Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Felvettétek a...

Fideszesek! Felvettétek a csokot és tegyük fel sikerült össze hozni a 3 csemetét. Belegondoltatok ki fogja őket tanìtani? Nyugdìjra nektek miből? Kòrházra(ne adj isten)nektek-nekik miből? Sorolhatnám. Szóval van tervetek a következő min. 10 évre.

Figyelt kérdés
Én úgy csináltam hogy ne vegyék részt ebben a rendszerben csak érdekel a logikátok. Nem szidok, csak érdekel a társadalmi osztályotoknak a problémái valamiért.

2023. máj. 29. 20:21
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
30 - Oh, tényleg csak ennyi? S azt elárulod, hogy miből tegyek félre havi 80 ezret? :) Vicces emberek élnek kis hazánkban...
2023. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
31! Most lehet én vagyok a naiv, de feltétreleztem, hogy mondjuk keresel egy nettó 300 ezret. Mondjuk abból.
2023. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
32! Aha. Tegyük fel keresek annyit. Az albérletet, meg a kaját, meg az öltözködést, a tankolást stb.szerinted ki fizeti? Segítek: nem apuci és anyuci. Így miből tennél félre?
2023. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

33! Lakjál otthon, járjál biciklivel! Máris nem kell albérletet meg tankolást fizetni. öltözöködésre havi pár ezer elég, nem kell elit ruházati boltokban vásárolni, ameddig van kínai is.

Eelve aki nem tud félretenni havi 80 ezret, az minek vesz autót?

2023. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

34 - Lakjak otthon, vagy élősködjek otthon? Mert nem ugyanaz a kettő. Ha otthon laknék, akkor már ne haragudj, de az mivel lenne olcsóbb? Mert ugyanúgy fizetni kellene a rezsit, max.albérletet nem, de mivel az egy 10x ekkora terület, ott csak a rezsi rám eső része lenne annyi, mint itt az albérlet+rezsi, plusz onnan még bejárási költségem is lenne, ami jelenleg nem sok,mert a munka 15-20 km-en belül van INNEN, S nem anyuciéktól. Biciklivel megnéznélek, hogy tekernél le nap, mint nap 12 óra munka mellett napi 70 km-t csak oda,meg 70-et vissza meló után... Anyumék háza annyira lenne, így olyan 15-20 km a munkahely. Az élősködés pedig nem kenyerem, hogy a szüleim fizessék helyettem 7-8 évig a rezsit azért, hogy én gyűjtögessek. Enni stb.ugyanúgy kell, vagy azt is kérjem anyáéktól? Tehát ebből nem lenne spórolás barátom.


Nem mintha egyébként közöd lenne hozzá, de nem szoktam elit boltokban vásárolni,amikor a kínaira se telik, csak amikor már leszakad rólad a cipő és muszáj venni. Az autóval kapcs.pedig, tudod az meg azért kellett, mert nem mindenki él Budapesten és nem mindenhol van orrba szájba tömegközlekedés. Itt vidéken van napi két busz, ami persze nem igazodik a munkaidőhöz, így ha be akarsz érni időben, továbbá meló után nem akarsz várni órákat a hazafelé tartó buszra, akkor bizony kell autó. Hihetetlen ugye? Pedig van élet Pesten túl is, csak sajnos ilyen. A helyedben nem okoskodnék más életébe bele addig, míg a körülményeket nem ismerem.


Ami neked egyértelmű, meg alap dolog, az a másiknak nem biztos. Lehet te simán eléldegélsz a szüleiddel 30 évesen is úgy, hogy nem fizetsz semmit, ők etetnek stb., de van aki nem. Elhiheted, hogy ha lenne miből, akkor tenne félre az ember. Amikor viszont nincs miből, akkor nincs. S ilyenkor tök vicces, amikor egy idegen, akinek f@ngja nincs a helyzetedről, el kezd okoskodni, hogy mit és hogyan csinálj.


Ember, ismétlem: ameddig nincs miből félretenni, addig nincs. Nyilván nem analfabéta az ember, S fel tudja mérni, hogy hol és mivel lehet spórolni és igyekszik elkerülni a fölösleges kiadásokat, hogy elérje a célját, plusz a mai világban egyébként is érdemes..


Akkor engedjük el a tanulj tovább témát is..van elég papírom, nyelvvizsgám, minden. Nem tanulok többet. Ezekkel se érek semmit ezen a sz@r helyen, ahonnan nem tudok elmenni,mert van, ami ideköt. Ha itt maradok viszont ez van, de ebből félretenni nem lehet, ezt nyugodtan elhiheted nekem,maximum arra jó, hogy nem halsz éhen.

2023. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

35! Mindenre van kifogásod látom...így könnyű megmagyarázni a csóróságot. Az elnyomott szegény kis ember, aki nem lakik otthon a szüleivel, hogy spóroljon, nem képes buszra szállni, nem képes munkahelyet váltani és tanulni se akar. Magadra vess! Ez csak egy csomó buta kifogás, hogy játszhasd a mártírt. Ha fele ennyit foglalkoznál azzal, hogy jobb legyen az életed mint amennyit itt magyarázkodni nem tűnne lehetetlennek havi 80 ezer félrerakása.

De tudod mit? Vegyél még fel providentes hitelt is, hogy után sírhass a mocskos bankok miatt is.

2023. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

36 - Már ne is haragudj, ezek egyike sem kifogás, hanem tények. Kifogás az lenne, ha meg tudnám oldani, csak nem akarnám, mert kényelmesebb lenne elverni a pénzt hülyeségekre.


Látom neked nem sok fogalmad van az életről, illetve nem sok tapasztalatod van benne, nagyon egyoldalúan látod a világot. Majd ha anyuci meg apuci nem lesz neked, hogy kitartson és a magad lábán kell megállnod, akkor lehet majd érzékeled a valóságot. Addig ringatsd csak magad abban a hitben, hogy bárki félre tudna tenni havi 80 ezret, csak itt Magyarországon ezt nem akarják az emberek. :) Ez leírva még viccesebb, mint belegondolva. :))


Őszintén remélem, hogy az élet visszavesz majd az arcodból és lesz lehetőséged a saját bőrödön megtapasztalni azt, hogy nem mindig tud spórolni az ember, hiába akarna.

2023. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

37! Látom nagyon a lelkedbe taposhattam, a valóság kimondása miatt...pedig mondom, kezdetnek tett le a cgigit -mibe fogadjunk, hogy dohányzol, a majrésok mind szoktak- meg az autót, és utána majd meglátod, hogy menynivel több marad! Esegleg ne kifogást keress, hanem új állást. De tudom, hogy fölöslegesen osztom az észt neked, elvégre tanulni se akarsz. Akkor maradj életed végig annyi amenyi most vagy egy nyomorgó senki!


ui.: sajnos apám öt éve halt meg, anyám meg súlyos alzheimer kór miatt két éve idősek otthonában él, de jól esik, hogy ide kevered őket, mutatja, hogy nem csak anyagilag vagy szánalmas, hanem emebrileg is...

2023. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

38! Nem csak az a baj, hogy nem sok közöd van az életről, hanem még azt is hiszed, hogy jól látod a dolgokat. :))


Szerintem tanácsadónak ne menjél, illetve jósnak se, mert nagyon mellé lövöldözöl itt a tippjeiddel. :)) Tegyem le az autót és sétalgassak mi? Te nagyon sötét vagy fiam.


Ha negyed annyi eszed lenne, mint amennyit okoskodsz itt, akkor már nem itt tartana az emberiség. Elmondtam már párszor, látom nem sikerült felfogni. Nem mindenki tud eltenni a fizetéséből havi 80 ezret minimum, tehát az állításod nem igaz.


Elhiszem, hogy ezt neked nehéz megérteni, meg felfogni, mert te nem ebben élsz, de hidd el sokan igen. Egyet próbálj meg megérteni: vidék nem egyenlő Budapesttel. Bírom az ilyet, aki képtelen elvonatkoztatni a saját környezetén túlra.


Pesten, ha valami nem jó, nem oké. Keresel másikat. Vidéken azért nem lehet ennyire válogatni. A szülőkre meg vissza térve, kezdjük azzal, hogy te mentél itt bele a dolgokba, hogy költözzek haza. Nekem sem él már mindkét szülőm, aki él, annak meg segítenem kell, nem még nekem is rá támaszkodnom.


Ezért mondom, hogy nem kéne belepofázni más életébe, mert nem ismerheted a körülményeit. Te mégis azt teszed.


Az meg, hogy ki mennyire szánalmas emberileg, szerintem nagyon jól mutatja a megnyilvánulása pl.itt. Így nem gondolnám, hogy kettőnk közül én lennék az, akinek szégyenkeznie kellene :))) Anyagilag meg lehet most jól állsz, ne felejtsd el, hogy nem biztos, hogy ez mindig így lesz. Esetedben őszintén remélem, hogy kerülsz még a másik oldalra, már csak az arcod miatt is megérdemelnéd.

2023. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

39! Látod-látod, erről beszélek, ameddig odáig se jutsz el, hogy a buszbérlet olcsóbb mint az autókázás, nincs mit magyarázni neked...egy szarb az életed, az is marad, és ennek egyedüli oka te magad vagy, ezért vered a hisztit, mert tudod, hogy igazam van.

Az összes "nem én tehetek róla" panelt olvashattam itt tőled. Bocs, hogy jót akartam neked...

2023. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!