Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország lenne bajban...

Ha Magyarország lenne bajban akkor milyen segítségre számíthatna az ukránoktól?

Figyelt kérdés
2023. márc. 21. 15:05
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#10


Nos én is ettől tartanék. Még most amikor háború van és mi segítünk nekik, ők meg az életükért küzdenek akkor is azzal vannak elfoglalva, hogy a nyelvtörvényt meg a kisebbséget mint minket magyarokat sanyargassák..

2023. márc. 21. 15:28
 12/28 hypno ***** válasza:
68%

#8


És ebből mi volt az amit az állam küldött? Mert a segélyszervezetek azok civilek. Amit ők vittek, azt ne a magyar államhoz húzzuk be jó pontként.

Ők voltak azok is akik istápolták a meenekülteket, miközben az állam csak tartotta a markát az elismerésért.


Megjegyzem Ukrajna kapásból felajánlotta, hogy kisegíti az EU-t elektromos árammal...és meg is tették amíg csak Moszkva el nem foglalta a Zaporozsjei erőművet.

2023. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 hypno ***** válasza:
84%
Ja, és az ukrán menekültek ellátására sok millió eurót kaptunk az EU-tól.
2023. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

#12


Ja látom már "hypno" , így már érthető. Te mindig fullba nyomod a balos libsi propagandát még ha azt is írja valaki, hogy az ég kék a fű zöld, de leírod , hogy nem így van.


Persze, nem az állam segített :DD Te el is hiszed ilyenkor ezeket a hülyeségeket amiket leírsz?


Olvastad ezt a 444-en és egyből be is kajáltad? Ha azt mondták volna, hogy majd adnak nekünk 10000 milliárdot a háború után mert gyémánt nő ki majd az eltemetett rakétákból te azt is bekajáltad volna? Iszonyatos nagy baromság volt és csak egy vállalhatatlan propagada duma. De szomorú látni, hogy mindent elhisztek. Gondolom azt is úgy gondolod, hogy pl. Amerikának semmi köze ehhez az egész konfliktushoz, csak Putyin egyik nap úgy kelt fel, hogy rábökött a térképre aztán megtámadta Ukrajnát, ugye?

2023. márc. 21. 15:33
 15/28 anonim ***** válasza:
67%

Sok mindent adtunk, nagy vonalakban:

-Nagyon bőven 1000 tonna fölött járunk az élelmiszer és egyéb jótékonysági adományok terén, ezeknek az ára is milliós euróban!

-100000 l üzemanyag

-millió eurónyi egészségügyi motyó (gyógyszer, elsőssegélydobozok...)

-vízellátási problémákra küldött felszerelések

-lélegeztetőgép, mert az van nekünk sok, monitorok, infúziós cuccok... ezekhez hasonló dolgok

-befogadjuk az ukrán menekülteket

-Nagy nehezen, de felvettük nekik a hitelt, amiből a fizetéseket és nyugdíjakat fizetik, tehát működtetjük az államot

-Megszavaztuk nekik a fegyverekre fordítható összeget az EU-ban, aztán ennek a bővítését.

-Ukrán sebesült katonákat fogadunk be és látjuk el őket, és ukrán egészségügyi személyzetet képzünk.

-És vannak egyéb olyan dolgok amiket nem reklámoznak, de segítünk a fegyverszállítmányok eljuttatásában, még ha nem is a magyar határon mennek át, de az országon előfordul, vagy a légterünkben, vagy bármi ami nem közvetlenül kapcsolódik a fegyverszállításhoz.

... tehát van pár dolog.


De nekünk nem az ukrán segítség kéne. Elvileg Ukrajna nem NATO tag, és nem is EU tag, nekünk ők nem szövetségesünk. Elsősorban a NATO segítene, aztán ha még valaki segít, az csak bónusz.

2023. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#13


Igen kaptunk sok millió eurót, mi meg elköltöttünk sok 10 millió eurót.


Persze a pénzt ami jár nekünk, még a közös hitelfelvételből is, azt nem kapjuk meg hanem elküldik Ukrajnába a mintademokrációba ahol valóban eltűnik a pénz nagy része. Persze biztosan szó sincs semmilyen visszaosztásról és korrupcióról ott.


Én adok neked 100 ezreket, te meg támogass engem milliókkal és majd döngetem a mellem, hogy de hát én adtam neked 100 ezreket , hogy támogass.

2023. márc. 21. 15:35
 17/28 hypno ***** válasza:
75%

#14


És te melyik aranykalászos fészbúk-harcos propagandista vagy a sok névtelen közül?


Megjegyzem ezt az orbánista Infostarton olvastam.

[link]

2023. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
18%
Mindegy, hogy a kormány, vagy a civilek adták. A magyarok adták.
2023. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#17



Én adok neked 100 ezreket, te meg támogass engem milliókkal és majd döngetem a mellem, hogy de hát én adtam neked 100 ezreket mi a gond?

2023. márc. 21. 15:54
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
De végülis igaza van a kérdezőnek. Adtunk nekik 500 liter misebort! Az bizony nélkülözhetetlen volt.
2023. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!