Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van az a pedagógus felmond...

Hol van az a pedagógus felmondási hullám, amit a PDSZ beígért?

Figyelt kérdés

Mellesleg egy tömeges felmondási hullámmal a kormány jobb észre lehetne knyszeríthető


Ugye azt mondták több ezren azt hiszem 8000-en jelezték hogy felmondanak, ha megszavazzák a státusztörvényt. A PDSZ-hez letéttbe is helyzetek a felmondást.



2023. júl. 6. 16:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Hohó, azt se tudják hogy en bele se kezdek :) most diplomaztunk. A legtöbb csoporttársam már teszi ki Facebookra hogy elment fodrásznak meg más munkahelyekre.

Csak a Klébersbergeseket tudom hogy maradnak de ők is kényszerből aztán pár év múlva lelépnek

2023. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
De akkor minek töltött el 5 évet az egyetemen, ha elmegy fodrásznak? Mi értelme volt?
2023. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 hypno ***** válasza:
100%

#22


Lehet hogy nem arra készült, hogy az orbánistáknak öt év alatt a maradék eszük is elmegy és beszántják az oktatást?

2023. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az oktatás már régóta gáz. Én 20 éve hagytam ott a pályát, mert éhen haltam volna a fizetésemből. Szóval nem tudom mire számítottak, de én nem sok jóra.

Én egyébként azért végeztem el, mert szerettem volna tanítani, és tanítottam is. Nem mentem fodrásznak rögtön az egyetem után.

2023. júl. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

22, azert töltött el ott öt évet, hogy utána éhbérért dolgozzon, az inkompetens szülők meg beszologassanak neki...

Szerinted egy tanári diplomával nem lehet mast csinálni?

2023. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
22-es: mert az ember fiatal korában még tud reménykedni, hogy megváltozik a világ. Aztán mikor észreveszi, hogy nem és kiábrándul akkor sokszor még azért van annyi kitartása, hogy elvégezze azt a maradék 1-2 évet.
2023. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
12%
Tanári diplomával nem lehet mást csinálni, amit tanári diploma nélkül ne lehetne. Az én munkahelyem is tele van pályaelhagyó tanárral, akit felvettek a nyelvtudás miatt. De azért tényleg kár volt 5 évig egyetemre járni.
2023. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
69%

A tanár sok olyan kompetenciával rendelkezik, ami más munkahelyeken is jól jön, mint például: csapatban dolgozás, szervezés, empátia, mások motiválása, mások betanítása valamilyen munkafolyamatba, stb. Plusz, ha még természettudományi terület, vagy nyelvtudás, akkor simán lehet klassz munkát találni. Vagy lehet csinál valamilyen továbbképzést még.

Az egyetem 5 év alatt azt is megtanultuk, hogy hogyan lehet megtanulni tanulni. Szóval ez sose kár szerintem:)

2023. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szerintem még kivárnak. Mert sok mindent kivettek egyébként a törvényből, ami miatt ki voltak akadva. Sok minden meg benne maradt. De ezeket jórészt már korábban is művelték a tanárokkal, csak most legalizálták. Pl, a kifizetetlen túlórák. Átrendelés is létezett korábban is.

A kérdés majd az lesz, hogy mi valósul meg a nagy béremelésből. Ugyanis minden a pénzen áll vagy bukik. Jelenleg azt írták bele a törvénybe, hogy a rendelkezésre álló források szerint. A teljesítményértékelés még ki sem lett dolgozva. Szóval szerintem majd meglátják a tanárok következő tanévben, hogy mennyit kell dolgozniuk és mennyi pénzért, és majd utána mondanak fel. Én ezt tenném.

2023. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!