Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy kutatás szerint a legtöbb pszichopata újságíró, a médiában dolgozik?

Figyelt kérdés

Pont szembejött velem egy lista, amit egy pszichopátiát kutató pszichológus állított össze. Első helyen vannak a cégvezetők, ügyvédek, értékesítők, de ott vannak köztük a sebészek és az újságírók is.

Ez részben megmagyarázza azt, hogy miért ennyire pofátlanok az újságírók, személy szerint nem tudnám azt a munkát csinálni, hogy odamegyek valakihez, egy számomra ismeretlen emberhez, akinek megvannak a magánéleti problémái, és odatúrom elé a mikrofont. Szerintem ennek tankönyvi példája az egyik megafonos féreg. De az ellenzéki médiában is vannak elég pofátlan újságírók, akik szándékosan ferdítenek, meg úgy írnak meg egy tragikus eseményt, hogy közben kattintásokat szerezzenek.



[link]



2023. márc. 16. 22:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10: Tessék? Nem értem a problémádat. Csatoltam a linket, azt olvasgasd, ugyanis ezt nem én állítom.
2023. márc. 16. 23:34
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezen én is gyakran szoktam gondolkodni, hogy a különböző médiumokban "dolgozo" szerkesztők, irok, műsorvezetők szinte biztosan pszihopaták, legalább részben. Mert normális ember nem volna képes folyamatosan a legaljasabb hazugságokat, gonosz hisztériát terjeszteni, kitalálni, leírni, elmondani, tömegeket mindenféle gátlás, és lelkiismeretfurdalás nélkül becsapni, félelemben tartani. Kivácsiságból megnézném egyszer egy RTlklub vagy Tv2 főszerkesztőjét, hogy mégis miféle fazonok lehetnek ezek. Persze nyilván tiz milliokat keresnek, de egy normális ember végtelen pénzért sem akarná, tudná, csinálni ezt a sok aljaságot, gonoszságot.

Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy van valami fanatista okuk, amivel meggyőzik magukat, hogy a cél szentesíti az eszközt ezért bármít elkövethetnek, a jó cél érdekében, mint a náci tömeggyilkosok a világháboruban.

2023. márc. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40%
Izé, egy újságiró, mégis hol dolgozzon? Stadionban, vagy a benzinkúton?
2023. márc. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
8., 10., kösz, hogy megkíméltél tőle, hogy nekem kelljen leírnom, főleg mert úgy nézem, nem veszi az adást - de másoknak azért még jót tehet, hogy leírtad. :)
2023. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy mondj valami újat.
2023. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!