Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez az ország...

Szerintetek ez az ország élhetetlen?

Figyelt kérdés

31 éves F vagyok

Rengeteget beszélgetek korombeli és fiatalabb barátaimmal/haverjaimmal

És szinte kivétel nélkül mindegyikük azt mondja,hogy ez az ország élhetetlen és máshol képzelik el az életüket.


Igazából én alapvetően jól érzem magam itthon.

De ehhez sokminden kellett.

Van egy lakásom nagyszülők után édesapám örökölte aki nekem adta,mikor 25 voltam.


Pár éve vásároltam egy garázst a házban áron alul.

Autóm pedig lényegében megörököltem a régi családi autót( apu vett egy újat).

A nőknél is sikeres voltam fiatalkorom óta.


A munkát nem szeretem,nem is fizet olyan jól,de azonkívül alapvetően én szeretek itthon élni.

Igazából rossz érzés mikor látom,érzem,hogy irigykednek,neheztelnek rám a gyerekkori barátaim.



2023. máj. 26. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem élhetetlen. Nehezebben élhető mint NY európa, könnyebben mint sok másik ország.
2023. máj. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
IGen, élhetetlen, nyugati - értsd civilizált polgári - szemszögből. Persze a magyar paraszt szerint élhető.
2023. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom te valami különleges paraszt vagy, hogy a magyarokról így nyilatkozol..
2023. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

#2

Miért élhetetlen számodra?

2023. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem élhetetlen, de nem könnyű itt élni, főleg akinek alig van valamije, nem tudják mondjuk a szülők segíteni. Te -és én is, akinek szintén s.ggem alá tolták a lakást- viszonylag könnyen vagyunk. Akinek alig van valamije, jóval nehezebben indul el. És igen, lehet azt mondani, hogy keress jobban fizető munkát, de tanárra, óvónőre, könyvtárosra, takarítóra stb. is szükség van még egyelőre, szóval senkinek nem 160 ezerből kéne nyomorogni.

De ha a pénzt nem nézzük, ami miatt élhetetlen ez az ország szerintem, az az összeomló egészségügy, oktatás, kultúra, stb.

2023. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert ő egy civilizált polgári!
2023. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Ja, hát ha úgy nézzük, jobb itt élni, mint Etiópiában.
2023. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Abból a szempontból az, hogy mindenkitől azt hallom és magamon is tapasztatalom, hogy fizutól fizuig kell xxx ft.

De ez akarhogy csűri csavarja az ember nem jön ki 0ára.

Így alap megélhetés béli dolgokon kell sakkozni hogy kigyere a fizudból úgy, hogy tisztességesen dolgozol...mégsem élsz meg csak túléled az adott hónapot.

Ez meg nem élet hanem vegetáció.

Tehàt élhetetlen, mert fejlődéshez nem vezet csak túléléshez, miközben tisztesseges szakmád állásod van.

2023. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Borsod megyében élek, enyhén szólva, ez nem a lehetőségek földje. Persze, ha nagyon akarsz találsz melót, de ahogy már előttem is leírták, a fizetés, amit kapsz érte, az kb. arra elég, hogy kihúzd egyik hónapról a másikra. Ez pedig nem nevezhető normális életnek.
2023. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Németország élhetetlenebb.
2023. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!