Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanár-diák tüntetéseken mit...

A tanár-diák tüntetéseken mit jelent, hogy a diákok túl vannak terhelve?

Figyelt kérdés
Nem a tüntetésekről akarok annyira beszélni, azt nagyjából értem, még a tanárok túlterhelését is, de mire kell gondolni, amikor a "diákok túlterhelésére" gondolunk? Nem kötekedni akarok, csak nem értem, meg a magam - 20-30 évvel ezelőtti állapotához akarom hasonlítani a dolgot. Amúgy ettől függetlenül, hajrá tanárok!
2023. máj. 22. 08:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Pl. nézd meg a kerettantervet. Fiam most 7.-es és egy csomó minden kötelező olvasmány és bemagolandó vers, ami nekünk nem volt az. ( [link] )


7.-8.-ra kötelező olvasmány:

Jókai Mór: A nagyenyedi két fűzfa

Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője vagy A két koldusdiák

Mikszáth Kálmán: A néhai bárány

Móricz Zsigmond: Pillangó vagy a Légy jó mindhalálig

William Shakespeare: Szentivánéji álom vagy Romeo és Júlia vagy Molière: A képzelt beteg

Szabó Magda: Abigél


memoriter (ahol nincs hogy "részlet" ott az egész vers kell. A "teljes szöveg" megjegyzés azt jelzi, hogy korábbi ciklusban kellettek már belőle versszakok):

Csokonai Vitéz Mihály: A Reményhez

Kölcsey Ferenc: Himnusz – teljes szöveg

Kölcsey Ferenc: Huszt

Kölcsey Ferenc: Emléklapra

Vörösmarty Mihály: Szózat – teljes szöveg

Petőfi Sándor: Nemzeti dal

Petőfi Sándor: Szabadság, szerelem

Petőfi Sándor: Szeptember végén

Ady Endre: Őrizem a szemed (részlet)

Reményik Sándor: Templom és iskola (részlet)

József Attila: Születésnapomra (részlet)

József Attila: Mama

Radnóti Miklós: Nem tudhatom (részlet)

Kányádi Sándor: Két nyárfa (részlet)


Nyelvtanból olyan mondatlemezés van, hogy én olyanokat nem tanultam. Azt hittem a tanár van elszállva (ami részben igaz), de aztán megnéztem a kerettantervet és vannak benne olyanok, amiket még nem tanultam: társhatározó, értelmező jelző, stb.) Túl azon, hogy tök felesleges az egész.

2023. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
1 : Nem arról volt szó, hogy direkt butára neveli a kormány a diákokat? Akkor mégsem így van.e?
2023. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Azt, hogy egy elsős gyereknek 7-8 órája van.
2023. máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

#2


A tananyag SOK, de értelmetlenül sok, ugyanis egy jó nagy része semmilyen formában sem hasznos. A gyerek attól még ugyanúgy buta marad, ha 88 Ady verset tud fejből, akkor is, mert erre a tudásra manapság nem igen van szükség. Értelmetlen, felesleges tudásanyagból sokat követelnek, használható tudásból viszont nagyon keveset.

2023. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Magasabb az óraszám, bizonyos tekintetben magasabbak lettek az elvárások, emiatt pedig iskola után különórákra járnak még pluszban a gyerekek.
2023. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
4 a szépirodalom s versek pallérozzák az elmét.
2023. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
6 és attól, hogy elolvasod a Móricz összest, kapsz olyan szakmát, amivel el tudod kerülni a Mészáros és Akksi gyár KFT-t?
2023. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
A baj az, hogy rengeteg a tananyag. Ennek egy nagy része abszolút nem létfontosságú. Ami viszont az lenne arra nem marad elég idő.
2023. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Sokáig kell bent maradniuk, sok felesleges tárgy/óra.

Aki vidéken lakik, szerinted mikor kelnek fel? kb 6kor, és be kell érnie 8-ra, főleg úgy hogy szar a menetrend... még 20km távolsággal is.

Heti 5 tesi is teljesen felesleges.

2023. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Én 2012ben kezdtem a középsulit akkor a végzősöknek volt kb heti 20 órája. Amikor én voltam végzős 2016ban heti 39 óránk volt, de volt olyan évfolyam ahol a max 40 volt. Amikor kezdtem a sulit 2012ben nekem is kb napi 4-5 órám volt naponta 2015ben az elsősöknek mindennap napi 8 óra volt.


Azért durva egy 15 éves bemegy reggel 8ra a suliba, és 15:20kormegy ki a sulikapun. Hazaér eszik ott van, hogy 17 óra. Hol a fiatalság élet?

2023. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!