez a teljesség igénye nélkül. Tehát Bayer azzal együtt, hogy végig fidesz tag volt, kicsit sokszor váltott ideológiát.


Persze ez csak látszatideológia, valójában a Fidesznek sem a liberalizmus, sem az illiberalizmus stb. nem az értékrendje, végig egy értékrendjük volt - Bayerrel az élen: pénz és hatalom, és bármit megtesznek, bárhogy forog a nyelvük, ha arról van szó, hogy ez legyen. Nem az államnak, hanem a pártnak, vagy a pártelitnek.

2023. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
24%

A Fidesz 1990-ben is nemzeti liberális volt, tehát jobboldali nézetekkel biró liberális. Az akkor elbukó rendszerhez képest voltak liberálisak (mindegyik párt az volt, vagy az akart lenni..), nem a te 2022-es világképedhez képest.


Nemzeti liberálisból konzervativabbá lenni szerintem nem egy nagy változás, pláne 20-30 év alatt.


Inkább nézz szét az ellenzékben, micsoda szélkakas fordulatok vannak náluk hetek-hónapok alatt , amit a Fidesz 20 év alatt (se) produkál.


Én soha nem ültem fel ennek a badarságnak sem, hogy a Fidesz alapitók kommunsiták voltak, aki nem hülye, az tudja, h nem igy van. Aki hülye, elhiszi.

Az MSZMP utódpárt MSZP volt a kommunista ideológia jogutódja. és velük bútorozott össze az SZDSZ.

2023. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
62%

Vicces ez a szerecsenmosdatás, de nem egészen hiteles.

Bizony úgy voltak liberálisok. Bizony még ők is tolták az LMBTQ szekerét. Bizony még ők is jónak látták Soros Györgyöt, kuncsorogtak is a pénzéért. Bizony azt akarták, hogy az egyház függetlenedjen el az államtól, a politikától, és fordítva, de sorolhatnám még.

Most minden akkori értékrendjükkel szöges ellentétben vannak.


És mivel együtt buliztak, kétlem, hogy Orbán, stb. ne tudta volna, hogy Szájer éppenséggel csípi a pasikat.

2023. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
A Fidesz mind a mai napig liberális párt, csak mást mondanak a szavazatokért.
2023. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!