Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól teszi ezt a magyar kormány?

Jól teszi ezt a magyar kormány?

Figyelt kérdés

Óvónő vagyok (31), a férjem tanár (32). Ketten együtt keresünk nettó 400 ezret, ennek fele elmegy az albérletre és a rezsire. A maradékból próbálunk megélni, de nagyon spórolnunk kell, sosem fér bele olyan luxus, mint a mozi/színház/szórakozas. Saját lakásról nem is álmodunk, esélytelen ebből a fizetésből.


Volt egy osztálytársam általánosban, roma lány, nem akarok gonosz lenni, de hihetetlenül buta volt, ki is bukott tőlünk hetedikben. Nemrég összehozott minket az élet, van 4 gyereke 31 éves korára (mindet 25 éves kor alatt szülte). Nekem dicsekedett, hogy hallotta, hogy mennyit keres egy tanár, ezzel szemben ő egy gyárban kap 520 ezret, mivel 4 gyereke van, ami miatt teljesen adómentes. A párja árufeltöltő, azt nem mondta, mennyit keres, de azt igen, hogy durva, hogy ő is többet kap, mint egy tanár. Van saját házuk, autójuk, járnak szórakozni, van pénz műkörömre, drága ruhákra, mindenre...


Félre ne értsetek, nem rasszizmusból írom, de ebben teljesen kiakaszt, hogy míg őket mindenben segíti az állam (adómentesség, CSOK, támogatások), addig mi semmi segítséget sem kapunk.


Pedig a csaj tényleg sötét nagyon fejben szegény, még felsőben sem tudott rendesen olvasni. Szóval ők mégis aranyéletet élnek, mi meg több év egyetem után tisztességes munkával szó szerint nyomorgunk.


Rendben van ez így?



2023. jan. 8. 18:26
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
76%
Én 4 idegen nyelven beszélek középfokon vagy jobban, de már megfordult a fejemben párszor, hogy legalább pár hónapra kipróbálok egy operátori vagy targoncás állást, mert jobban keresnék.
2023. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem a cigánylány okosabb és életrevalób nálad azok alapján, amiket eddig ide írogattál.
2023. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg jól tetted, én már bánom hogy nem mentem tanárnak, főleg nyelvtanár, mellette tudnék maszekolni, sokkal jobb élet mint gyárban állni a szalag mellett, vagy építkezésen sz.rakodni valamit. Tuti fix állandó munka, nem leszel retkes, izzadt, télen melegben vagy, van sok szabid. Én még beállnék tanítani ilyen gyépés szakmunkás suliba is, ott aztán olyan mindegy csak át kell rugdosni az embereket, mindenki tudja hogy ott nagy siker élmények nincsenek így a tanításba sem kell megszakadni.
2023. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
88%

Kinek mit intézett a "kormánya" . És sok tanár mellesleg még mindig fideszes!


Visszatérve a gyári munkásra, azért majd érdemes lenne vele találkozni 10-20 -30 év múlva, megnézni az egészségi állapotát, hallását, stb. Általában a gyárak nem arról híresek, hogy annyira jó egészségi állapotuak az emberek, különben nem cserélődnének annyit a munkások.

2023. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
#11 Te vagy az a hülyegyerek, aki egy másik kérdés alatt ugyanezt hazudta, de már nem tudta megindokolni, hogy miért, sőt, mint kiderült azzal sem vagy tisztában, hogy a tanárszakosok az alapszakosok tárgyait veszik fel, és ugyanazokat a vizsgákat írják meg. Nem véletlenül pontoztak le nullára.
2023. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
21# Ha én 4 idegen nyelven beszélnék borzasztóabn égetné a kezem a szerszám vagy esetedben a targonca kormánya, annyi előnyöd van hogy ha kipróbálod és azt mondod ez sz.r /azt fogod/ akkor lazán otthagyod.
2023. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
13%

#26

Targoncázásba semmi szar nincs, mert minden munkához van megfelelő ruházat, csak sokan kiszaladgálnak 7 fokba is egy pulóverben, ezt ismételve többször.

A taxis is tekergeti a kormányt, a hivatásos sofőrök is.


Az egészségkárosodásról meg annyit hogy a magyar sohasem tartozott a top egészséggel rendelkező népek szűk csoportjába, mi hol vagyunk Nagy-Britanniához képest, és anyagi helyzettől függetlenül ott is robbannak lefelé az emberek már 45-50 éves korukra, ráadásul ott is jelen van a diabétesz, érrendszeri betegségek.

Minőségbeli különbség van a két ország között, mégis a betegségekben, korai halálozásban kezet foghatunk velük.

2023. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
18%

"Bármilyen szakra bekerülhettem volna a pontjaim alapján."


Nem ugyanaz mint elvégezni 😂😂😂


Örülj neki, ezt biztosan elvégezted. Ki tudja mi lett volna máshol


" Csak 18 éves hülyegyerekként azt gondoltam, az ember még tud élni tisztességes munkából."


Aehol nem tud. Hülye voltál. TE TEHETTÉL RÓLA kimontad

2023. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

"Örülj neki, ezt biztosan elvégezted. Ki tudja mi lett volna máshol"


Látom, te atomfizikus vagy...

2023. jan. 8. 19:46
 30/49 anonim ***** válasza:
44%
Támadják az EU-t, miközben úgy van összerakva az Unió szabályrendszere hogy egyszerre legyen gördülékeny az ügyintézés miközben sértetlen marad a tagállamok szuverenitása. Unatkoznak..
2023. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!