Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU miért nem rombolja le...

Az EU miért nem rombolja le az országhatárokat, és vezeti be azt, hogy a mostani, mai gondolkodású politikusok tartományokat hozzanak létre helyette saját elképzeléseik szerint?

Figyelt kérdés

Pl. Magyarországot simán fel lehetne osztani Nyugat, Közép és Kelet-Magyarországra, mert annyira más az emberek gondolkodása a különféle térségekben, mintha nem is egy nemzethez tartoznánk.


Felvidék, Erdély, Baszkföld, Vallónia, Flandria végre független lehetne.


Németországban Drezda környékét is le kéne választani az ország többi részétől, mert az volt az egyetlen hely, ahol az NDK idején nem lehetett nyugati tévét fogni és emiatt teljesen más az emberek gondolkodása.


Lengyelországot is ketté kéne osztani, aszerint, hogy melyik régióban mennyire vallásosak az emberek. Mert úgytűnik, két Lengyelország van: Egy nagyon konzervatív, Európa talán legkeresztényébb térsége, és egy haladó szellemű, nem annyia vallásos országrész. Hasonló okokból kéne Olaszországot is szétválasztani.


A Vatikánt meg lehetne hagyni, de a Pápának le kéne mondania a teokratikus diktatúrát és meg kéne csinálni a Vatikán Trónfosztását, hogy ne legyen akkora ereje a keresztény egyháznak.


2010. okt. 3. 16:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Tudod mit jelent az a szó, hogy UNIÓ?

Na! Nézz utána. Aztán meglátod, hogy hülyeségeket írtál, mikor fél tucatszor leírtad a "leválasztani" vagy a "felosztani" szót.

2010. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De az EU ugyanúgy megmaradna, csak a benne lévő térségek nem országoknak, hanem tartományoknak számítanának, mint az államok az USÁban.
2010. okt. 3. 16:08
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ebbe hány ország menne bele?
2010. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"Szerinted ebbe hány ország menne bele?"


Hollandia, Belgium, Svédország, Norvégia, Dánia sztem azonnal.


Ez végre egy olyan internacionalista lépés lenne, amit a kedves Jobbiknyikok és Fideszdroidok se ócsárolnának, hiszen a "Vesszen Trianon!" féligmeddig meglenne belőle...

2010. okt. 3. 16:11
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Előbb, vagy utóbb egyesülni fog az EU politikailag és közigazgatásilag is (50-100 éven belül). Magyarországon belül is regionális rendszer veszi majd át a mai megyestruktúra helyét. A nyugat és a kelet közti mentális szakadék nyilvánvaló.
2010. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

áá egy újabb unatkozó tini, aki a világ átrendezésén gondolkodik.


Tudod, szerintem a te változatod unalmas.....sztem alkosson Mozambik, és Mongólia egy uniót, és legyen amerika ennek az uniónak a gyarmata. Ez hogy tetszik ?

2010. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Ez végre egy olyan internacionalista lépés lenne, amit a kedves Jobbiknyikok és Fideszdroidok se ócsárolnának, hiszen a "Vesszen Trianon!" féligmeddig meglenne belőle..."

Szerintem a politika nagyívben lesz_rja Trianont, ez csak politikai fogás. Én ugyan fideszes vagyok, de pl. a fidesz régebben ugyanúgy kivonult a székely hinmusz alatt , mint az mszp. A Vona pedig el sem ment megszavazni a kettős állampolgárságot.


Amúgy, amit mondasz csak, akkor lehetne megvalósítani, ha mondjuk egységesebb EU lenne. De értelme nem sok lenne. Mert ha föderatív is az EU az államok külön gazdaságpolitikát alkalmaznak, ahogy az USA-ban is. Tudom, hogy egységes büdzsé meg minden, de az USA államok is valamennyire függetlenek. Éppen ezért nem mindegy, hogy mondjuk az a "régió", amit leválasztanál, az milyen, mert lehet, hogy az adja az állam GDPjének nagy részét. És egy szétszakítással rengeteget lehet így ártani.


A Vatikánnal, amúgy mi bajod? Szerintem nem nagy a befolyása, maximum a hívekre, de az sem annyira jelentős. Én vallásos katolikus vagyok, de nekem nem a pápa a mérvadó. Az államok meg amúgy is szekulárisak. Vagy hogy érted, hogy nagy a befolyása?

2010. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Norvégia nehezen menne bele, mivel nem is EU tag
2010. okt. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az EU konföderáció és nem föderáció.

Ennek ellenére szerintem is hasznosabb lenne, de jelen esetben nem ez az irányvonal.


Ezt a kérdést feltehetnéd úgy is, hogy "Az ENSZ miért nem rombolja le az országhatárokat, és vezeti be azt, hogy a mostani, mai gondolkodású politikusok tartományokat hozzanak létre helyette saját elképzeléseik szerint?"

Kb. ugyanaz lenne rá a válasz.

Az EU alapelve a tagországok közti együttműködés segítése, nem pedig azok egyesítése egy államba.

2010. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Vagy hogy érted, hogy nagy a befolyása?"


Pl. arra költik a pénzt, hogy olyan Harmadik Világbeli országokba, ahol hát... az átlagember intelligenciája ingyencsak csekély, ott terjesszék a Pápa legújabb propagandáját: "Ne használj óvszert!" és terjed tovább az AIDS, meg hasonló finomságok...

2010. okt. 3. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!