Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy nembináris...

Mit jelent az, hogy nembináris? Mije van neki, ami se egy férfinek, se egy nőnek nincsen?

Figyelt kérdés

Pride alkalmából politika rovat..

Szóval a nembinárisok azt mondják, hogy van a férfi-nő spektrum, amin mint tudjuk, végtelen számú gender identitás helyezkedik el.

A nembináris azonban ezen a spektrumon kívül helyezi el magát.

Kérdésem az, hogy mi van konkrétan ezen spektrumon kívül, ami se férfire, se nőre nem jellemző, se azok köztes átmeneteire?

Pl. van ott egy harmadik, nembináris nemi szerv? Más ütemben ver a szívük? Van olyan belső tulajdonságuk, amik se férfire, se nőre nem jellemzőek? Mi tesz nembinárissá valakit azon kívül, hogy így nevezi meg magát?



2023. júl. 16. 14:05
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
3%

A tárdsadalmi nemet tekintve gyakorlatilag nem létezik százszázalékos férfi és százszázalékos nő, mindenki valahol a köztes skálán fordul elő. Vagyis mindannyian "nembinárisak" vagyunk. Mindenkinek nőnek vannak "inkább férfias" tulajdonságai és minden férfinak vannak "inkább nőies" tulajdonságai. De miért kell ezeket neveken illetni? Egyszerűen nem vagyunk egyformák, és kész. Legtöbb esetben még csak nem is furcsálljuk egymás viselkedését, legfeljebb akkor, ha egy nő már túlságosan átcsúszott a skála férfias oldalára, vagy egy férfi a nőies oldalra.

Nem értem, mit kell erről annyit beszélni? Ha egy férfi női ruhát vesz fel, tegye. Viszont ne csodálkozzon, ha megnézik, mert ez nem megszokott. És miért nem? Azért, mert a férfiak többsége nem ilyet hord. Aki bármiben eltér a megszokottól, arra furcsán néznek. Hogy ne így legyen, ahhoz az emberi alaptermészetet kellene megváltoztatni. Ami hiábavaló próbálkozás.


Amúgy miért csak a szexuális identitást tekintjük ilyen kiemelt jelentőségűnek? Miért ne legyünk megengedőek az élet minden területén? Miért nem csinál mindenki, amit akar, ahogy akarja?


Született férfiak, akik magukat nőnek vallják, elindulhatnak valodi nők ellen különféle sportversenyken. Ha ez helyes, akkor pl. ha egy magyar ember úgy érzi, hogy ő nem magyar, és rosszul esik neki magyar szót hallani, angolul hajlandó csak kommunikálni, akkor adjunk neki mondjuk brit személyi igazolványt, és biztosítsuk számára, minden helyzetben az angol tolmácsot? Valamint, kötelezzünk mindenkit arra, hogy őt brit állampolgárnak tekintse? Még a briteket is!

Ilyen nincs. De miért? Mi a különbség? Ha nem tetszik a nemem, amibe születtem, és jogom van magam bármilyen nemi identitásúnak tekinteni, akkor, ha nem tetszik a nemzet, ahova születtem, miért nincs jogom bármilyen más nemzetiséget választanom magamnak? Persze, mindazokkal a jogokkal, ami a választott nemzetem többi állampolgárait is megilleti? És, ha nem akarok semmilyen nemzetiségű sem lenni? Miért nem tehetem?

2023. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

#31 ezt jól összefoglaltad.

Sőt, fel szoktam tenni a kérdést, hogy miért ne választhatnék magamnak másik fajt, pl. lehetnék néger, vagy akár jegesmedve, vagy akár egy soha nem létezett állat, pl. kétsejtű baktérium.

Ehhez is annyi kell, mint a nemi identitáshoz: annak kell érezni magad és megvagy.

2023. júl. 22. 21:44
 33/60 anonim ***** válasza:
93%

"ha nem tetszik a nemzet, ahova születtem, miért nincs jogom bármilyen más nemzetiséget választanom magamnak?"

Van hozzá jogod, először kettős állampolgárnak kell lenned, majd lemondhatsz valamelyik állampolgárságodról. Egyedül azt nem teheted, hogy az egyetlen állampolgárságodról lemondasz, mert mindenkinek rendelkeznie kell valamilyen állampolgársággal.

"Persze, mindazokkal a jogokkal, ami a választott nemzetem többi állampolgárait is megilleti?"

Ez is így működik, a választott és felvett állampolgárságod alapján azok a jogok illetnek meg, ami a többi embert is azzal az állampolgársággal.

"És, ha nem akarok semmilyen nemzetiségű sem lenni? Miért nem tehetem?"

Mert azonosíthatatlan lennél. A törvényeket is állampolgársághoz kötik, ahogy fentebb is írtad, ha pl. felveszed a német állampolgárságot, a német jogok, törvények is vonatkoznak rád akkor is, ha Magyarországon élsz. Ha nem vagy semmilyen állampolgár, nem vonatkozik rád semmilyen törvény, szó szerint azt csinálhatsz amit csak akarsz, és semmiért sem lehetnél felelőségre vonható. Kissé fura lenne, és kisebb anarchiát szülne, mert mindenki lemondana az állampolgárságról, hogy azt csinálhasson, amit akar :D

"Sőt, fel szoktam tenni a kérdést, hogy miért ne választhatnék magamnak másik fajt"

Választhatsz magadnak, csak ezt a tudomány már betegségként kezeli, míg a nemi diszfória a tudomány jelenlegi állása szerint nem betegség. Annak hiszed vagy képzeled magad aminek csak akarod, főleg liberális országokban, ahol ennek nem kerítenek akkora feneket mint kis hazánkban.

2023. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
0%

"Van hozzá jogod, először kettős állampolgárnak kell lenned" - Hát, próbálkozz holnap pl. az amerikai nagykövetségen...


""miért ne választhatnék magamnak másik fajt"

Választhatsz magadnak, csak ezt a tudomány már betegségként kezeli, míg a nemi diszfória a tudomány jelenlegi állása szerint nem betegség" - Vagyis, ha Homo sapiens létemre Felis catus fajba tartozónak érzem magam, az betegség, és nem csak azonosulás a cicák dorombolós-bújós természetével, de, amennyiben minden külső-belső nemi szerven szerint egészséges férfi vagyok, mégis azt állítom, hogy nőnek érzem magam, az nem betegség, csak identitáskérdés.

2023. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:

34: az nem a tudomány, amiről te beszélsz, hanem egy mentális zavar, amit a balos politika kilobbizott magának, hogy ne hívják betegségnek. Attól ez még ugyanúgy elmebaj marad, mint 60 millió évvel előtte, ahogy az is, ha medvének érzem magamat emberként, vagy transzgender sárkánynak:

https://www.youtube.com/watch?v=_d_nycoiLwo

2023. júl. 23. 00:34
 36/60 anonim ***** válasza:
63%

"amit a balos politika kilobbizott magának"

A tudomány szerencsére nem lobbi alapon működik, de ezt már kifejtették többen is a korábbi válaszokban. Nem muszáj elfogadnod a kutatásokat és a tudósok, kutatók munkáit és eredményeit, de az nem segít hogy mindent egyszerűen a balosokra fogsz, mint ha valami mindenható gonoszok lennének, akik bármit elintéznek, csak hogy neked rossz legyen :D

2023. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:

36: akkor mit gondolsz arról, hogy a náci Németországban meg azt kutatta ki a "tudomány", hogy léteznek felsőbbrendű árja fajok, és onnantól az volt ott a hivatalos tudományos álláspont? Bizonyára teljesen ártatlan ebben az aktuális politikai berendezkedés, igaz?

Valóban nem tudok elfogadni olyan baromságokat, hogy érzés/bemondás alapján valaki nemet válthat, mivel ez nem egy tudományosan kikutatható kérdés, csakis fogalmi kereteken belül dőlhet el az, hogy mit tekintünk egyezményesen nőnek vagy férfinek.

Erre nem lehet bizonyítékot hozni, mert nem tényszerű alapokon áll, hanem értelmezésfüggő. Arra pedig diktatúrákban szokás csak kényszeríteni a társadalmat, hogy úgy értelmezze a valóságot, ahogyan mi. De ilyet ugye ti nem szeretnétek? Vagy mégis?

2023. júl. 23. 00:47
 38/60 anonim ***** válasza:
3%

Nos, pontosan ez a baj szerintem is. Nem az, hogy valaki női ruhában érzi jól magát, vagy "they"-ként gondol magára, hanem az, hogy mindenkire rákényszeríti, hogy az ő forgatókönyve szerint játsszon.


Kérlek benneteket, adjatok rá nekem korrekt választ, hogy egy beszélgetésben miért kellene nekem egy teljes mértékben nőnek kinéző személyt "she" helyett "they" -ként emlegetnem, ha nekem ez nem jön a számra, hiszen más a jelentése? Ráadásul többes számban van. Ő nem érzi magát nőnek, én annak látom. Ő kellemetlenül érzi magát, ha nőként utalnak rá, én meg attól érzem magam kellemetlenül, ha nem utalhatok rá nőként, hanem egy totál másra szolgáló többes számú névmást kell használnom. És kínosan ügyelnem kell rá, hogy az anyanyelvet megerőszakolva ez minden alkalommal így legyen. Miért erősebb az ő joga az enyémnél? Az baj, ha ő kényelmetlenül érzi magát, de az nem baj, ha én érzek így?


Sportversenyek: arra is adjatok, kérlek magyarázatot, hogy miként fér bele a fair play kereteibe, ha egyértelműen erősebb testfelépítésű, tüdőkapacitású, testi erejű transznőket engednek valódi nők között versenyezni? Szerintetek nem sérülnek ettől a valódi nők jogai? Miért erősebbek a transz nők jogai a valódi nők jogainál?


Annyira ágáltok az igazságos bánásmódért, hát igazságos ez szerintetek?

2023. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%

#38 A nyelv idővel hozzászokik. A magyar nyelv is gendersemleges, "ő"-ként hivatkozunk nőkre és férfiakra is, aztán nem hal bele senki sem, hogy nem különböztetheti meg a nőket és a férfiakat. A magyar nyelv is rengeteg kifejezést átvett más nyelvektől, alakult az évszázadok során, az angol nyelv ugyanígy változhat.

A sportot nem tudom miért hozzátok fel állandóan, jelenleg ugyanilyen rendszerben válogatunk sportolókat, csak maga a transzneműség nincs konkrétan benne a képletben. Gondolj csak bele, például az olimpiába, ahol minden ország küldhet x sportolót a versenyekre. De ha pl. egy sportágban a 20 legjobb sportoló mind német, az olimpiára viszont minden ország csak kettőt küldhet, akkor 18 jobban teljesítő sportoló lemarad az olimpiáról kizárólag a nemzetiségük miatt, más országok sportolói pedig kizárólag azért jutnak be jobb sportolókkal szemben, mert pl. a balkáni csóró országokban az a teljesítmény is elég egy kvalifikációhoz. És ez csak egy példa, rengeteg helyen a mai napig szándékosan és szisztematikusan lehetetlenítünk el sportolókat az ilyen hülye szabályokkal, és a nép ezt elfogadja. Miért ne tehetnénk be a képletbe a transzokat is? A másik fele meg az, hogy sok sportág eleve csoportbontásban játszódik, pl. a boxban van súlycsoport. Egy transz nő a feje tetejére állhat, akkor sem fog tudni gyenge nők ellen küzdeni, mert azonos súlycsoportba kerül. Az ilyen sportokban aztán tökmindegy hogy ki transz meg ki nem, és a többi sportágban is be lehet vezetni hasonló csoportbontásokat az igazságosabb verseny érdekében.

2023. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
3%

Jó, viszont akkor addig is, míg ez így kikristályosodik, hagyjátok, hogy a saját, évezredek alatt jól bevált gyakorlatunkat alkalmazzuk, és ne követeljétek meg tőlünk, hogy megerőszakoljuk a nyelvtant. (Mondjuk, akkor már jobb lenne bevezetni egy teljesen új névmást. Amúgy, arra is kíváncsi lennék, vajon hogyan beszélnek magukról a nonbinárisok azokon a nyelveken, ahol még az ige- és melléknévragozásban is vannak nemek?

Örülhetünk, hogy a magyarban semmi ilyesmi nincs!)


A sportban viszont azonnali változtatásokat kellene bevezetni. Felháborítóan igazságtalan ugyanis, hogy férfiak versenyezzenek nők ellen. Attol ugyanis, hogy te gondolatban nőnek érzed magad, még ugyanolyan a testfelépítésed, mint a magukat férfinak tartó férfiaknak.

Ilyen embereket összengedni olyan, mintha megszüntetnék a nemi bontást a versenyeken, és férfiak meg nők együtt versenyeznének. Igazságtalan és értelmetlen lenne.

A súlycsoportot jó, hogy felhoztad, egyrészről, mert ugye, az sem véletlenül van. Talán még te sem tartanád igazságosnak kiállítani egymás ellen a százhúszkilós meg az ötvenkilós bokszolót, és ugyebár, azt sem tartanád fairnek, ha ugyanők súlyemelésben versenyeznének egy kategóriában. Pedig azonos neműek. Különnemüek között viszont ez nem elég, mivel egy kilencvenkilós férfi és egy kilencvenkilós nő testi ereje még mindig jelentősen különbözik egymástól, az eltérő testfelépítés muatt. Akkor ugyan hogy lenne már igazságos őket kiállítani egymés ellen? Előbbi, ha megfeszül, sem tudja ledolgozni a születési neme miatti természetszerű hátrányt a született férfival szemben! Hol itt a fair play???

2023. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!