Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politikai okok miatt ennyire...

Politikai okok miatt ennyire tehetségtelen a magyar, ha 21. századi szórakoztatóiparról van szó?

Figyelt kérdés

Nem értem. Több mint 9 millió magyar él az országban, még sincs egy globálisan ismert énekesünk sem, aki befutott volna. Ugyanez igaz közösségi médiás felhasználókra is. Egy híres magyar TikTok-os, Instagramos, YouTuber sincs, aki az országon kívül is ismert lenne. Konkrétan TikTokon és YouTube-on is temérdek felmérés készült már országok statisztikájáról, érdekes módon Magyarország szinte minden területen az utolsó helyeken áll. Elég csak megnézni a környező országokat. Románia tele van nemzetközileg ismert 21. században befutott emberekkel. Ezenkívül ugyanúgy vannak már 21. századi globálisan ismert emberek Ausztriából, Bulgáriából, Szerbiából, Horvátországból, Szlovéniából, Albániából, de még Szlovákiából is.

Tényleg ennyi tehetségtelen ember él az országban, vagy politikai okok miatt lehet ez?


2023. jún. 2. 09:07
A kérdező szavazást indított:
Politikai okok lehetnek a háttérben
Szimplán tehetségtelen a magyar
12 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

“ Egy híres magyar TikTok-os, Instagramos, YouTuber”


Ez nem igaz.

Palvin Barbi pl Instagramon eléggé aktív és sok követője van. De mondhatnám pl Mészáros Mercédeszt is aki az Amazon The Boys sorozatában szerepelt. Ezen kívül aktív modell is.


Azért egy kicsit gondolj bele hányan beszélek magyarul meg hányan angolul. Ez is egy tényező. Valamint a kulturális különbségek

2023. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon sok tehetséges magyar zenész és zenekar létezik, csak őket a kutya sem ismeri, mert nulla a médiatámogatottságuk. Egyszóval politikai okok miatt van így.
2023. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%

Milyen alvin te?

A kérdés a tehetségre vonatkozott,tehát azokra akik jók valamiben.

2023. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1-es!

Mercédeszről még nem hallottam, mint ahogy a legtöbb ember sem globálisan. Utánanéztem, még nagyon a karrierje elején tart, nagyon messze van még attól, hogy 21. századi ismert celeb legyen. Azért nézd már meg, hogy a környező országokból milyen 21. századi celebek vannak... Palvin Barbit össze sem lehet hasonlítani velük.

2023. jún. 2. 09:34
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

#2

Milyen médiatámogatottság kellene? Rádiók kötelezve vannak, hogy x%-ban magyar előadóktól játszanak zenét. Pl. most Azariah, aki felkapott, irdatlan felületet kapott a búlvárban, nap mint nap ott volt a főcímen mindenütt. De akár Majka, vagy annak idején Krúbi ugyanúgy megkapta a hátszelet. A fesztiválokat konkrétan befenyítette a kormány („A Sziget Fesztivál nagyon könnyen megszűnhet" - googlizz rá)... Miniszterelnökünk pedig az egyik "kiváló" előadóművésszel haverkodik. A telex vagy a Partizán pedig gyártja a kontentet pl. a már említett Azariah-ról...


Én amúgy annak ellenére, hogy nem túl népszerűek nemzetközileg, nagyon is szeretem pl. 30Y, Road, AWS-t és pont lexarom, hogy nem világsztárok, sőt, örülök, hogy NEKEM gyártják a zenét és nem a nemzetközi hallgatóknak...


Ja és TikTok-ra meg Instagram-ra visszatérve... Oké, mind függővé váltunk ezektől a rövid tartalmaktól, de bárki is RÖHÖGÉS nélkül le tudja írni azt, hogy ezekben van bármi érték is? 1 óra TikTok után bűntudatom van, hogy az életemből 1 órát ezzel töltöttem... Örülök, ha a lehető legkevésbé tűnünk ki ezen a téren. Ebben az a tehetség, hogy ráérzel arra, hogy milyen 10 másodperces tartalomra kapja fel jobban a fejét a néző...

2023. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#5 Nem arról beszélek, hogy nem játsszák magyar előadók zenéit, hanem arról, hogy a TEHETSÉGES magyar előadók zenéit nem játsszák.
2023. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6: De játsszák. Csak éppen fenn kell maradni egész éjjel :-( Ha éjszakás vagyok a Petőfit hallgatom éjféltől reggelig, csak magyar zenéket játszanak, olyanokat, amilyeneket sehol máshol a médiában nem hallani. Csak néztem ki a fejemből, mikor először odakapcsoltam véletlenül, hogy mik vannak,
2023. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 Oké, elhiszem. De hányan hallgatnak rádiót éjszaka, és hányan nappal?
2023. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nagy problémák ezek kérdező 😉
2023. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

"Több mint 9 millió magyar él az országban, még sincs egy globálisan ismert énekesünk sem, aki befutott volna. "

Azt ugye tudod, hogy 8 MILLIÁRD ember él a glóbuszon, nem 80 millió?

A kínaiak is és az indiaiak is 1,4 milliárdnyian vannak. Hány kínai vagy indiai énekest tudsz te most felsorolni akik globálisan ismertek lennének és itt is ismerik az emberek őket?

Ezzel szemben ott vannak a britek, nincsenek 70 millióan és rengeteg híres énekesüket ismerik a világban.

Ez a nyelvnek köszönhető. Az angol egy olyan nyelv ami jól hangzik, a briteknél a szórakoztatóipar össze van kapcsolva az amerikaival és könnyedén tudnak az egész világon ismertté tenni bárkit.

2023. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!