Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a magyar...

Támogatnátok, hogy a magyar iskolákban tanítsák a rovásírást, mivel ez is kultúránk és nyelvünk része?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 21:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
80%
Támogatnám bizonyos fokig. Egyfelől röhej, hogy nem tanuljuk, holott a kultúránk része (hogy meddig lehet visszavezetni, abba most ne menjünk bele, de több száz évre biztosan). Másfelől viszont nem hasznos tudás a rovásírás ismerete, „csupán” a műveltséget gyarapítja, mint az a rengeteg évszám, amit az ókori görög és római történelemről megtanítanak. Ha kötelezően meg kellene tanulni folyékonyan olvasni a rovásírást, az sokakban ellenérzést szülne, és hamar el is felejtenék az iskola végeztével.
2023. ápr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
26%
41)Nem a kultùrànk rèsze,mèg arra sincs bizonyítèk,hogy valaha a magyarsàg körèben szèlesebb körben terterjedt íràs lett volna.
2023. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
84%
Számtalan több száz éves rovásírásos emlék van. Az egyértelmű, hogy évszázadokra visszavezethető (tehát ezért szerintem a kultúránk része), vita abban van, hogy meddig vezethető vissza.
2023. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
35%
43)Nincsen szàmtalan több szàz èves rovàsíràsemlèk.A legtöbb a hummanistàk idejèből szàrmazik,közönsèges hamisitvàny.(2-3 rovásírásos emlèk van korábròl,de az is Szèkelyföldről,de azok eredete se letisztázott,a legvaloszinűbb,hogy a juhaszok hasznalhattàk kommunikàciòra,de arra semilyen bizonyitel nincs,hogy a magyarsag köreben akarmikor stelesebb körben elterjedt lett volna)
2023. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
87%
És a humanizmus kora mégis hány évvel ezelőtt volt?
2023. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
19%
45)Kb 600.A hummanistàk megalkottàk a rovásíràs Abc-t.(ami igazàbòl kèpíràs ès nem rovásíràs,de ebbe most nem megyek bele) De ettől nem lesz egy olyan íràs,amit szèlesebb körben ismertek volna valamikor.
2023. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
87%
Nem állítottam, hogy tömegek ismerték. Már csak azért sem, mert ekkoriban széles tömegek voltak analfabéták. A Halotti beszéd és könyörgést sem ismerték sokan, a kalocsai hímzést sem művelték tömegek, a tokaji bor sem volt az átlagember itala, ettől még mind a kultúránk része.
2023. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
6%
Az àltalad felsorolt dolgok igazoltan magyar vonatkozàsùak,mèg a "rovàsíràs" nem az.A hummanistàk se arra hasznàltàk,hogy azzal kommunikàljanak egymàssal.
2023. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
52%
Hozzátenném, a kormány új baromsága, a honvédelem nevű tantárgy helyett inkább akkor már ezt kellett volna, a rovásírás legalább kevésbé káros. És mielőtt még valaki nekem esne, tudom, hogy a honvédelem csak választható, de ekkora ökörségeket kitalálni...
2023. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
82%

Az oktatáspolitikát direkt nem hoztam szóba, mert lesújtó róla a véleményem. Magáról a rovásírás-oktatásról szóltam csak, hogy miért támogatnám.


(#41, #43, #45, #47 voltam)

2023. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!