Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a sok Magyarorszá...

Miért van ez a sok Magyarországot ócsároló kérdés és válasz?

Figyelt kérdés
Vajon a sok kérdés és válasz, amiből az árad, hogy sehol sem olyan rossz, mint Magyarországon, Magyarországon olyan problémák vannak, amik máshol nincsenek, bezzeg külföldön minden szép és jó, lehet, hogy csak azért vannak, mert a kérdezőjük annyira begyepesedett, hogy nem érdeklődik másik országok iránt, és még nem is volt ott? Csak a hazai helyeztet ismeri?
2010. okt. 9. 11:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
16%

De én majd el akarok menni a fejeltet és toleráns, ateista nyugatra. Mert ott igenis kolbászból van a kerítés.

És milyen lenne ez himnusznak:

http://www.youtube.com/watch?v=DoUq4s4WiLc&translated=1

http://www.youtube.com/watch?v=Tb-gI_pFog0&translated=1

Ja 12 éves voltam.

2010. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
79%

"amint tudnak kiköltöznek"


Ezt sokan mondják, és nem is minden ok nélkül. Sokan persze csak mondják, aztán maradnak, pedig mehetnének. Nos, róluk valóban nem nagyon lehet mit mondani.


"mert ott jó, mert minden működik"


Nos, ez sok mindenre igaz, bár persze ott is vannak zökkenők. Finnéknél pl. mint írtam, segítőkészek a hivatalnokok, de a hivatali szabályzásnak van egy-két logikai bukfence - pl. addig nem tudnak álláskeresőként regisztrálni téged, mint külföldit, amíg nincs állásod. De ugye ha már van, akkor már minek...? :P

Szóval nem tökéletesek ők se, nyilván, de az sajnos tény, hogy a végső egyenleg még így is az ő javukra jön ki.


"vagy épp a 12 éves hülyegyerek belinkeli a Battlefield 2, vagy a C&C Red Alert zenéjét, hogy azt szeretné himnusznak, mert a mostani gyászmenet, ez meg lelkesítő."


Ezek az ötletek mondjuk valóban nem a legjobb alternatívák, de abban egyet tudok érteni, hogy a Himnusz valóban nem tesz jót az ember moráljának. Jó, szép, meg megható meg minden, és ha az ember hívő, akkor nyilván még többre értékeli, de valóban nem az a fajta zene, ami felránt a padlóról, hátba vereget, leporol, megmutatja az utat előre és fölfelé, majd egy "UTÁNAM!!!" felkiáltással magával ránt, hanem sokkal inkább olyan, ami letérdel melléd, simogatja a buksidat, és mondogatja, hogy jaj, te szegény, milyen igazságtalan veled mindenki, de ez van, bírd ki, eddig is kibírtad, bírd ki ezután is, és várd a csodát, hátha egyszer eljön...


Szóval minden tiszteletem Kölcseynek és Erkelnek, mert kulturálisan és művészileg valóban nagyot alkottak, de azt még én is aláírom, hogy minden értéke és szépsége ellenére ez a zene valóban nem a legjobb választás himnusznak, a fent említett okok miatt. De készséggel elismerem azt is, hogy ez jelentős részben csak magánvéleményem, és bárkinek szíve joga ezzel nem érteni egyet.

2010. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

15:16


Csakhogy nem a finneket választják példának, hanem például az Egyesült Államokat. A finnek tényleg jól csinálják a dolgokat. Szeretnék is oda egyszer kijutni egy rövidebb időre.


A Himnusszal pedig semmi baj, csak kicsit lassú. Ennek nem katonai indulónak kell lennie.

2010. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%
ÉS mi van akkor az Egyesült Államokkal?
2010. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek:


Van MSNed?Kérdezhetnék emailen vagy MSNen a külföldi munkáddal kapcsolatban?

2010. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és aki Finnben volt attól kérdem.
2010. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Küldtem mailt, ott kérdezhetsz. :)
2010. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

"Csakhogy nem a finneket választják példának, hanem például az Egyesült Államokat."


Pff... No igen, oda én se mennék ki lakni, még ha fizetnének érte, akkor sem. Bár egy ismerősöm, aki épp ott van már pár hónapja, állítja, hogy legalábbis a kisvárosokban messze nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy azt híresztelik, de tény, hogy az USÁval valóban jobb nem példálozni - többnyire. Bár egy-két dolgot azért ők is jól csinálnak (pl. _tényleg_ van rá esély, hogy akár a gettólakóból is elnök legyen), de ott már messze nem olyan jó a végegyenleg, mint finnéknél, sőt.


"A finnek tényleg jól csinálják a dolgokat. Szeretnék is oda egyszer kijutni egy rövidebb időre."


Ha nem bírod a -10 alatti hidegeket (nappal), akkor lehetőleg ne télen menj, vagy ha mégis, akkor legfeljebb Helsinkibe, ott általában nem szoktak olyan durva hidegek lenni. Nyáron viszont szintén meggondolandó a dolog a világos éjszakák miatt. Legjobb tavasszal vagy ősszel.


"A Himnusszal pedig semmi baj, csak kicsit lassú. Ennek nem katonai indulónak kell lennie."


Nem is, de azért nem ártana némi lelkesítés, vagy csak szimplán jó kedv-sugallás, hogy az az ember azt érezze, hogy no, nincs azért veszve minden, lesz még jobb is. Viszont a mostani csak azt sugallja, hogy lesz még sz**abb is, de bírni kell, ha már eddig is bírtuk. Ami szerintem legalábbis semmiképpen sem túl előremutató.

De ez persze továbbra is magánvélemény.

2010. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Általában bírom a hideget, és úgy gondoltam, hogy az északi részeken (is) szétnézek, mert szeretném élőben látni a sarki fényt. Egyébként célpont Helsinki és Espoo is.
2010. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Helyes, akkor előre is jó utat! :)
2010. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!