Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják egymást a...

Miért utálják egymást a szakmunkások és a Diplomások? Többi lent

Figyelt kérdés
Hiszen ha a diplomás mérnök pl nem tervez meg egy házat,hidat akkor a szakmunkásnak nincs munkája mert nincs mit megépítsen.És ha a szakmunkás nem építené meg a megtervezett épületet akkor a diplomásnak sem lenne munkája mert senki nem kérné meg arra hogy tervezzen.És ez csak 1 kör a munka világába és lehetne még sorolni 1000ret is.Akkor miért is utálják egymást ezek az emberek?Ha az egyiknek ugyan olyan fontos a munkája mint a másiknak mivel ha egyik sem lenne akkor nem lenne munkájuk
2011. nov. 14. 23:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Ezt most hallom először. Szerintem nincs ilyen. Legalábbis az én életemben nem volt.
2011. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Tom Benko ***** válasza:
94%
Nem utálják egymást. Olyan van, hogy néha az egyik kicsit jobban beleszól a másik munkájába, amit utóbbi sérelmez, de kifejezett ellenségeskedés nincs közöttük.
2011. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Diplomás vagyok, de nem utálom a szakmunkásokat. Ők sem utálnak engem. Vannak olyan diplomások, akik lenézik a szakmunkásokat, de ezek jellemzően azok, akik épp hogy csak elvégeztek valamilyen büfészakot, és nagyra vannak a papírfecnijükkel egy tingli-tangli irodai munkakörben. Akadnak szakmunkások is, akik irigyek a diplomásokra, de ez sem tipikus. Nem szerencsés dolog az általánosítás.
2011. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Itt én olvasom gyk-n hogy vagy a szakmunkások és diplomások között nagy a feszültség
2011. nov. 14. 23:11
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyk-n ez egy generált baromság. Igazából nem is kör, mert a szakmunkásokat senki nem ócsárolja soha, amennyire látom, néhányan azt hiszik, hogy lenézik őket, mert szakmunkások lesznek (tipikusan tinik írnak ilyesmiket), és rögtön támadnak.

Egyébként sem ilyen egyszerű a kérdés, sok diplomás abszolút nem függ a szakmunkásoktól és fordítva.

2011. nov. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ahol dolgozom, vannak diplomások is, szakmunkások is, sőt még betanított munkások is, de sose tűnt fel, hogy bárki utálna bárkit. Szünetekben (ebéd, kávé stb.) teljesen keveredünk, beszélgetünk. Munka közben nyilván ez nehéz, mert mi az irodákban vagyunk, a varrónők pedig a gépeknél.
2011. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Aha!Én is ezt tapasztaltam mikor a gyakorlati helyemen dolgoztam.Csak nem értettem ezt a GYK-s egymást utálják dolgot
2011. nov. 14. 23:21
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Mert a munkások úgy képzelik el a szellemi munkát, hogy a munkahelyen kávézgatnak, trécselnek, bulizgatnak, facebookoznak.

Ez egy profitorientált cégnél nem így van, ott komoly munka folyik sok stresszel és agyi munkával.


A szellemi dolgozó pedig azt látja, hogy a szakmunkás semmit nem kell dolgozni, csak csinálni és csinálni ugyanazt " milyen egyszerű lehet".

2011. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs ellentét.

Ez amilyan gyk s felhevülésből néhs néhs kialakuló ellentét "zörej"


De az életben nincs.



Olyn mint a Jobbikos = náci, az Mszp-kommunista

Sok 100e sőt millió ember!


Nem kell, sőt nem lehet komolyan venni.

2011. nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

egyetemre készülök, de nem utálom a szakmunkásokat, sőt, megbecsülöm őket, mert nem napi 8 órában egy irodában ülnek, hanem kint dolgoznak hőségben, szélben, hogy nekünk legyen házunk/hidunk/utunk/egyetemeink stb.


ráadásul beindult a diploma-mánia, mindenki diplomát akar, szóval még nagyobb érték lett a kétkezi munkás

2011. nov. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!