Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért kell a külföldi munkaerő...

Azért kell a külföldi munkaerő, mert a magyarok nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

"A magyarok nem akarnak dolgozni.


A gombatermesztéssel és -forgalmazással foglalkozó Bio-Fungi vezetője a hazai mezőgazdaság egyik alapvető problémáját fogalmazta meg így: Mutsy Árpád, a kft. alapító-tulajdonosa növekedésük akadályát látja a munkaerőhiányban. És egyből magyarázatot arra, hogy a cég ócsai telepén ottjártunkkor miért meglepően sok délkelet-ázsiai dolgozó készíti elő szállításra a cég termékeit: termeszthető étkezési gombákat, gombaalapanyagokat és komposztokat."


[link]



Hogyan kell ezt érteni, hogy nem akarnak dolgozni? Jól fizető munka lenne, de a magyarok valamiért inkább segélyen vannak, vagy alacsonyan fizetett munka, amennyiért a magyarok nem vállalják, és a béremelés helyett inkább behozzák az ázsiait, aki elvállalja annyiért is, ezzel letörve a magyar béreket?


2023. jan. 23. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Nézd én hét évet húztam le Waberersnél, 850 ezerrel jöttem el, ma egymillió ötvenezret fizetnek és nincs ember, csak ukránok meg románok. Magyar ember egyszerűen nem megy már el egy millióért.
2023. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem, hanem azért, mert mi magyarok, már Londonban mosogatunk, mind.
2023. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
A szokásos társadalmi játszmák eredménye. Ha visszavenne az arcából, nem mondana ekkora hülyeséget.
2023. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1: azért elég sok magyar van az országban, és az átlagkereset ennél jóval alacsonyabb, miért nem váltanak az emberek ilyen munkára ennyi fizetésért? Kell valami speciális képzettség hozzá?
2023. jan. 23. 09:54
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"mert a magyarok nem akarnak dolgozni?"

Részben igaz, csak egészítsd ki annyival hogy szarért húgyért cserébe.

2023. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Minek vállaljunk ilyen ajjamunkát, ha ugyanannyiér az elegáns Londonba is lehet mosogatni. Én is tanárként év végén felmondok és megyek mosogatni angliába
2023. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hypno ***** válasza:
56%

Bocs, de hol van a belinkelt cikkben, hogy azért van sok vendégmunkás, mert a magyarok nem akarnak dolgozni?


Mert nem találom.

2023. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: kimásoltam az érintett részt, a cikkben is ki van emelve, hogy ezt mondja, de ha nem találod, akkor használd a böngésző szöveges keresőjét, ha tudod mi az
2023. jan. 23. 10:17
 9/14 hypno ***** válasza:
0%

#8


Ja tényleg, meg van.


Nem egy sehova nem tartozó félmondatot kerestem igénytelenül odalökve, kontextus és érdemi adat nélkül.

2023. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok azért nem akarnak dolgozni mert a 300 ezres lakás törlesztőt a magas rezsit meg Európában a fizetéshez mérten legdrágább élelmiszert nem lehet kifizetni egy nettó 120 ezres fizuból és az is úgy ennyi hogy 4 órában minimálbérre jelent be a többit zsebbe fizeti. Ez az indiaiaknak is csak azért elfogadható mert nekik fizetnek szállást.
2023. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!