Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a hatalmas infláció fő oka?

Mi a hatalmas infláció fő oka?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 19:53
 21/93 anonim ***** válasza:
19%

Mivel importáljuk az élelmiszert, nyilván rárakódnak a megnövekedett energiaárak, mert ezekben az EU országokban kitalálták, h leválnak az olcsó orosz gázról és most sokszoros áron veszik máshonnan.


A multik is irreális mértékben emeltek az áraikon, amit semmi nem indokol. Magyarul extra profitot akarnak rajta keresni.


Az ársapka nem igazán befolyásolja, mert azt csak pár alapélelmiszerre tettek és egy multiban tiz-húszezer termék van, de egy kisboltban is ötezer.


Én egyébként egyre több terméket meg tudok már jobb áron venni, mint pár hónapja.


Ha csak ársapkás termékeket vennék egy fél évig, abból is egész jól ellennék, lehet belőle sokféle kaját csinálni. Sokan kenyeret sütnek.

2022. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:
82%

"Mivel importáljuk az élelmiszert, nyilván rárakódnak a megnövekedett energiaárak"


Itthon is van élelmiszertermelés, és azok jobban drágultak, ez a probléma. Matolcsy világosan megmondta, hogy nem hatékony a magyar termelés, ez pedig a kormány sara, hogy 12 évig nem foglalkozott ezzel, inkább stadionokat épített értelmetlenül.

2022. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
50%

20


A portfoliós linkek előfizetéshez vannak kötve.

De két dolog érdekel amire sosem jön válasz: a száraz időjárás mennyiben befolyásolta a forintot és a háború? Valamint a spanyolok miért kaptak helyreállítási pénzt egy katalán üggyel a hátuk mögött?

2022. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:
0%

22


Matolcsy azt mondta, hogy a hatékony magyar termelés lehetne sokkal hatékonyabb is.

2022. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk szerintem aki csak Nesquik kakaót hajlandó venni 3ezerért, miközben a kisboltban is van 800-ért, arra nem tudok mit mondani.


Aki tényleg rá van szorulva, az megoldja okosba. Az ársapkás termékekből sokféle kaját lehet csinálni. Én mindből kaptam mindig, és egyszerre többet is tudtam venni.


A termelésnél az aszály volt meghatározó.


A stadionok nem tudom, hogy jönnek ide. Az épitkezések pörgetik is a GDP-t,a magyar mezőgazdaság meg évtizedek óta mesterségeseen van fenntartva és összehasonlithatatlanul többe kerül. A büdzsében egy stadion olyan, mint egy szendvics a büfében a havi kosztodban.


Egy lelátó vagy kisebb stadion egyszeri beruházás, a mezőgazdaságba meg minden évben újra és újra bele kell ölni a pénzt. Hogy tudod egy lapon emliteni a két dolgot ?

2022. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
73%

A Fidesz-kormányzásának különböző idióta gazdasági lépései az oka az inflációnak:


- Ársapka alapvető élelmiszereknél

- Benzin ársapka

- CSOK, Babaváró eszetlen pumpolása

- Ársapkás termékek kötelező készlete


Emellett pedig a kormány oroszpártisága miatt nincs bizalom Nyugatról.


Szankciókat pedig a csüngőhasúék ugyanúgy megszavazzák.

2022. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
13%

26


Tehát sosem kellett volna árspaka, családtámogatási rendszer, kerítés, vakcinabeszerzés, és tavasszal le kellett volna nullázni minden orosz energiahordozót? Csak úgy kérdezem, hogy milyen állapotban lennénk ma ha minden úgy történik ahogy az ellenzékiek szeretnék?

2022. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
18%
Nyugatról sohasem volt bizalom Magyarországgal szemben.
2022. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:
67%

3 ok.


1. Le van rombolva a forint a sárba.

2. Szakszervezetek hiányaban a fizetések teljesen indokalatlanul-fidesz érdekek, olcsó összeszerelő ország munkavállói jogok nélkül, gyertek multik-a béka se gge alatt vannak.

3. A fidesz úgy leepítette az orszag saját iparát, hogy 100%ban importra szorulunk mindenben. Itt meg visszakanyarodunk az értéktelen forint/euro arányhoz, ami a forint elértéktenedése miatt teljesen eltorzult.

2022. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
0%

29


Az év vége előtt 2 nappal még ennyi hazugságot egy válaszban nem olvastam az idén.

2022. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!