Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van az a pedagógus felmond...

Hol van az a pedagógus felmondási hullám, amit a PDSZ beígért?

Figyelt kérdés

Mellesleg egy tömeges felmondási hullámmal a kormány jobb észre lehetne knyszeríthető


Ugye azt mondták több ezren azt hiszem 8000-en jelezték hogy felmondanak, ha megszavazzák a státusztörvényt. A PDSZ-hez letéttbe is helyzetek a felmondást.



2023. júl. 6. 16:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván erről sem tankerületek sem kormánynyilatkozások nem lesznek, mert akkor az olyan lenne mintha beismernék, hogy szarul csinálták a dolgokat. Tájékozódni arról, hogy tényleg van-e tömeges felmondás gyakorlatilag ismerősök által tudsz csak.

Például a szülőfalumba amikor én gyerek voltam 55 fős volt a tanári gárda a helyi általános iskolába.

A napokban anyukám (aki még mindig ott él) érdeklődött az iskola igazgatónőtől, hogy mi a helyzet - egy felekezetbe járnak emiatt jóba vannak, egyébként nem hinném hogy bárkinek mondogatná az igazgatónő. Idén 11 tanár mondott fel ott. Összesen 17-en maradtak. A gyereklétszám pedig nem változott.

2023. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Sorra mondanak fel a tanárok csak nem számol be róla a közmédia, nézd az rtlt ott mondják.
2023. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
74%
Ja te ennyire belelátsz, hogy ki mondd fel meg ki nem?:) Én most kapom a diplomám, de bele se kezdem
2023. júl. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz itt semmi, csak duma volt. Szeptemberben már a kutya nem fog ezzel foglalkozni, megy minden tovább a régiben.
2023. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

#15

Te mit szeretnél? Mi legyen szeptemberben?

2023. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
15, azaz? Erre én is kíváncsi vagyok
2023. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Most mit nem értetek ezen?

Ennyi volt, vége.

2023. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Ez majd csak olyan november körül fog kiderülni, hogy mennyi a távozó tanár.

Mert van a FELMONDÁS. És van az, hogy szimplán csak nem írod alá az új megbízási szerződést. Sokat az utóbbit választják, hiszen ez az, amit nem akarnak elfogadni. Meghát ugye, ha bármi is addig változik...

Ennek szeptember közepe körül lesz az ideje, és azt hiszem erre 1 hónap lesz a kiírt felmondási idő. Így novemberre lesz látszatja.


DE

Nálunk az megy még, hogy egyszerűen elmentek 1 év fizetés nélküli szabadságra (ezt 2 évre is ki lehet tolni), most 2-3 kollégát tudok rögtön. Ez az adat sem fog szerepelni a nyilvántartásban. Viszont az ő munkájukat is meg kell oldani másoknak. Éshát arra nagyon kicsi esély van, hogy visszajönnének ide, ha találtak egy elfogadhatóbb munkát.

2023. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Én pályaelhagyó tanár vagyok, és szoktam nézegetni csak úgy kíváncsiságból a tanári állásokat. Soha ennyi hirdetés még nem volt, mint most! És kapásból tudok egy csomót, amit meg sem hirdetnek, mondjuk nem tudom miért, akkor mire várnak, hogy lesz tanár. A gyerekeim sulijába is keresnek vagy 5 tanárt, és nincs is fenn a hivatalos honlapon, csak az iskola honlapján, de aki állást keres, nem biztos, hogy ott pont meg is találja.
2023. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!