Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a gond ha ma Magyarországon...

Mi a gond ha ma Magyarországon az átlag vagyon csak kpben 21millió forint?

Figyelt kérdés
2023. márc. 25. 20:59
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
19es Senki nem húzná a száját két esetben, ha valóban minden ember nettó 400at keresne, és nem romlott volna annyit a forint és lenne olyan magas infláció hogy a nettó 400al se mész sokra. Szóval igen igazad be lehet fejezni a hazudozást, örülnék neki ha megtennéd végre, de ezzel szerintem mindenki így van, aki a Honk honkos lekezelő tapló ámokfutásodat végigolvasta
2023. márc. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
89%
a megspórolt intelligencia Forintban
2023. márc. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy szerintem senkit nem érdekelne,hogy Mészárosék ennyire gazdagok és ők húzzák fel ezt a statisztikát.Csak keresnénk annyit,hogy ne keljen minden hónap végén trükközgetni,hogy nehogy éhen haljon a családunk,meg legyen egy viszonylag jó anyagi szinvonalunk...
2023. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

400000 nettó ért ma már Magyarországon szinte senki se dolgozik.

Mindenhol sorok vannak hentestől bevásárlóközpontig utazás irodákon át.Ez pénz nélkül nem menne!

Az ingatlan az ingatlan nem készpénz.Sival ha az ingatlanokat is bele számoljuk egy átlagon ingatlan kb 50 millió még jobb átlagot kapunk!

2023. márc. 26. 09:35
 25/52 anonim ***** válasza:
0%

#11

"Mivel 12 éve van hatalmon és 12 év alatt az átlagbérek alig nőttek"

Alig nőttek? 2010-ben az átlagbér br 202 ezervolt, 2022 végén br 560 ezer.

2023. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 D-Mano ***** válasza:
84%

25,

lehet, hogy a 11-es tévedett, mert "átlagbérről" beszélt. Na, de a reál-reálbérek* azok tényleg keveset emelkedtek. A covid járvány tetőzése óta, pedig sok embernél vissza is csökkentek azok a reálbérek.

A saját példámon szemlétetve 2018-es kezdő fizetésem óta (azaz röpke 5 év alatt) bruttó 130.000 ft béremelést kaptam. Ami így elég jónak tűnik. A valóságban viszont most a fizetésem kevesebbet ér, mint akkor. Tehát a jelenlegi reálbérem a kezdőfizetésem reálértéke alá csökkent.


*reál-reálbér alatt azt értem, ami a fizetések tényleges vásárlóerejét jelenti, nem pedig a Fideszes kozmetikázott statisztikák alapján számított vásárlóerőt.

2023. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
0%

#26

Nem lehet, hanem biztos, hogy tévedett.

A reálbérek egész sokat nőttek kb 2021 első feléig. Az azóta tartó inflációs hullám óta tapasztalható stagnálás, illetve csökkenés, de ez még mindig magasabb, mint 2010 óta, ráadásul sokkal magasabb a foglalkoztatottak száma.


"Fideszes kozmetikázott statisztikák alapján számított vásárlóerőt."

A Fideszes kozmetikázott statisztika megfelel az Unió által előírt kritériumiknak.

2023. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
25ös és 26os válaszoló Nem tévedtem semmit ugyanis a mostani átlagbéreket egy torz és fals adat alapján számítják ki politológus haverom mondta, a valóságban szinte szrt se emelkedtek és a vásárlóértékük is siralmas a mostani gazdasági helyzethez képes. 24es Kérdező neked meg nem mondok semmit azzal érvelni hogy te sok embert látsz meg ha ide veszed az ingatlanokat még sokkal jobb a helyzet, nos a dedós kisgyerek szint itt fejeztem be a beszélgetést veled, téged nem lehet komolyan venni mert normális kész érveket sem tudsz felhozni
2023. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 D-Mano ***** válasza:
100%

28,

az átlagbérek növekedésén sokat torzít az, hogy egy szűk réteg bevételeit erősen felhízlalta a Fidesz és hogy a közmunka óta a segélyt is bérnek számolják, de még ezeket is leszámítva sokat nőttek az átlagbérek. De az infláció is mindig akkora volt, hogy ez csak kicsi reálbér növekedést jelentett. 2020-22 óta pedig pedig kifejezetten meghaladta az infláció a bérnövekedéseket, tehát azóta folyamatosan csökken a bérek reálértéke.

Persze a Fidesz matematikailag korrekt, de a valóságot kevésbé tükröző, inflációszámítási módszereivel kimutatja, hogy a reálbérek továbbra is nőnek, de annak már a fele sem igaz a gyakorlatban...

2023. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%

#28

"Nem tévedtem semmit ugyanis a mostani átlagbéreket egy torz és fals adat alapján számítják ki"

Való igaz, átértékelem: nem tévedtél, hanem hazudtál.

Ugyanolyan adat alapján számítják, mint 2010-ben, és azt megelőzően.


Ismerlek téged, mindig bedobod a politológus haverodat, te az AC Valhallázós csávó vagy. :)


"a valóságban szinte szrt se emelkedtek"

Ez hogyan jön ki, ha 2010-ben br 202 ezer volt az átlagkereset, most meg a minimálbér br 230 ezer?


"neked meg nem mondok semmit azzal érvelni hogy te sok embert látsz"

Te szoktál ezzel érvelni mindig. Számtalan alkalommal volt vitáink során, hogy hoztam neked adatokat forrással ellátva, te meg azzal érveltél, hogy márpedig a te környezetedben, meg az ismertségi körödben nem így van. Most meg ugyanezt az érvelést kritizálod pont TE!

2023. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!