Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek milyen története van...

Kinek milyen története van Csernobilról?

Figyelt kérdés
Ma történt 37 éve a katasztrófa, és láttam facen Konok posztját. Ez ihlette ezt a kérdést. Én még akkor nem éltem, így nekem nincs ilyen történetem. Vagy lehet mégis van, mert az egyik unokatesóm akkortájt született, akkoriban fogant, és felnőtt korában, 30 évesen rákban hunyt el. De közben meg olvastam olyat is, hogy Magyarország nem kapott hatalmas dózist, csak kicsit volt eltérő a normáltól, tehát valószínűleg nincs is köze a kettőnek egymáshoz, de azért elgondolkozik ezen a dolgon az ember, és válaszokat keres.
2023. ápr. 26. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Egy lengyel állattenyésztő mondta hogy csernobil után az összes kacsatojása megzápult a keltetőben, ki kellett dobni az összeset.

Egy kamionos ismerős ment ki németországba. A német határőrök mérték a sugárzás értéket a teherautó hűtőrácsánál. Mutatta nekik hogy mérjék meg a ruháját is. Magasabb sugárzási értéket mutatott.

Nem volt 50 éves amikor meghalt rákos megbetegedésben.

2023. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami valószínűleg soha nem fog találni. Mert ilyen részletességgel nem lehet ok-okozati összefüggéseket bizonyítani.

Csernobil egy diktatúrában működő rendszer volt. Diktatúrában gyakran a túlélés, da a normális életnek mindenképpen feltétele az apró csalások sorozata (pl. nálunk, aki teheti adót csal, mert az akkora, hogy elviselhetetlen és abnormális. Meg az is, aki nem teheti, ezért lebukik).

Csernobilban is érvényes volt egy szabvány, működési előírás. Néhány kutató úgy gondolta, "annyira szigorúan" nem kell betartani, mert kísérletezni, vizsgálódni csak így lehetett, pénz nem volt rá. Továbbá az apró hibákat sem jelentették (másutt se), mert még büntetéssel is lehetett számolni.

Csakhogy egy atomerőmű veszélyes üzem, és a természet nem törődik a szabályszegőkkel. It is úgy próbálkoztak hibás eszközökkel, hogy mikor nem sikerült és le kellett volna állni, a hibás biztosítórendszer (grafitrudak) nem végezte a dolgát, hatalmas hőemelkedés történt, a hűtővíz felforrt majd felrobbant (lásd gőzgép működése). És vitte megával a radioaktív részecskéket, szerte a környékre. Egy részét meg a levegőbe, aztán a széljárások megtették a magukét. A hevülő anyag meg szétolvasztotta az alatta lévő betont. Jó néhányan belehaltak a hibaelhárítók közül, mert "elfelejtettek" szólni, hogy védőruha kéne. De mindegy is, mert annyi úgy se volt.

Nálunk kevés radioaktív szemcsét hozott csak a szél, ami beépült néhány gyorsan növő zöldségbe. Tudomásom szerint egyetlen esetben sikerült bizonyítani az összefüggést Csernobil és a rejtélyes halál között.

2023. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy alapbetegségem. '86-ban kicsi voltam. Furcsa módon pár napra lebénultam akkor, nem tudtam mozogni. Aztán ez rendeződött szerencsére.
2023. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csernobili katasztrófa után pár nappal (Magyarországon) összeszedették az összes sugárzásmérőt a tűzoltóságról.

Aki nem adta le vagy csak másnap, de közben rámért azonnali hatállyal elbocsájtották.

(Voltak komoly műszerek pedig.)


Plusz nem lehetett akkor a piacon zöldséget venni, árulni. Sem nem ajánlott volt a haszonállatokat a szabadba legeltetni.

Nem indokolták miért.

nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!