Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem akarják...

Az emberek miért nem akarják elfogadni, hogy az országnak inkább jó szakmunkásokra van szüksége, mint gyenge diplomásokra?

Figyelt kérdés
Általában mindig megy a lenézés a szakképzésbe járók irányába és egy csomó olyan szakot lehet végezni, aminek a munkaerőpiaci értéke konvergál a nullához. A bölcsészek híresek arról milyen munkákat végeznek egyetem után. Meg sokan csak azért mennek egyetemre, hogy szórakozással töltsék az idejüket és el sem végzik a képzést. Mi értelme van az ilyesminek, nem lenne jobb inkább elmenni gyárba vagy megfogni a kalapácsot?

2023. jan. 21. 20:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
Kamu duma azok részéről, akik helyrehozhatatlanul elrontották az életüket, mert így akarnak kompenzálni.
2023. jan. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%
Egy gyenge diplomásból lehet jó szakmunkás, egy jó szakmunkásból nehezebben lesz gyenge diplomás...egy zsákutca egy kényszer általában a legtöbb embernek a szakmunkás élet, itthon nem is érdemes művelni ilyesmit.
2023. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%

Gyari munkasnak lenni a legalja. Ki akar minimalberert robotolni?

Sajnos Orban ezt akarja hogy osszeszerelo uzem legyen az orszag.

Jobb lenne ha azok az emberek inkabb szakmunkasok lennenek es lehetne egyszeruen vallakozast inditani mert fizikai munkaval csak ugy tudsz megelni ha a sajat magad ura vagy. Pl butorasztalos, komuves, festo, villanyszerelo es ezeket egyeni vallalkozokent.

USAban a kis vallalkozok rengetegen vannak es nagyon sok lehetoseguk van. Magyarorszagon meg nem reg szopattak meg a katasokat.

2023. jan. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
@23 a nem katasokat is
2023. jan. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hamis kompozíció. Szakmunkásokra és diplomásokra is szükség van.


Először is hadd oszlassak el egy tévhitet: a bölcsész kar nehéz. Cserébe a végzett bölcsész univerzális munkaerő, akit számtalan munkakörben lehet hatékonyan alkalmazni, mert rendelkezik stabil és széleskörű háttértudással és tanulási képességgel.


Vegyük észre, hogy jelenleg a tudás alapú társadalmaknak van jövője. A repetitív, automatizálható feladatokat átveszik a gépek. Minden területen, adminisztratív területen is. A gyárakban csak azért vannak még sok helyen emberek, mert egy embert egyszerűen jelenleg olcsóbb odatenni, mint egy gépet. Még.


Eloszlatok még egy tévhitet. A szellemi munka iszonyat kimerítő tud lenni. Fizikai munka után lefekszel, kialszod magad, és csinálod másnap tovább. Oké, hosszú távon potenciálisan tönkreteszi a tested a meló a porban-sárban-koszban-hidegben. Egy megerőltető időszak után a szellemi munkát végző sokszor rosszul alszik, mert még este is kattog az agya a munkán. Általában brutális a nyomás, komoly a stressz-faktor, durva a pörgés.


Ezt kompenzálja a vélt vagy valós egyetemi könnyű élet. Én speciel inkább azt kívánom a gyerekemnek, hogy csináljon végig egy vagy két diplomát egyetemen. Van ugyanis a szórakozásnak egy másik vetülete: a kapcsolati tőke felépítése. Ilyen egyetemi együttbulizásokból egyrészt barátságok születnek (más irányban házasságok is!), másrészt gyümölcsöző vállalkozásokká fejlődni tudó üzleti kapcsolatok.


Szóval a pezsgő egyetemi élet kritikus fontosságú a jövőre nézve. Nem attól lesz erős vállalkozói réteg, hogy Orbán kitömi pénzzel Mészárost, hanem attól, hogy a fiatal, laza, gondolkodni és álmodni merő fiatal diákok innovatív startup-okat hoznak létre, ki tudják használni a friss kapcsolataikat. Egyébként speciel az egyetemről kieső diákokat terelném a szakmunkák irányába.


Száz szónak is egy a vége: én még több, az egyetemeken "szórakozó" diákot akarok látni az országban.

2023. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
23%

"Először is hadd oszlassak el egy tévhitet: a bölcsész kar nehéz. Cserébe a végzett bölcsész univerzális munkaerő, akit számtalan munkakörben lehet hatékonyan alkalmazni, mert rendelkezik stabil és széleskörű háttértudással és tanulási képességgel."


Azért próbáld ki a gépészmérnökit a bölcsészkar után...

2023. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
#26 - Nem azt mondtam, hogy a bölcsész a legnehezebb, csak azt, hogy nehéz. (Amúgy én közgáz szakon vagyok, az speciel könnyű)
2023. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
91%

Akkor miért csak szar szakmunkásokat képzünk jelenleg? Az a helyzet, hogy ha már "gyenge" diplomás vagy szar szakmunkás közül lehet választani, akkor a "gyenge" diplomás jobb, mert még átképezhető.


Egyébként a kettő nem zárja ki egymsát, csak a fideszes idióták közt.

2023. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
80%

"Eloszlatok még egy tévhitet. A szellemi munka iszonyat kimerítő tud lenni. Fizikai munka után lefekszel, kialszod magad, és csinálod másnap tovább. Oké, hosszú távon potenciálisan tönkreteszi a tested a meló a porban-sárban-koszban-hidegben. Egy megerőltető időszak után a szellemi munkát végző sokszor rosszul alszik, mert még este is kattog az agya a munkán. Általában brutális a nyomás, komoly a stressz-faktor, durva a pörgés."


Ez nem volt tévhit, ezt tudta mindenki. De mégis jobb egy irodában a gép előtt ülni 8 órát, mint 8 órán át cementes zsákokat pakolászni. A fizikai munka még ígyis kimerítőbb a testre nézve, szellemi munkánál inkább a nyomás tud nehéz lenni, ez eltérő emberenként és munkánként.


"Szóval a pezsgő egyetemi élet kritikus fontosságú a jövőre nézve. Nem attól lesz erős vállalkozói réteg, hogy Orbán kitömi pénzzel Mészárost, hanem attól, hogy a fiatal, laza, gondolkodni és álmodni merő fiatal diákok innovatív startup-okat hoznak létre, ki tudják használni a friss kapcsolataikat. Egyébként speciel az egyetemről kieső diákokat terelném a szakmunkák irányába."


Na persze, egy random egyetemista lehet sikeres startupper. Egy random egyetemista egy jövőkép nélküli suhanc, aki naponta részegedik le a buliba, aztán jó esélyel egy kettessel átmegy a vizsgán, mert előtte 2 napig rendesen készült rá. A legtöbb egyetemista soha nem lesz startupper, nemtudom hogy miért rőltetik itthon ennyire a startupot, a magyar emberek 0,01% nak lesz startupja. Másrészt meg baromi unszimpatikus, hogy te a magad gondolata iránya miatt akarod terelni a fiatalokat, hogy aki kibukott az egyete3mről, azt te a saját gondolataid szerint akarod terelni egy adott irányba, ez nem tetszik nekem, nagyon nem.


"Ezt kompenzálja a vélt vagy valós egyetemi könnyű élet. Én speciel inkább azt kívánom a gyerekemnek, hogy csináljon végig egy vagy két diplomát egyetemen. Van ugyanis a szórakozásnak egy másik vetülete: a kapcsolati tőke felépítése. Ilyen egyetemi együttbulizásokból egyrészt barátságok születnek (más irányban házasságok is!), másrészt gyümölcsöző vállalkozásokká fejlődni tudó üzleti kapcsolatok."


Hát igen, jó esetben ez fog történni, de ez az esetek kicsiny része. A legtöbb bulizásban csak részegen kibeszélik egymás szerelmi életét, vagy focikarrierjét, családi kapcsolatait, baráti körét, ilyesmik.


De egy random hetente bebaszó egyetemista nem fogja a buliban megismerni a jövőbeli vállalkozó társát, akivel majd milliárdosok lesznek a cégük miatt. Eleve a legtöbb egyetemista nem is lesz vállalkozó....

2023. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

#26

Nem én írtam, de egyébként tényleg nem egyszerű. Én mérnök vagyok és míg a mérnöki dolgokat érteni kell, addig a bölcsészeknél nagyon sok magolás van, a mennyiséget összesen lehet hasonlítani azzal, hogy a mérnöknek mennyi dolgot kell megjegyezenie.

Tudok olyan vizsgát, ahol egy 6 ezer oldalas könyvet kellett fejből tudni a bölcsészeknek.


Most mérnökin 200 oldalt kell megtanulni úgy, hogy érted.

2023. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!